sobota
2. prosince 2023
svátek slaví Blanka
Vizuál koncertu
© Zdroj: archiv pořadateleEd Sheeran se v červenci vrátí do Česka, nabídne open-air koncert v Hradci Králové v Parku 360 pod hlavičkou Rock for People Concerts

HRADEC KRÁLOVÉ: Jedna z největších světových hvězd, britský zpěvák Ed Sheeran, se po pěti letech vrací do České republiky. Tuzemská zastávka proběhne v sobotu 27. července 2024 v Hradci Králové v multifunkčním areálu Park 360 v rámci série Rock for People Concerts. Prodej vstupenek odstartoval ve čtvrtek, 26. 10. 2023 v 10 hodin, v sítích GoOut, Ticketportal a Eventim.de.

Autor článku: 
Anna Vašátková/ika

Své fanoušky potěší hity jako Shape of You, Thinking Out Loud nebo Perfect, které mají na YouTube dohromady neuvěřitelných 13,2 miliard zhlédnutí. Jeho MATHEMATICS TOUR navazuje na rekordní americké turné, na kterém Ed vytvořil několik rekordů v návštěvnosti, a tuzemská zastávka proběhne v sobotu 27. července 2024 v Hradci Králové v multifunkčním areálu Park 360 v rámci série Rock for People Concerts. Mám obrovskou radost, že můžeme uspořádat koncert takové osobnosti a jedinečného muzikanta, kterým je Ed Sheeran. To, že si pro svou show v České republice vybral Park 360, kde je domovem i náš festival Rock for People, je pro nás obrovská čest a přelomový milník,” komentuje za spolupořádající agenturu Ameba Production Michal Thomes, a dodává: Je to pro nás důkaz, že se opravdu každým rokem posouváme a náš areál může konkurovat velkým světovým arénám. Jako speciální host vystoupí úspěšný britský písničkář Calum Scott. Akce se koná pod záštitou primátorky Hradce Králové Pavlíny Springerové.

Prodej vstupenek startuje ve čtvrtek, 26. 10. 2023 v 10 hodin v sítích GoOut, Ticketportal a Eventim.de. Součástí vstupenky na koncert bude i tematická Fan Zóna Parku 360, která se bude nacházet v bezprostřední blízkosti koncertu. Jedná se unikátní model, který v rámci aktuálního turné nemá obdoby. Již od dopoledních hodin zde budou probíhat doprovodné aktivity včetně hudebního i nehudebního programu. Koncert v Parku 360 tak přináší komplexní zážitek s nadstandardním komfortem včetně kempování a velkokapacitního parkování. Spolupořadatelem koncertu je Ameba Production, která stojí za festivalem Rock for People, a každoročně pořádá desítky klubových, halových i open-air koncertů. Loni ji porota European Festival Awards zařadila mezi TOP 10 evropských pořadatelů. Show Eda Sheerana pořádá společně s FKP Scorpio. Veškeré informace o vstupenkách a koncertu najdete na https://bit.ly/edsheeranpark360.

 

Naposledy se českému publiku představil Ed Sheeran v roce 2019 na dvou koncertech v pražských Letňanech, kterých se zúčastnilo 140 tisíc lidí. Nyní jeho tour zavítá do Evropy a Asie a opět se očekává obrovský zájem o vstupenky. V USA pokořil Ed Sheeran hned několik rekordů včetně toho na stadionu MetLife v New Jersey, kde překonal hranici největší jednodenní návštěvnost koncertu v USA vůbec. Jen letos vydal Ed Sheeran dvě alba, v květnu vyšlo “Subtract” a v září pak “Autumn Variations”, obě se celosvětově dostala na první místo. Na obou albech Sheeran spolupracoval s Aaronem Dessnerem ze skupiny The National.

Ed Sheeran začínal buskingem jako pouliční umělec sám s kytarou. První velký úspěch zaznamenal v roce 2011 s debutovým singlem „The A Team“. Výrazně ho proslavila akustická písnička „I See Fire“, která se objevila na soundtracku k úspěšnému filmu Hobit. Za svou kariéru získal několik cen Grammy, BRIT AwardsMTV Music Awards. V roce 2022 vystoupil se svou písní „Perfect“ na oslavách k platinovému výročí nástupu královny Alžběty II. na britský trůn a je také držitelem Řádu britského impéria. Na kontě má spolupráce s Eltonem Johnem, Justinem Bieberem, Bruno Marsem, Eminemem nebo 50 Centem. V současné době je Ed Sheeran ve světovém žebříčku Spotify šestý nejposlouchanější umělec. Objevil se ale i ve filmech, zahrál si stormtroopera v nové sérii Star Wars nebo vojáka ve Hře o trůny.

 

Park 360

Park 360 je jedinečný multifunkční prostor v areálu bývalého vojenské letiště v Hradci Králové, který disponuje 60 ha prostoru. Každoročně jsou zde pořádány desítky akcí od festivalů, teambuildingů přes veletrhy či konference. Areál funguje na principech cirkulární ekonomiky a do roku 2030 plánuje být klimaticky neutrální a energeticky soběstačný. Disponuje 8 hangáry a glampingovým kempem a dalším zázemím. Nyní se Park 360 stává novým prostorem pro koncerty těch největších rozměrů a jako třeba v zahraničí Werchter Park v Belgii nebo Hockenheimring v Německu. Kromě koncertní plochy disponuje i zázemím pro Fan Zónu, kempování a velkokapacitní parkování.

www.park360.cz

 

VSTUPENKY

GoOut: https://bit.ly/edsheerangoout

Ticketportal: https://bit.ly/edsheeranticketportal

Eventim: https://www.eventim.de/artist/ed-sheeran/

 

FB událost: https://www.facebook.com/events/7422264447788161

 

Web: www.edsheeran.com

FB: www.facebook.com/EdSheeranMusic

YT: https://www.youtube.com/@EdSheeran

 

Rock for People Concerts:

2023

25. 10. De Staat / Fuchs2 - ½ VSTUPENEK PRODÁNO

26. 10. Neck Deep / MeetFactory – POSLEDNÍ VSTUPENKY

27. 10. Stray from the Path + Make Them Suffer + Void of Vision + Knosis / Futurum - POSLEDNÍ VSTUPENKY

2. 11. Bob Vylan / Bike Jesus - ½ VSTUPENEK PRODÁNO

3. 11. Enter Shikari + Lake Malice / SaSaZu - 70 % VSTUPENEK PRODÁNO

4. 11. Skynd / SaSaZu

12. 11. Waterparks / MeetFactory – POSLEDNÍ VSTUPENKY

12. 11. Shame / Fuchs2

16. 11. As December Falls / Café V lese

19. 11. Lorna Shore / Roxy – VYPRODÁNO

28. 11. The Scratch / Café V lese

1.12. Fit For a King + Emmure + Thrown + Gloom In The Corner / Storm Club

4. 12. Punk Rock Factory / Rock Café

 

2024

4. 2. Skinny Lister / Kasárna Karlín

6. 2. Nothing More / MeetFactory

9. 2. Bad Omens / SaSaZu – VYPRODÁNO

18. 2. Currents + Being As An Ocean, Oceans Ate Alaska, Sentinels / Futurum

21. 2. X Ambassadors / SaSaZu

26. 2. Dead Poet Society / Futurum

7. 3. Call Me Karizma / Futurum

10. 3. YONAKA / Rock Café - ½ VSTUPENEK PRODÁNO

11. 3. Idles / SaSaZu - ½ VSTUPENEK PRODÁNO

14. 3. The 1975 / Sportovní hala Fortuna

19. 3. Polaris / MeetFactory

20. 3. Normandie / MeetFactory

12.-15. 6. Rock for People 2024

27. 7. Ed Sheeran / Park 360

25. 9. Rikas / Café V lese

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

BOHUMÍN: "Maryšku jsme založili jako literárně - dramatický klub. Spektrum působnosti sdružení se ale postupem let rozšířilo do nejrůznějších oblastí (besedy, literární večery, přednášky, výstavy, multižánrové akce a festivaly, autorská tvorba, filmový klub apod.)," uvádí na svém webu členky bohumínského spolku Maryška. Představujeme jeho aktuální aktivity v závěru letošního a začátkem příštího roku.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
01.12.2023

ZLÍN: V pátek 24. listopadu proběhlo v pražském Rudolfinu slavnostní předávání cen prestižní soutěže „Stavba roku“. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které obdrželo od jeho pořadatelů pozvání, zde zastupoval jeho ředitel Pavel Hrubec.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.12.2023

ČR: Charitativní díl soutěže StarDance, který Česká televize odvysílala v sobotu 25. listopadu se postaral o absolutní rekord ze všech odvysílaných charitativních dílů pořadu. Celková vybraná suma pro Centrum Paraple činí 25 174 220 Kč. Slavnostního předání šeku se v silném zastoupení zúčastnily osobnosti spojené s pořadem StarDance a zástupci Centra Paraple. Za Českou televizi šek předala vedoucí komunikace a korporátního partnerství Jana Mrákotová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
30.11.2023

ŽATEC, ČR: Česká republika opět potvrdila, že je světovou velmocí, co se týče zápisů na seznam kulturního dědictví UNESCO. V pondělí dne 18. září 2023 bylo na zasedání Výboru pro světové dědictví, které se konalo v saudskoarabském Rijádu, rozhodnuto o zařazení chmelařské krajiny a města Žatec, jejího centra, na prestižní seznam světového dědictví pod názvem Žatec and the Landscape of Saaz Hops. ČR se tudíž může pyšnit vůbec první chmelařskou krajinou na světě, která nese značku UNESCO. Na úspěšné nominaci se podílelo mnoho subjektů; my jsme s několika dotazy oslovili site managera památky světového dědictví, pana Jaroslava Špičku, bývalého místostarostu města Žatce, v současnosti též ředitele Chrámu Chmele a Piva, p. o.

Celá ČR, Ústecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky
Články a komentáře
29.11.2023