středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
© BannerAHOJ Frankfurt!

FRANKFURT NAD MOHANEM: Česká literatura se na letošním mezinárodním Frankfurtském knižním veletrhu (16. – 20. října) bude prezentovat aktuálními knižními novinkami v německém překladu, výstavou věnovanou Václavu Havlovi a pódiovými diskuzemi k 30. výročí Sametové revoluce mj. se spisovatelkou Radkou Denemarkovou. 

od 16.10.2019 do 20.10.2019
Autor článku: 
luk

Na největším světovém knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem (16. - 20. října) zahájí Česká republika svou národní prezentaci připomenutím 30. výročí události z roku 1989, kdy Václav Havel, tehdy český dramatik a disident obdržel Mírovou cenu německých knihkupců.

První a do dneška poslední český nositel této ceny byl v té době již po čtvrté vězněn. Vzpomíná na ni fotografická expozice „Václav Havel 1989: Z vězení na Pražský hrad“ kurátorky Anny Freimannové (Knihovna Václava Havla) a architekta a designéra Martina Hrdiny. Vernisáž výstavy spolu se slavnostním otevřením stánku České republiky proběhne 17. října za účasti Kateřiny Kalistové, náměstkyně ministra kultury ČR, a Michaela Žantovského, ředitele Knihovny Václava Havla.

O Havlově odkazu a jeho eseji „Slovo o slovu“ budou na pódiové diskuzi 18. října mj. debatovat Michael Žantovský, bývalý diplomat, mluvčí a politický poradce Václava Havla (1990 - 1992), Alexandr Alexejevič Drozdov, ředitel Prezidentského centra Borise Jelcina v Jekatěrinburgu, a politolog Hans Maier. 

Česká literatura se na Frankfurtském knižním veletrhu samozřejmě představí také aktuálními novinkami v německém překladu. Již první festivalový den, ve středu 16. října, uvede vydavatel Jörg Becken (KLAG Verlag) spolu s Viktorií Hanišovou její knihu Anežka v překladu Hany Hadas, prezentace tohoto románu za přítomnosti autorky i překladatelky bude i o den později na národním stánku ČR. 

 

Celá TZ ZDE

Mohlo by vás také zajímat...