pátek
3. prosince 2021
svátek slaví Svatoslav
© Spolek BarvolamCome As You Are/Benefice pro Barvolam

PRAHA: Srdečně zveme na benefiční akci pro Barvolam „Come As You Are“. Je to verš nejen z písně Nirvany, která večer na akci zahraje, ale vlastně inkluzivní heslo a zaklínadlo pro všechny kdo se nebojí přijít za námi do Barvolamu. A my opravdu bereme každého takového, jaký je!!!

25.11.2021
17:00
Autor článku: 
Spolek Barvolam

Cílem spolku Barvolam je podporovat umělce s nálepkou „mentální postižení“ nebo „autismus“, prezentovat jejich dílo, zprostředkovat spolupráci s dalšími umělci a podporovat jejich inkluzi do světa současného umění. Před nedávnem jsme zahájili nový zastřešující projekt ART30.2., zahrnující všechny naše dosavadní aktivity jako je Jamming – kolektivní, experimentální tvorba neurodiverzních a školených umělkyň a umělců nebo Artist Statement – zviditelnění tvorby neurodiverzních umělkyň a umělců. Zásadní pro nás je provoz sdíleného ateliéru – Studia Barvolam, srdce a mozku Barvolamu, kde chceme všechny naše aktivity více prohlubovat a vylepšovat.

Na akci se budou dražit vybraná díla našich neurodiverzních umělkyň a jednoho umělce, které vznikly v ateliéru Studio Barvolam. Koupí obrazu přispějete nejen na aktivity Spolku Barvolam, ale podpoříte i samotnou autorku nebo autora (dostane 50 % vydražované ceny). Díla si můžete prohlédnout online na FB Barvolamu nebo v den benefice hodinu před začátkem aukce přímo v ateliéru Studio Barvolam.

 

Program:
17:00 prohlídka obrazů ve Studiu Barvolam
18:00 benefiční aukce obrazů
19:00 benefiční koncert: Nervana (Nirvana Revival Beroun https://www.facebook.com/NirvanaSurvival) v Tibet Open Househttps://www.tibetopenhouse.cz/

Moderuje/aukcí provádí: Hana Malaníková
Sponzor: Pivovar Chříč https://www.pivovarchric.cz/

Pokud se nemůžete zúčastnit Benefice pro Barvolam, budeme rádi, když podpoříte Barvolam na Darujme.cz: https://www.darujme.cz/projekt/1204151.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-PRAHA: Knihovna Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu je veřejná specializovaná knihovna, která letos slaví 30 let svého trvání. Knihovna pokračuje v budování knihovního fondu, jehož základ tvoří historický fond Masarykova lidověvýchovného ústavu. Knihovní fond reflektuje rozvoj osvětové činnosti, mimoškolního vzdělávání, knihoven a amatérského umění od poloviny 19. století. Zrcadlí přístupy k podpoře osvětové, kulturní a výchovné činnosti tak, jak je ovlivňovaly rozdílné politické podmínky.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Vzdělávání
Co se děje
03.12.2021

ZLÍN: Dne 1. prosince 2021 odejel na poslední cestu legendární český cestovatel, spisovatel, fotograf a filmař, inženýr Miroslav Zikmund. V roce 1995 díky etnografovi PhDr. Karlu Pavlištíkovi věnovali oba cestovatelé celý svůj archiv Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které společně s Klubem H+Z uchovává, zpracovává, zpřístupňuje a rozvíjí jejich odkaz.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.12.2021

ČR-ZLÍN: Cestovatelská legenda Miroslav Zikmund, který letos v únoru oslavil 102. narozeniny, ve středu zemřel. Potvrdila to Zikmundova rodina i Muzeum jihovýchodní Moravy. Dvojice Zikmund - Hanzelka, která společně navštívila přes 80 zemí, ve světě proslavila tehdejší Československo a vozy Tatra.

Celá ČR, Zlínský kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
02.12.2021

ČR-ZAHRANIČÍ: Odbor amerických států MZV ČR navrhuje, ve spolupráci s velvyslanectvími zemí Latinské Ameriky, Španělska a Portugalska v Praze a kulturními centry Cervantes a Camoes a také dalšími zainteresovanými institucemi, uspořádat ve dnech 16. - 22. května Iberoamerický týden 2022. Jedná se o projekt navazující na Iberoamerický týden, který úspěšně proběhl v roce 2018. Kvůli pandemii Covid-19 nebylo možné akci v letošním roce uspořádat. Hlavním cílem Iberoamerického týdne je podpořit výměnu názorů a zkušeností, posílit kontakty na různých úrovních, rozšířit povědomí o Iberoamerickém regionu v České republice a prohloubit vzájemnou spolupráci.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
02.12.2021