úterý
30. dubna 2024
svátek slaví Blahoslav
Pozvánka na výstavu
© Archiv pořadatele



Akademická malířka Brigita Vyhnalová Krumphanzlová představuje v Prague Gallery své malby

PRAHA: Akademická malířka Brigita Vyhnalová Krumphanzlová ve svých malbách kombinuje často několik různých malířských technik. Díky tomu vznikají  originální umělecká  díla, která ocení jak milovníci umění klasického, tak i užitého. Její tvorbu, především s tematikou vody, Prahy, ale i autorčina oblíbeného Švýcarska, si můžete prohlédnout v Prague Gallery – Art of Bathrooms od 21. června.

od 21.06.2018 do 31.07.2018
Autor článku: 
Romana Francková

 

Obrazy, které budou vystaveny v Prague Gallery, představují průřez Brigitinou tvorbou. Díla zachycují jak pražské scenérie, tak místa, která navštívila malířka během svého dlouholetého pobytu ve Švýcarsku. Propojovací linkou je pak voda a její tematika, která se prolíná napříč malbami. Umělkyně také kombinuje různé techniky malby a propojuje je například se světelným podkresem, čímž vznikají  impozantní díla, která najdou uplatnění jak v galeriích, tak v domácích interiérech. Hlavním inspiračním zdrojem je pro Brigitu Krumphanzlovou příroda. Snaží se o zachycení atmosféry a vyjádření osobního prožitku. V technice malby na hedvábí našla zalíbení, protože tento materiál umožňuje pracovat s jemnými barevnými přechody a umocňuje zářivost barev.

Akademická malířka Brigita Vyhnalová Krumphanzlová vystudovala textilní výtvarnictví na pražské UMPRUM. Během studia získala řadu ocenění, například cenu rektora nebo cenu Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Podle jejích textilních návrhů byly realizovány v rámci asistentské stáže na VŠUP uniformy pro letušky ČSA. Po studiu spolupracovala se švýcarskými textilními firmami. Nejen ve Švýcarsku, ale i v Itálii pak vyučovala výtvarné techniky. Věnovala se ručnímu tkaní tapiserií, malbě obrazů, tvorbě oděvů a bytových doplňků. Již více než 15 let spolupracuje s knížecí rodinou Lobkowiczů a její obrazy jsou k vidění v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě nebo na zámku Nelahozeves.

V současnosti se zabývá volnou i užitou tvorbou, pracuje především s technikami malby na hedvábí. Spolupracuje s hudebními festivaly Podblanický hudební podzim a Dvořákova Nelahozeves. Svá díla vystavuje v Čechách i v zahraničí, například v USA, Japonsku, Francii nebo Německu a dalších zemích. Díla z jejího atelieru byla použita jako dárky pro významné osobnosti jako jsou Barack Obama, vévodkyně z Kentu, David Cameron, Josef Suk, Pavel Šporcl, Arnošt Lustig, Eva Pilarová a další.

 

Výstava potrvá až do konce července letošního roku. 

21.. června v 18:00 h proběhne vernisáž výstavy, které se osobně zúčastní i autorka.

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: 30. dubna bude Karlovo náměstí patřit jazzu i dalším hudebním žánrům. Pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz proběhne na největším náměstí v Praze velkolepá oslava Mezinárodního dne jazzu. Na zdarma přístupném Open airu vystoupí berlínští Jazzanova, belgická free jazzová formace Don Kapot nebo německá fusion kapela Searching for Home. Festivalovým highlightem bude vystoupení legendární skupiny Prago Union s frontmanem Katem doplněné o dechovou sekci v podobě čtveřice Krotitelé Dechů.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
29.04.2024

PRAHA-ZAHRANIČÍ: Výstava Group Therapy je dialogem a konfrontací uměleckých děl z rostoucích sbírek Galerie hlavního města Prahy a Deutsche Telekom. Ve více než osmdesáti dílech od čtyřiceti šesti současných umělců reflektuje aktuální společenská témata, jako jsou ohrožení demokracie, vzestup autoritářských režimů, nesnášenlivost vůči menšinám, cizincům a lidem s odlišnými názory, apatie a lhostejnost vůči klimatické krizi, terorismus a války. Název výstavy je odvozen od vystaveného díla výtvarnice Evy Koťátkové. Vedle ní v expozici vystavují také další české umělkyně a umělci Lenka Glisníková, Daniel Balabán, bosenská umělkyně Šejla Kamerić, chorvatský multimediální tvůrce Igor Grubić nebo ukrajinská malířka Lesia Khomenko. Výstavu Group Therapy lze v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí navštívit od 26. dubna do 11. srpna 2024.

Hl. m. Praha
Co se děje
26.04.2024

POLICE NAD METUJÍ: Mladý a dynamický symfonický orchestr Police Symphony Orchestra ve svém čtrnáctém roce existence sestoupí na okamžik z hudebních pódií na filmová plátna. Dokumentární film s názvem Velký finále mapuje tři roky života mladých lidí amatérského orchestru, jejich radosti i strasti, úspěchy i vyčerpání, ale hlavně odhodlání jít si za svými sny. Ty si nadále plní také v roce 2024, během kterého se postaví na stage festivalu Rock for People nebo pódium českého hudebního chrámu, pražského Rudolfina. Události pod taktovkou nadšenců z Police nad Metují slibují zážitky, dojetí, skvělou hudbu a energii.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
29.04.2024

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024