středa
5. srpna 2020
svátek slaví Kristián
© www.pardubickykraj.czGalavečer vzdal hold lidem i firmám se srdcem na dlani

PARDUBICE:  Na slavnostním Galavečeru v Kongresovém centru OC Atrium Palác Pardubice získaly tento týden ocenění nejlepší počiny z kategorie dobrovolník, nezisková organizace a společensky odpovědná firma.

Autor článku: 
luk

„Neziskové organizace představují nezastupitelnou roli v demokratické společnosti. I když jsou někdy vnímány s negativní konotací zejména kvůli zprávám některých médií, tak tento Galavečer je jasným poselstvím toho, kolik potřebné práce vykonávají pro druhé, a to zcela dobrovolně a v řadě případů bez nároku na odměnu,“ zhodnotila pozitivní přínos neziskovek senátorka Miluše Horská a dodala: „Galavečer byl setkáním„ srdíčkových“ lidí, kterých si velmi vážím a cením si jejich práce.“

„Velmi si vážím spolupráce neziskového sektoru, Pardubického kraje a společensky odpovědných firem, protože v našem regionu je zcela mimořádná. Jeden z nejúspěšnějších počinů, korunující tuto spolupráci, představuje projekt Burzy filantropie. Ta přináší skvělý příklad propojení všech tří sektorů – neziskového, komerčního a veřejného,“ uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor a s oprávněnou hrdostí dodal: „Díky smysluplným projektům neziskovek, podpořených v Burze filantropie, se podařilo v našem regionu uskutečnit již přes 300 projektů v celkové hodnotě přesahující 10 milionů korun, a to za osm let konání burz.“

 

Informace o oceněných a další podrobnosti ZDE

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Výběrová komise doporučila ministru kultury L. Zaorálkovi po 2. kole konkurzu na generální ředitelku/ředitele Národní galerie v Praze (dále NGP) tři kandidáty na tuto pozici v tomto pořadí: 1. Marek Pokorný, 2. Alicja Knast, 3. Jiří Fajt.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
04.08.2020

ČR: Josef Kubáník, herec a autor bestselleru Poslední deník Květy Fialové, vydává další knížku. Svůj román nazval jednoduše Herec a čtenáře v něm zve do lákavého světa divadla a filmu. Čtivý, napínavě vystavěný příběh s neobvyklým rozuzlením vychází v Nakladatelství ZEĎ 8. září.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
05.08.2020

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020

ČR: Nejlepší jazzovou skladbou roku 2020 autora do 35 let se stala píseň Czereśnie trumpetistky, skladatelky a dirigentky Štěpánky Balcarové. Kromě ocenění si odnesla i šek v hodnotě 40 000 Kč, který daroval Ochranný svaz autorský v rámci grantového programu Partnerství OSA.

Celá ČR
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.08.2020