úterý
18. ledna 2022
svátek slaví Vladislav
Logo
© Archiv pořadateleDivadlo pro mládež z různých úhlů pohledů On-line konference

ČR-PRAHA: Divadlo pro mládež je specifickou disciplínou na pomezí divadla pro děti a pro dospělé. V čem je právě mládež jako divácká skupina výjimečná? Jak ovlivňuje tvůrce v oblasti dramaturgie, režie a scénografie? Co by mladí chtěli na jevištích vidět a zažít? Jak moc divadlo využívají ve výuce střední školy a jaká je pro ně nabídka? Jak přilákat teenagery do divadel a jak s nimi pracovat po představení? Jak daleko máme k osvědčeným a funkčním modelům ze zahraničí?

11.12.2021
10:00
Autor článku: 
Simona Bezoušková

Kdy a kde

On-line konference proběhne 11. prosince 2021 od 10.00 hodin na platformě Zoom. Účast na konferenci je zdarma.

 

Pro koho

Konference je určena profesionálním i amatérským tvůrcům, pedagogům a studentům středních škol, i dramaturgům stagion a kulturních domů.

 

Přihlášky

Přihlásit na konferenci se můžete ZDE

 

Program

10.00 – 10.10

Úvod / moderátorka MgA. Zuzana Vojtíšková, Ph.D.

10.10 – 10.30

Mládež z pohledu psychologa

10.30 – 11.30

Divadlo pro mládež a školství

  • z pohledu pedagogů Gymnázia Zikmunda Wintra Rakovník
  • z pohledu studentů Gymnázia Zikmunda Wintra Rakovník
  • výsledky dotazníkového šetření mezi studenty SŠ / Mgr. Simona Bezoušková
  • divadlo pro mládež a francouzské školství / Mgr. Natálie Preslová, Ph.D.

11.30 – 12.00

Diskuse

12.00 – 12.30

Pauza

12.30 – 14.00

Profesionální divadla pro mládež – specifika tvorby pro mládež, spolupráce se školami

  • Divadlo Drak Hradec Králové / MgA. Tomáš Jarkovský
  • Divadlo Polárka Brno / MgA. Jan Cimr
  • Divadlo NoD Praha a Malé divadlo České Budějovice / MgA. Natálie Preslová a MgA. Janek Lesák
  • Divadlo D21 Praha / MgA. Hana Mathauserová

14.00 – 14.15

Pauza

14.15 – 15.00

Divadlo pro mládež při Ateliéru divadlo a výchova DIFA JAMU Brno

Amatérské divadlo pro mládež – Popelka Rakovník, reflexe dětských skupin / Mgr. Marie Poesová a Mgr. Pavlína Schejbalová

15.00

Závěrečná diskuse

 

Organizátor

Konferenci pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Kulturním centrem Rakovník a DS Tyl Rakovník jako součást celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti a mládež POPELKA Rakovník. Ta se koná z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury ČR.

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: Lektorky Maiwaldovy akademie Vzdělávacího a kulturního centra Broumov připravily nový vzdělávací program Příběh knihy, který se inspiruje historií, rukodělným řemeslem mnichů a klášterní knihovnou. Během tvořivého programu budou žáci a studenti poznávat knihařské řemeslo, středověkou vazbu knih a vyrobí si svůj vlastnoručně šitý knižní blok.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
18.01.2022

BERLÍN: Krátkometrážní animovaný snímek režisérky Lucie Sunkové Zuza v zahradách se probojoval do soutěžní sekce Generation Kplus Competition 72. ročníku Berlinale. Tato kategorie věnovaná dětskému publiku každoročně nabízí desítky krátkometrážních titulů včetně těch animovaných. Posledním zástupcem české animace byl v roce 2020 studentský snímek Lístek, který vytvořila ve zlínském ateliéru Animované tvorby UTB Aliona Baranova.

Celá ČR, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.01.2022

ČR-ZAHRANIČÍ: Třídílná minisérie Podezření, kterou pro Českou televizi napsal scenárista Štěpán Hulík, se ve slavnostní zahraniční premiéře představí příští měsíc na dvaasedmdesátém ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Série bude uvedena v prestižní sekci Berlinale Series jako historicky vůbec první seriál nejen z Česka, ale také ze střední a východní Evropy.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.01.2022

PRAHA: Stejně jako v mnoha dalších oborech jsou i v architektuře dneška zcela zásadní otázky udržitelnosti. Jedním z průkopníků takto pojaté architektury budoucnosti je respektovaný švédský ateliér White Arkitekter, jehož práci představí Galerie Jaroslava Fragnera na výstavě s názvem A Heart of Wood. Již tento čtvrtek 13. ledna ji zahájí vernisáž spojená s přednáškou architektů Oskara Norelia a Roberta Schmitze, autorů unikátní dřevěné výškové stavby Sara Kulturhus, dvacetipatrového multifunkčního kulturního centra a nové dominanty pětatřicetitisícového města Skellefteå v severním Švédsku.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura
Co se děje
14.01.2022