středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
© Logo festivaluChebské dvorky 2019

CHEB: Město láká na umělecký festival pod širým nebem. ​Historické centrum Chebu se opět po roce stane místem setkání umělců nejen z regionu. Ve dnech 13. až 15. června se zde uskuteční už 17. ročník open air festivalu Chebské dvorky. Na své si tradičně přijdou příznivci nejrůznějších žánrů. 

od 13.06.2019 do 15.06.2019
Autor článku: 
luk

Pro návštěvníky jsou připraveny výstavy profesionálních umělců i nadaných amatérů, divadelní představení, koncerty, filmové projekce, workshopy, tvořivé dílny a mnoho dalšího.

„Festival Chebské dvorky patří mezi tradiční akce pořádané v našem regionu a dokonce jeho hranice i významně překračuje. Každoročně se jej účastní nejenom místní obyvatelé, ale do Chebu míří lidé i z nejrůznějších koutů naší republiky a dalších zemí Evropy. Jsme proto moc hrdí na to, že zde máme takovéto skvělé organizátory a že pro nás opět s velikou pečlivostí připravili další ročník tohoto úžasného open air festivalu, který ukazuje rozličné podoby umění,“ uvedla náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje Daniela Seifertová.

Slavnostní zahájení festivalu s koncertem kapely minus123minut a Kapitánem Demo se uskuteční ve čtvrtek 13. června od 18.30 hodin na Františkánském náměstí.

Výstavy na jednotlivých dvorcích budou přístupné od čtvrtka 13. do soboty 15. června od 10 do 18.30 hodin (dvorky č. 2 až 5 a 12 budou otevřeny od 10 do 17 hodin). Těšit se můžete mimo jiné také na electro undergroundovou hudební skupinu Midi Lidi, unikátní koncertní projekt nabízející průřez autorskou tvorbou Jana P. Muchowa, slam poetry exhibici či představení souboru Bratři v tricku a Holektiv.

Více informací o programu najdete na webu akce. 

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Omnium z.s. organizuje cyklus vzdělávacích a osvětových seminářů, konferencí, workshopů, výstav, koncertů a dalších aktivit pro širokou i odbornou veřejnost se vztahem k památkové péči pořádaný pod názvem Monumenta VIVA a pracuje na dalších projektech. Jaké akce v oblasti ochrany a obnovy památek připravili pro nadcházející období?

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

ČR: Evropský vzdělávací program v oblasti filmové výchovy CinEd rozšiřuje své stávající online nástroje, aby umožnil mladému publiku objevovat evropské filmy z pohodlí domova. Nová platforma CinEd doma je studentům a žákům k dispozici v dobách, kdy jsou projekce v běžném formátu ve školních třídách méně dostupné či vůbec nedostupné. Stejně jako celý Cined, i nabídka CinEdu doma je vedle vybraných filmů a učebních materiálů přístupná zdarma.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

ČR: V chatové oblasti Nižbor na Berounsku se potkali Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnoho dalších, aby zde natočili nový seriál České televize. Scénáře ke třinácti dílům napsal dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko, režie se ujal Radek Bajgar, tvůrce divácky oblíbených komedií Teroristka a Teorie tygra. Pracovní název právě vznikajícího rodinného seriálu je Chataři.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
02.06.2020