pátek
14. května 2021
svátek slaví Bonifác
Ilustrační snímek
© Archiv divadlaCo se děje v Divadle pod Palmovkou

ČR-PRAHA: Letní hraní nejen v Azylu78, Libeňské pašije načtené herci a exkluzivními hosty, natáčení inscenace v rámci projektu Brejlando nebo stream koncertu či zkoušení nové hry, to vše se děje za zavřenými dveřmi Divadla pod Palmovkou.

Autor článku: 
TZ/jal

V létě se bude stanovat na Výstavišti, v šapitó s názvem Azyl78! V něm se společně s dalšími divadelními scénami zabydlí také Divadlo pod Palmovkou. Plánuje pro diváky zahrát nejoblíbenější pecky z Palmovky: Žítkovské bohyně, Bezrukého Frantíka, Pusťte Donnu k maturitě! a 294 statečných. A pozor! Zájemci nepřijdou ani o romantiku v podobě Zamilovaného Shakespeara, jehož uvedení v létě chystá divadlo přímo na Velké scéně. Těšit se můžete také na oblíbené inscenace OFF scény. O předprodeji na letní hraní bude Divadlo pod Palmovkou včas informovat.

Co takhle do divadla na koncert? Divadlo pod Palmovkou rozjelo skvělou koncertní řadu, na které vystoupili například Buty, Michal Prokop Trio, Lenka Dusilová nebo Robert Křesťan a Druhá tráva. Nyní má divadlo první on-line koncert. Stream koncertu zpěvačky Nadi Válové mohli diváci sledovat ve čtvrtek 8. dubna na FB Divadla pod Palmovkou a Youtube kanálu Nadi Válové. Na svém prvním sólovém albu zpívá Naďa Válová písně s texty Michala Horáčka.  

Víte, co je Brejlando? Pojďte zažít divadlo prostřednictvím virtuální reality. Na konci března se Divadlo pod Palmovkou zapojilo do projektu Brejlanda, který vzniká pod taktovkou kreativní skupiny Brainz Studios v koprodukci Magistrátu hlavního města Prahy.  V rámci tohoto projektu jsme na neobvyklých místech natáčeli úspěšnou inscenaci Pusťte Donnu k maturitě! Pomocí nejmodernější technologie a v zapůjčených brýlích doslova vniknete do sledování vybraného představení a ocitnete se v těsné blízkosti herců. Vyberete si i z jiných divadelních představení dalších pražských divadel. A jak to bude fungovat? Zakoupíte si lístek, kurýr vám domů přiveze brýle a show může začít. Další den dopoledne si kurýr brýle opět odveze. Vstupenky jsou již nyní v prodejní síti Goout. Tak co říkáte? To bude pecka stát kousek od Donny, Brandona nebo Dylana. A co teprve vedle Ivana Jonáka. Brejlando vám doslova splní sen.

Unikátní audionatáčení Libeňských pašijí jsme zažili v Divadle pod Palmovkou na konci března. Kromě herců z Palmovky načetli pašije vzácní hosté, které můžete vidět a slyšet v různých pořadech. Práce s hlasem při načítání hry pro ně byla novinkou. V rolích soudců uslyšíte divadelního dramatika, režiséra, herce, divadelního kritika, redaktora a rozhlasového publicistu Martina Macháčka, dále bývalého reportéra televize Nova a nynějšího „soudce“ výrobků v pořadu TV Seznam A DOST! Jana Tunu a trojici doplňuje překladatel, žurnalista a cestovatel Tomáš Pivoda. Roli Anděla načetl novinář a redaktor Filip Titlbach působící v současné době v Deníku N, kde se věnuje pořadu Podcast Deníku N. Libeňské pašije jsou pro všechny k dispozici na audioplatformách Spotify, Soundcloud apod.

Sledujte nás nadále na FB a Instagramu divadla, na audioplatformách a stránkách www.podpalmovkou.cz. Těšíme se na vás!

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-PRAHA: Redaktor a moderátor Daniel Stach a dramaturgyně a editorka České televize Gabriela Cihlářová získali prestižní Medaili za zásluhy o rozvoj vědy Učené společnosti. Medaili, kterou zpravidla dostávají významní vědci, udělila Učená společnost novinářům vůbec poprvé. Dalšími dvěma novými nositeli se stali vědec Jan Krekule a genetik Milan Macek.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.05.2021

ČR-PRAHA: Vláda dne 10. 5. 2021 na svém jednání schválila návrh ministra kultury Lubomíra Zaorálka pro obnovení kulturního života. Od 17. 5. bude možné pořádat venkovní kulturní akce pro 700 sedících diváků. Nezhorší-li se epidemická situace, od 24. 5. přijde pak další rozvolnění pro kulturní akce. Počet diváků venku se navýší na 1000 sedících diváků a vevnitř bude možné pořádat kulturní představení až pro 500 diváků, rovněž při využití prostor na 50 % a samozřejmě stále za přísných hygienických podmínek s použitím antigenních/PCR testů, s ochranou dýchacích cest a využití kapacity prostor maximálně 50 % (jak venku, tak vevnitř). V příloze si vám zároveň dovolujeme poslat plán rozvolnění kultury pro další týdny a prázdninové měsíce, na kterém jsme se domluvili s ministrem zdravotnictví, jeho týmem a zástupci kulturní obce.

 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
11.05.2021

PLZEŇ: Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného umění sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU opět zahajují svůj provoz. Po více než půlroční pauze netrpělivě očekávají první návštěvníky, na které se velmi těší a pro které prodloužily již instalované výstavy či připravily nové. 

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
Co se děje
11.05.2021

ZLÍN: Porota složená z odborníků z Česka i zahraničí zhodnotila více než 380 přihlášek a vybrala vítěze 12. ročníku mezinárodní soutěže Best in Design. Kdo ovládl jednotlivé kategorie i hlavní cenu, prozradil 7. května Jan Cina na online vyhlášení vítězů v rámci Zlin Design Weeku.

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.05.2021