čtvrtek
7. července 2022
svátek slaví Bohuslava
Plakát k festivalu
© Archiv Divadla DrakZástupkyně Divadla Drak navštívila v květnu 2022 Edinburgh International children’s festival v rámci programu mobility Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ: Barbora Kalinová, vedoucí produkce Divadla Drak, během května přijala účast na Edinburgh International children’s festival ve Skotsku v rámci dotačního programu mobility. Jedná se o jeden z největších světových festivalů zaměřených na divadelní představení určená dětskému publiku. Imaginate, která festival pořádá, je zároveň národní skotská organizace, zaměřující se na rozvoj divadla a tance pro děti a mládež.  Po celém světě vyhledává kvalitní divadelní produkce pro děti a mládež a poté tento koncentrovaný výběr představuje na svém festivalu v Edinburghu. 

Autor článku: 
Divadlo Drak/ jal

Festival nabízí skutečně vytříbenou dramaturgii velmi inspirativních představení od inscenací pro nejmenší publikum po tvorbu pro náctileté. Široký je také žánrový záběr uváděných inscenací od pohybových, vizuálních a výtvarných po činoherní. V letošním roce tvořila polovina programu představení skotských souborů. Dále se zde představily soubory z Anglie, Holandska, Belgie a Irska. 

„Součástí festivalu byla také organizovaná setkání profesionálů – programových ředitelů divadel pro děti a mládež, dramaturgů festivalů atd. a také další odborný program formou diskuzí a debat. Pro Divadlo Drak je kontakt s tímto významným  a světově ceněným festivalem skvělou příležitostí pro navázání osobních vazeb a spoluprací. Návštěva festivalu nám přinesla možnost prezentovat umělecké aktivity Divadla Drak a současně vytipovat zajímavé tvůrce a inscenace pro program Regionů – Mezinárodního divadelního festivalu Hradec Králové,“ uvedla ke své účasti na festivalu vedoucí produkce Divadla Drak Barbora Kalinová. 

 

Divadlo Drak děkuje Královéhradeckému kraji za podporu výjezdu a možnost zúčastnit se tohoto špičkového festivalu.

https://www.imaginate.org.uk/festival/ 

 

 

 

 

     

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Z otevřené výzvy k účasti na 18. bienále architektury v Benátkách 2023, kterou v květnu vyhlásila Národní galerie Praha, vzešel vítězný návrh s pracovním názvem The Laboratory of No-More Precarious Future (Laboratoř již ne-více-prekarizované budoucnosti). Vybrala ho porota složená ze špičkových odborníků. Projekt poukazuje na palčivé problémy architektonické profese v současnosti, kterým jsou mladí architekti a architektky vystavováni, např. toxické pracovní prostředí přesčasů a „nocovek“, chybějící sociální zajištění tzv. švarcsystému nebo neplacených stáží.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
05.07.2022

BROUMOV: V sobotu 9. 7. 2022 v 16:00 bude v Galerii Dům v broumovském klášteře zahájena výstava Kryštofa Kaplana „Hladkáň“. Termín výstavy: 10. 07. – 28. 8. 2022 od 10:00 do 17:00. V pracích Kryštofa Kaplana se často setkáváme s významovou metaforou elementární fyzikální zákonitosti, postupně se v jeho sochařských objektech objevila i fyzikálně-chemická procesualita. V nejnovějších dílech na současné výstavě, jak ostatně naznačuje její název, hrají důležitou úlohu symboly spojené s lidskou postavou. Jejich organická forma je výsledkem charakteristické plasticity vypovídající o živé expresivní síle.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Co se děje
06.07.2022

ČR-UKRAJINA: Ministr kultury Martin Baxa přijal pozvání svého ukrajinského resortního kolegy, ministra kultury a informační politiky Oleksandra Tkačenka a dne 29. června navštívil ukrajinský Lvov. V tomto největšího města západní Ukrajiny, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO, se sešlo celkem deset ministrů kultury zemí střední a východní Evropy a Pobaltských států, aby řešili dopady probíhající ruské válečné agrese na ukrajinské kulturní památky a aby diskutovali o tom, jaké se nabízí mechanismy pro pomoc Ukrajině vyhrát na kulturní frontě.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.06.2022

PŘÍBOR: Město Příbor a Rodný dům Sigmunda Freuda vyhlašují mezinárodní výtvarnou soutěž ART FREUD 2022. Její čestnou patronkou je Jane McAdam Freud, pravnučka Sigmunda Freuda. Své práce můžete posílat do 31. července 2022.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.07.2022