středa
7. prosince 2022
svátek slaví Ambrož, Benjamín
© Spolek BarvolamCome As You Are/Benefice pro Barvolam

PRAHA: Srdečně zveme na benefiční akci pro Barvolam „Come As You Are“. Je to verš nejen z písně Nirvany, která večer na akci zahraje, ale vlastně inkluzivní heslo a zaklínadlo pro všechny kdo se nebojí přijít za námi do Barvolamu. A my opravdu bereme každého takového, jaký je!!!

25.11.2021
17:00
Autor článku: 
Spolek Barvolam

Cílem spolku Barvolam je podporovat umělce s nálepkou „mentální postižení“ nebo „autismus“, prezentovat jejich dílo, zprostředkovat spolupráci s dalšími umělci a podporovat jejich inkluzi do světa současného umění. Před nedávnem jsme zahájili nový zastřešující projekt ART30.2., zahrnující všechny naše dosavadní aktivity jako je Jamming – kolektivní, experimentální tvorba neurodiverzních a školených umělkyň a umělců nebo Artist Statement – zviditelnění tvorby neurodiverzních umělkyň a umělců. Zásadní pro nás je provoz sdíleného ateliéru – Studia Barvolam, srdce a mozku Barvolamu, kde chceme všechny naše aktivity více prohlubovat a vylepšovat.

Na akci se budou dražit vybraná díla našich neurodiverzních umělkyň a jednoho umělce, které vznikly v ateliéru Studio Barvolam. Koupí obrazu přispějete nejen na aktivity Spolku Barvolam, ale podpoříte i samotnou autorku nebo autora (dostane 50 % vydražované ceny). Díla si můžete prohlédnout online na FB Barvolamu nebo v den benefice hodinu před začátkem aukce přímo v ateliéru Studio Barvolam.

 

Program:
17:00 prohlídka obrazů ve Studiu Barvolam
18:00 benefiční aukce obrazů
19:00 benefiční koncert: Nervana (Nirvana Revival Beroun https://www.facebook.com/NirvanaSurvival) v Tibet Open Househttps://www.tibetopenhouse.cz/

Moderuje/aukcí provádí: Hana Malaníková
Sponzor: Pivovar Chříč https://www.pivovarchric.cz/

Pokud se nemůžete zúčastnit Benefice pro Barvolam, budeme rádi, když podpoříte Barvolam na Darujme.cz: https://www.darujme.cz/projekt/1204151.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-BRUSEL: Pod názvem Umění spojuje se včera večer 5. prosince uskutečnil v Bruselu u příležitosti Českého předsednictví v radě EU slavnostní koncert žáků základních uměleckých škol z různých krajů ČR. Koncertu předcházelo slyšení zástupců členských států v Evropském parlamentu na téma uměleckého vzdělávání. Právě systém základního uměleckého školství a rozsáhlá síť základních uměleckých škol patří ke světovým unikátům. V Bruselu jej odprezentuje Irena Pohl Houkalová, ředitelka celostátního festivalu ZUŠ Open, který pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené s cílem zviditelnit význam ZUŠ. Na koncertě přímo v Evropském parlamentu vystoupili žáci i pedagogové z pražských ZUŠ Jana Hanuše a ZUŠ Popelka, Ostravské ZUŠ Mariánské hory, ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně, ZUŠ Bystré, ZUŠ Teplice, ZUŠ Liberec, ZUŠ Kroměříž a ZUŠ Havlíčkův Brod. Program akcentoval virtuositu a zapálení nejmladších generace a byl sestaven z ikonických děl mistrů české klasické hudby i světových autorů s přesahem do filmové a populární hudby a soudobé autorské tvorby.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
06.12.2022

ČR: Novinkové CD Příští stanice muzikálová má poměrně zajímavou genezi svého vzniku. Jeho sólisty jsou Bára Basiková a Jakub Hübner. Bára se s Jakubem potkala několikrát na koncertech, kde oba vystupovali. Například na koncertě Muzikál expres 30 v Hudebním divadle Karlín. Postupem času mezi oběma vznikl vzájemný respekt i sympatie. První jejich společnou nahrávkou byla skladba Byl den a padla noc, která vyšla loni na Jakubově vánočním CD a je i bonusem toho dnešního. Muzikál expres se tedy rozhodl dát ve své letošní produkci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu prostor právě jim.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
06.12.2022

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Každou první středu v měsíci nabídnou od prosince do konce roku 2023 volný vstup bezmála dvě desítky muzeí, galerií a hvězdáren v Královéhradeckém kraji. Poprvé budou expozice krajských kulturních zařízení přístupné zdarma ve středu 7. prosince. Pro děti do 10 let a seniory starší 65 let bude platit volný vstup od prosince do konce příštího roku na všechny dny v měsíci.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Vzdělávání
Co se děje
05.12.2022

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu uspořádala vůbec 1. ročník Kolegia cestovního ruchu. Akce pro všechny aktéry cestovního ruchu Královéhradeckého kraje proběhla 1. 12. v Petrof Gallery v Hradci Králové za účasti náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch Martiny Berdychové, zástupců destinačních společností i mnoha odborníků, včetně zástupce Ministerstva pro místní rozvoj.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
06.12.2022