pondělí
1. června 2020
svátek slaví Laura
AutoDEPOkino
© Marek PříhodaZnovu do autokina s DEPO2015, Finále Plzeň a ZL Production

PLZEŇ: Znovu do autokina s DEPO2015, Finále Plzeň a ZL Production. Plzeňské „AUTODEPOKINO“ navazuje na úspěch z minulého víkendu a ohlašuje další dva termíny. A to hned tento víkend 21.–24. května a ten následující 28.-31.května.

od 21.05.2020 do 31.05.2020
Autor článku: 
Adam Vondřička

Spolupráce kreativního prostoru, největšího plzeňského filmového festivalu a týmu zkušených produkčních se vyvedla nad očekávání organizátorů. Ve velmi krátkém čase se podařilo vytvořit autokino, které je na velmi vysoké technické i dramaturgické úrovni. Protože se akce setkala s velkým ohlasem mezi diváky, je o ní velký zájem a nás baví, že můžeme pomáhat znovuobnovení plzeňské kultury, budeme dále pokračovat.

I v následujících víkendech nabídneme nezaměnitelný filmový zážitek

„Jsme rádi, že naši diváci jsou spokojení s konceptem a službami, které jim poskytujeme. Jsme nadšeni ze spolupráce s našimi partnery, kteří události poskytují tu nejlepší možnou kvalitu obrazu a servisu. Jsme přesvědčeni, že je jednou z nejlepších v České republice. Také díky tomu, že projekce probíhá na 12metrové LED obrazovce, můžeme nabídnout skvělý obraz i v podvečerních hodinách, kdy klasická projekce na plátno není možná. Díky tomu, že nám AutoDEPOkino dělá radost, dohodli jsme se na pokračování projektu a doufáme, že návštěvníci budou mít o naše projekce zájem i nadále,“ uvedl za DEPO2015 programový ředitel Jan Štěpán

Program je i tentokrát rozmanitý a každý si v něm najde to své. Obsahuje zfilmované muzikálové klasiky, české filmy, zahraniční drama, dobrodružné filmy i fantasy. Projekce probíhá přímo na parkovišti v DEPO2015 na LED obrazovku širokou 12 metrů. Jedná se o největší možnou kvalitu, co se týká velikosti, obrazu a zvuku. Na místě bude připravena možnost využít občerstvení s bezpečným roznosem přímo do vozu (jídlo i pití).

Během prvního víkendu se diváci se mohou těšit na promítání těchto snímků: Chlap na střídačku, Mamma Mia! Here We Go Again, Pomáda, V síti, Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, Hanebný parchanti, Jumanji: Další level a Spider-Man: Daleko od domova.

Projekce začíná ve čtvrtek a poběží až do neděle po 2 filmech denně, vždy ráno a večer. (časový harmonogram níže) Doporučená věková hranice všech snímků je 15+. Program na další víkend včas zveřejníme.

Vstupenky jsou k dispozici na platformě Plzeňská vstupenka, v síti GoOut i přímo na místě. Cena je 390,- za auto v předprodeji a 450,- na místě. Součástí vstupenky je také malé občerstvení. Počet lidí v autě je libovolný a nabízí se tak možnost sdílet zážitek s rodinou nebo s přáteli a cenu vstupenky tím zvýhodnit. Speciální akce platí pro řidiče veteránů, starších nad 30 let. Ti mají cenu vstupenky za 200,-. Kapacita areálu je 120 aut na jedno promítání.

Pro výběr svého oblíbeného filmu stačí prozkoumat program na webu DEPO2015.

 

Mohlo by vás také zajímat...

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

PRAHA: Soutěž Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty v široké paletě jazzových i jiných stylů a žánrů, letos navzdory době vyhlásila speciální korona edici. Jedenáctý ročník soutěže již zná své finalisty, které vybrala odborná porota, v jejímž čele zasedají Lenka Dusilová, Matěj Ruppert a také jazzoví fanoušci. V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木. Finálové kolo proběhne v neděli 31. května od 18.00 hod. živě online nad pražskými střechami v centru Prahy.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
29.05.2020

ČR: V době, kdy muzea a galerie sčítají finanční ztráty způsobené epidemií COVID-19 a snaží se najít způsoby, jak za dosud nepředstavitelně ztížených podmínek přilákat návštěvníky, zveřejnila ČTK a po ní i další média informace ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu o závěrech z kontrolní akce Ochrana sbírek muzejní povahy ve vlastnictví České republiky. Od května do prosince 2019 kontroloři NKÚ prověřovali deset institucí, které spravují muzejní sbírky ve vlastnictví státu. Kolegium NKÚ schválilo výsledky šetření dne 9. března 2020. Tehdy byl ale hlavním tématem titulků koronavirus. Stručný souhrn výsledků kontroly NKÚ byl tak zveřejněn právě až 18. května na Mezinárodní den muzeí. A média, pro něž jsou předmětem zájmu zejména katastrofy a zločiny, po této zprávě s chutí sáhla. Ovšem v duchu současné žurnalistiky bez hlubší reflexe toho, co zpráva NKÚ obsahuje, anebo dokonce zkreslením informací v ní uvedených.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Památky
Co se děje
28.05.2020

BROUMOV: Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví jubilejní 15. ročník. První polovina festivalu proběhne online v tradičním čase letních koncertů. Vybrané natáčení červencových koncertů zpřístupní pořadatelé i veřejnosti. Srpen již bude celý patřit živé hudbě. Festival nabídne několik novinek včetně open air koncertu nebo vydání faksimile dobového opisu klavírního partu Koncertu C dur Ludwiga van Beethovena z archivu broumovského kláštera.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
28.05.2020