čtvrtek
29. února 2024
svátek slaví Horymír
© Spolek BarvolamCome As You Are/Benefice pro Barvolam

PRAHA: Srdečně zveme na benefiční akci pro Barvolam „Come As You Are“. Je to verš nejen z písně Nirvany, která večer na akci zahraje, ale vlastně inkluzivní heslo a zaklínadlo pro všechny kdo se nebojí přijít za námi do Barvolamu. A my opravdu bereme každého takového, jaký je!!!

25.11.2021
17:00
Autor článku: 
Spolek Barvolam

Cílem spolku Barvolam je podporovat umělce s nálepkou „mentální postižení“ nebo „autismus“, prezentovat jejich dílo, zprostředkovat spolupráci s dalšími umělci a podporovat jejich inkluzi do světa současného umění. Před nedávnem jsme zahájili nový zastřešující projekt ART30.2., zahrnující všechny naše dosavadní aktivity jako je Jamming – kolektivní, experimentální tvorba neurodiverzních a školených umělkyň a umělců nebo Artist Statement – zviditelnění tvorby neurodiverzních umělkyň a umělců. Zásadní pro nás je provoz sdíleného ateliéru – Studia Barvolam, srdce a mozku Barvolamu, kde chceme všechny naše aktivity více prohlubovat a vylepšovat.

Na akci se budou dražit vybraná díla našich neurodiverzních umělkyň a jednoho umělce, které vznikly v ateliéru Studio Barvolam. Koupí obrazu přispějete nejen na aktivity Spolku Barvolam, ale podpoříte i samotnou autorku nebo autora (dostane 50 % vydražované ceny). Díla si můžete prohlédnout online na FB Barvolamu nebo v den benefice hodinu před začátkem aukce přímo v ateliéru Studio Barvolam.

 

Program:
17:00 prohlídka obrazů ve Studiu Barvolam
18:00 benefiční aukce obrazů
19:00 benefiční koncert: Nervana (Nirvana Revival Beroun https://www.facebook.com/NirvanaSurvival) v Tibet Open Househttps://www.tibetopenhouse.cz/

Moderuje/aukcí provádí: Hana Malaníková
Sponzor: Pivovar Chříč https://www.pivovarchric.cz/

Pokud se nemůžete zúčastnit Benefice pro Barvolam, budeme rádi, když podpoříte Barvolam na Darujme.cz: https://www.darujme.cz/projekt/1204151.

Mohlo by vás také zajímat...

LITEŇ: Na zámku v Litni se chystá připomínka kulatého výročí Jarmily Novotné, součástí slavnostního programu bude i otevření novorenesanční hrobky rodu Daubků.

Středočeský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Památky, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
28.02.2024

PRAHA: Poslední únorovou neděli mohli diváci v Divadle v Celetné vidět první fázi jednoho zajímavého experimentu. Spolek Kašpar uvedl veřejnou zkoušku nově připravované inscenace hry Williama Shakespeara KRÁL LEAR v režii Jakuba Špalka, která vzniká rozfázovaně do několika etap.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Památky
Co se děje
28.02.2024

ŠVÉDSKO-ČR: Česká historička Blanka Karlsson, žijící od roku 1984 se švédským manželem v Norrköpingu, patří k těm obětavým duším, které „na oltář vlasti“ dokážou přinést ohromnou spoustu času. K těm, kteří nelitují vlastních prostředků a s celoživotním zápalem se věnují svému vyvolenému tématu. Tím je pro ni zcela logicky mapování švédských pobytů dvou mimořádných postav české kultury a historie: Jana Amose Komenského a Bedřicha Smetany. Smetanovo 200. výročí narození 2. 3. 1824 dalo také vznik našemu dnešnímu rozhovoru na dálku.

S Blankou se známe díky natáčení dokumentu České kořeny ve Švédsku (2009) a dalším četným kontaktům, které se od něj odvíjely. Mohla jsem tak zblízka poznat její ryzí vlastenectví, které u mnohých často probudí až pobyt v zahraničí; ne tak u ní. Má jej zkrátka v krvi.

Výsledky svého třicetiletého bádání o Smetanovi ve Švédsku shrnula do své publikace vydané ve vlastním vydavatelství Blanka Pragensis.  

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Vzdělávání
Články a komentáře
28.02.2024

ČR: Výpravy po schwarzenberských místech je název už pátého dílu Výprav, osobitého cestopisu literárního publicisty a spisovatele Jiřího Peňáse. Autor svou pouť zahájil v létě 2023 ve společnosti Karla Schwarzenberga. Další destinace pak objel sám, protože do putování s knížetem zasáhl osud. Výsledkem je poutavé čtení. Z něj vystupuje originální portrét Schwarzenberga, s nímž Peňás napsal patrně poslední knižní rozhovor. Kromě toho Výpravy nabízejí zábavné, čtivě podané putování po krajině, historii a architektuře. Zápisky ze schwarzenberských míst v Česku a v Rakousku i tentokrát prostupují autorovy vtipné postřehy a osobní vzpomínky. Knihu vydává Echo Media. Zde je od 19. února k mání v e-shopu, v knihkupectvích se objeví od 28. února.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Vzdělávání
Nepřehlédněte
26.02.2024