úterý
7. července 2020
svátek slaví Bohuslava
Lednice z ptačí perspektivy
© CBS NakladatelstvíChystá se kniha Moravské hrady a zámky

ČR: První kniha ze série o českých hradech a zámcích nabírá konkrétní obrysy. Kniha zachytí 120 architektonických skvostů nafocených z letadla a ke každému z nich přinese zajímavou pověst. Vzniklo téměř osm tisíc fotek, ze kterých nyní autoři knihy vybírají ty nejlepší. Souběžně sbírají a sepisují pověsti, které se k jednotlivým památkám vážou. Cílem je zachytit krásy České republiky netradičním pohledem a přilákat turisty do regionů.

Autor článku: 
TZ/jal

„Hrady a zámky vypadají z nebe často úplně jinak, než jak je známe ze země. Chceme lidi inspirovat k poznávání více či méně známých dominant a přitáhnout pozornost také k jejich historii. Možná si myslíte, že svou vlast dobře znáte. Jsem si jistý, že každý čtenář aspoň jednou zatají dech a začte se do napínavého příběhu,“ říká Milan Paprčka, jeden z fotografů a zároveň zakladatel CBS Nakladatelství.

Kniha Moravské hrady a zámky vyjde dvojjazyčně, aby byla srozumitelná také mezinárodnímu publiku. Ocení ji cestovatelé všech národností, kteří touží poznat architektonické krásy Moravy a domluví se anglicky. Autorkou textové části bude Radka Srněnská, která právě teď sbírá pověsti o jednotlivých hradech a zámcích.

“Lidé, kteří znají méně známé pověsti vázající se k moravským hradům a zámkům, mají právě teď příležitost ozvat se našemu nakladatelství. Ty nejzajímavější zařadíme do připravované publikace,“ říká Blanka Imramovská, obchodní ředitelka CBS Nakladatelství, a dodává: „Nabízíme také možnost partnerské spolupráce městům a obcím, které mohou knihu využít jako hodnotný dar například svým obchodním partnerům nebo jubilantům. Vhodná je také pro školy a firmy jako originální dárek pro klienty nebo absolventy.“

CBS Nakladatelství se specializuje na knihy leteckých fotografií, které mapují Českou republiku a její jednotlivé regiony. Známá je především edice Česko z nebe, ve které vyšlo 39 titulů v celkovém nákladu přes 150 tisíc knih. Další publikace se připravují, v roce 2020 vyjde například Karlovarsko z nebe, Břeclavsko z nebe nebo Ústecko z nebe,

Prohlédnout si můžete ukázkové video ke knize Moravské hrady a zámky.

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

ČR: Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN: V souvislosti se zlepšením epidemiologické situace na Slezsku se česká vláda rozhodla v pondělí 29. června oodvolat kontroly na česko-polských hraničních přechodech na území Slezského vojvodství. Rozhodnutí o otevření hranic nabylo účinnosti o půlnoci z 29. na 30. června. Spontánním a symbolickým způsobem chtěli na tuto situaci zareagovat zástupci Euroregionu Těšínské Slezsko a spolku Člověk na hranici. Společně navrhli občanům účast na akci s názvem "Zhasneme hranici". 

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
06.07.2020

ČR: Každý pátek v jiném kraji a v jiném městě: Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i samotný region. Součástí každé zastávky bude také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Divákům u televizních obrazovek nabídne ČT živé vstupy z navštívených míst, od Studia 6 až po večerní Události.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.07.2020