pátek
3. prosince 2021
svátek slaví Svatoslav
Blues Session
© Foto: archiv pořadateleBlues Session – výjimečný koncert na Moravě

ZAŠOVÁ: 29. října v 19 hodin rozezní sál Kulturního domu v Zašové koncert kapely Blues Session, která vznikla v 80. letech z čiré radosti z muziky kolem Petra Kalandry.

29.10.2021
19:00
Autor článku: 
Marcela Janišová

Ten byl duší hudebního, mnohdy improvizovaného mejdanu propojujícího rock, folk, blues i to nejlepší z country zpoza velké louže. Jeho předčasný odchod z tohoto světa v roce 1995 však jízdu plnou radosti ze hry a bezprostředního kamarádského muzicírování na špičkové úrovni přerušil.

Právě radost z muziky způsobila, že i po letech se skupina Blues Session občas vracívá na koncertní pódia v podobě stabilní sestavy kolem Olina Nejezchleby, doplněné mladšími muzikanty. Mezi osmi hudebníky samozřejmě nechybějí zakládající členové kapely Pavel Skála a Ondřej Konrád. Před dvěma lety vydali album Živé vykopávky, které připomíná skvostnou náladu dávných koncertů několika letitými písněmi i novějšími songy.

Repertoár Blues Session tvoří z většiny písně, které hráva­li s Petrem Kalandrou, tedy české verze např. Boba Dylana, J. J. Calea, Neila Younga, Toma Waitse, Bruce Springsteena, tradici­onály a taky skladby Olina Nejezchleby, známé z koncertů a alb Etc. Převážně jde o převzaté pecky se zajímavými českými texty, jejichž autory jsou např. Zdeněk Rytíř nebo právě Petr Kalandra, kteří dokáza­li skvěle přebásnit folk bluesové standardy do česky zpívatelné podoby.

Těšíme se na tuto hudební lahůdku v pátek 29. října od 19 hodin. Vstupenky za zvýhodněnou cenu v předprodeji na www.kultura.zasova.cz nebo v iCafé Zašová.

https://www.facebook.com/events/802117160279580

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-PRAHA: Knihovna Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu je veřejná specializovaná knihovna, která letos slaví 30 let svého trvání. Knihovna pokračuje v budování knihovního fondu, jehož základ tvoří historický fond Masarykova lidověvýchovného ústavu. Knihovní fond reflektuje rozvoj osvětové činnosti, mimoškolního vzdělávání, knihoven a amatérského umění od poloviny 19. století. Zrcadlí přístupy k podpoře osvětové, kulturní a výchovné činnosti tak, jak je ovlivňovaly rozdílné politické podmínky.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Vzdělávání
Co se děje
03.12.2021

ZLÍN: Dne 1. prosince 2021 odejel na poslední cestu legendární český cestovatel, spisovatel, fotograf a filmař, inženýr Miroslav Zikmund. V roce 1995 díky etnografovi PhDr. Karlu Pavlištíkovi věnovali oba cestovatelé celý svůj archiv Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které společně s Klubem H+Z uchovává, zpracovává, zpřístupňuje a rozvíjí jejich odkaz.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.12.2021

ČR-ZLÍN: Cestovatelská legenda Miroslav Zikmund, který letos v únoru oslavil 102. narozeniny, ve středu zemřel. Potvrdila to Zikmundova rodina i Muzeum jihovýchodní Moravy. Dvojice Zikmund - Hanzelka, která společně navštívila přes 80 zemí, ve světě proslavila tehdejší Československo a vozy Tatra.

Celá ČR, Zlínský kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
02.12.2021

ČR-ZAHRANIČÍ: Odbor amerických států MZV ČR navrhuje, ve spolupráci s velvyslanectvími zemí Latinské Ameriky, Španělska a Portugalska v Praze a kulturními centry Cervantes a Camoes a také dalšími zainteresovanými institucemi, uspořádat ve dnech 16. - 22. května Iberoamerický týden 2022. Jedná se o projekt navazující na Iberoamerický týden, který úspěšně proběhl v roce 2018. Kvůli pandemii Covid-19 nebylo možné akci v letošním roce uspořádat. Hlavním cílem Iberoamerického týdne je podpořit výměnu názorů a zkušeností, posílit kontakty na různých úrovních, rozšířit povědomí o Iberoamerickém regionu v České republice a prohloubit vzájemnou spolupráci.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
02.12.2021