středa
22. května 2024
svátek slaví Emil
Sněžný páv, Lenka Švandová
© Foto: Ivo Mičkal40. celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance KUTNÁ HORA 2024

KUTNÁ HORA: Prestižní oborová přehlídka zve širokou veřejnost na páteční a sobotní program vždy od 16:00 hodin v Městském Tylově divadle. Tradičně nese název Dítě v tanci a je mozaikou toho nejlepšího, co vzešlo z krajských postupových přehlídkách. V bohatém programu obou programových bloků se setkáme nejen s autorskými stálicemi, ale uvítáme i celou řadu zcela nových tváří.

od 17.05.2024 do 19.05.2024
Autor článku: 
TZ NIPOS

KUTNÁ HORA 2024

40. celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance

17.–19. května 2024, Městské Tylovo divadlo v Kutné Hoře

 

Celostátní přehlídce (CP) předcházelo 10 krajských přehlídek pro všech 14 krajů, kterých se zúčastnilo 110 skupin se 169 choreografiemi, v nichž účinkovalo 1 645 malých a mladých tanečnic a tanečníků. Zde v Kutné Hoře uvidíme ve dvou programových blocích celkem 272 tanečnic a tanečníků ve 25 choreografiích, z toho bude devatenáct dívčích, tři dívčí s jedním chlapcem a tři v podání čistě chlapeckých skupin.

Přehlídka se koná pod záštitou ministra kultury a města Kutné Hory. Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury ČR pořádají Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, útvar ARTAMA Praha, a Městské Tylovo divadlo v Kutné Hoře.

 

Mohlo by vás také zajímat...

RYMICE: Rekonstrukce konírny v areálu hospodářského dvora v Muzeu v přírodě Rymice je u konce. Sloužit bude jako sanační pracoviště a průchozí depozitář pro velké zemědělské stroje.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
21.05.2024

PRAHA: Ministr kultury Martin Baxa dne 16. května v Nostickém paláci předal Ceny Ministerstva kultury v oborech zájmových aktivit.

Na začátku slavnostního zahájení poděkoval všem oceněným za jejich dlouholetou neúnavnou práci na poli neprofesionálního umění a za jejich celoživotní přínos v daném oboru: „Bylo mi ctí dnes předat ceny Ministerstva kultury za neprofesionální umění, které má v České republice dlouholetou tradici a pro společnost zcela nezastupitelný význam. Všichni laureáti jsou mnohostranně talentovaní umělci a pedagogové, kteří svým dílem zanechávají hlubokou stopu ve společnosti i kultuře. Děkuji všem oceněným za jejich přínos v oblasti neprofesionálního umění, za jejich celoživotní uměleckou i pedagogickou práci a přeji jim do dalších let hodně zdraví, radosti a inspirace do další práce,“ řekl ministr Baxa.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Lidová kultura, Ostatní, Památky
Co se děje
17.05.2024

KUNŠTÁT: MĚSTO KUNŠTÁT a SPOLEK PŘÁTEL UMĚNÍ MĚSTA KUNŠTÁT vyhlašují 52. ročník Literární soutěže Františka Halase. Vřelý vztah básníka Františka Halase k mladším autorům je obecně známým faktem. Tuto část Halasova odkazu již více než pět desetiletí připomíná i literární soutěž nesoucí básníkovo jméno. Cílem této tradiční akce je podchytit mladé literární talenty, umožnit jejich vzájemnou konfrontaci a publikovat a propagovat kvalitní básnickou tvorbu. Uzávěrka zasílání příspěvků: 15. července 2024.


 
 
Celá ČR, Jihomoravský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.05.2024

PRAHA: Na tiskové konferenci dne 15. 5. 2024 novelu představil ministr kultury spolu s generálními řediteli České televize a Českého rozhlasu.

V loňském roce ministerstvo kultury připravilo tzv. malou novelu, která zapojuje Senát do volby rady České televize a Českého rozhlasu a přidává tak další pojistku proti ovládnutí těchto institucí. Nyní má finální podobu tzv. velká mediální novela, která zajistí stabilitu financování obou médií. Předcházela jí jednání nejen v rámci koalice, ale i s klíčovými subjekty českého mediálního trhu. Základní pilíře jsou stále stejné. Přibyla indexace poplatku v závislosti na inflaci, memoranda s veřejnoprávními médii a některé nové povinnosti pro veřejnoprávní média. Materiál nyní projedná vláda a účinnost zákona je naplánována k 1. 1. 2025.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
16.05.2024