středa
22. září 2021
svátek slaví Darina
Spejbl a Hurvínek
© Martin KubicaZapomeňte na nudu a prožijte léto se Spejblem a Hurvínkem!

PRAHA: Přemýšlíte, čím si zpestřit letní měsíce v Praze? Užijte si je ve společnosti Spejbla a Hurvínka. Máte totiž jedinečnou příležitost potkat se s nimi přímo pod širým nebem na jejich historicky první letní scéně – v zahradě Hotelu International v pražských Dejvicích. Poprvé vás Spejbl a Hurvínek budou bavit i v letních měsících, akce úspěšně odstartovala již 19. června. A až do 5. září je pro vás připravený bohatý program. Z nabídky titulů si vybere opravdu každý, ať už je mladý věkem, nebo duchem.

Autor článku: 
Darina Miklovičová

Nechybí v ní speciální „miminí“ divadlo pro nejmenší děti od 1 do 3 let. Pro starší děti jsou pak připravena klasická představení včetně novinky nazvané „Hurvínek a nezvaný host“. A ani dospělí se rozhodně nudit nebudou. Zábavná představení určená přímo pro dospělé diváky si mohou užít se sklenkou vína a s dalšími dobrotami ze zdejší restaurace. Večer v doprovodu oblíbených loutek je tak ideálním typem na originální rande či setkání s přáteli. Vstupenky jsou v prodeji na www.ticketportal.cz a na místě před představením. U příležitosti historicky první letní scény připravilo divadlo pro své příznivce velkou letní fotosoutěž o sedm hodnotných cen. Prožijte báječné léto ve společnosti Spejbla a Hurvínka!

 

LÉTO POPRVÉ SE SPEJBLEM A HURVÍNKEM

Oblíbené postavy Spejbla a Hurvínka úspěšně baví mnoho generací dětských i dospělých      diváků a nejinak tomu mělo být
i letos. Divadlo ale muselo být řadu měsíců uzavřené kvůli opatřením vydaným na základě nepříznivé epidemiologické situace. Jelikož Divadlo Spejbla a Hurvínka nechtělo své fanoušky zklamat, oželelo úplně poprvé od slavného japonského turné v roce 1980 své divadelní prázdniny a uvádí svá představení i v letních měsících, a to přímo pod širým nebem. Letní scéna běží úspěšně již od června a zájem o tento jedinečný zážitek je opravdu veliký.

V letošním roce jsme pro fanoušky našeho divadla připravili novinku v podobě letní scény na zahradě Hotelu International
v pražských Dejvicích. Slavnostně odstartovala již 19. června. Potěšil nás zájem našich fanoušků o tato speciální představení. Hrajeme tu vždy ve středu i o víkendech a do programu jsme zařadili to nejlepší z našeho repertoáru jak pro děti, tak i pro dospělé.“
říká Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Divadlo Spejbla a Hurvínka uvádí na své letní scéně celkem deset titulů, z nichž čtyři jsou určené pro dospělé diváky. Vstupenky jsou v prodeji výhradně na www.ticketportal.cz.

 

Další informace o letní scéně najdou zájemci i na www.dejvicepraze.cz. Na svou domovskou scénu do divadla v pražských Dejvicích se Spejbl a Hurvínek vrátí opět od října.

 

ORIGINÁLNÍ RANDE SE SPEJBLEM HURVÍNKEM

Přemýšlíte, čím překvapit svou drahou polovičku? Vyzkoušeli jste již všechna romantická místa v Praze a dochází vám inspirace? Pozvěte svou milou či svého milého na jedno z unikátních představení oblíbeného Divadla Spejbla a Hurvínka, je určené právě pro dospělé! Určitě znáte tyto postavy ze svého dětství, ale možná ještě nevíte, že divadlo uvádí také tituly, které pobaví i vás. Jsou vtipné a reflektují aktuální události a témata. Využijte jedinečnou možnost a nenechte si ujít tato letní přestavení. Pohodlně se usadíte přímo pod hvězdami v zahradě ikonického Hotelu International v srdci Dejvic a se sklenkou vína v ruce nebo něčím dobrým z místní restaurace se skvěle pobavíte. Na takové originální rande budete dlouho rádi vzpomínat.

 

JAK ZABAVIT SVÉ RATOLESTI O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH V PRAZE?

Trávíte letošní letní prázdniny se svými dětmi či vnoučaty v Praze a okolí? Lámete si hlavu, čím je zabavit a jak si sami přitom na chvilku odpočinout? Vezměte je na jedno z představení jejich oblíbených loutek – na letní scénu Divadla Spejbla
a Hurvínka.

Máte doma děti ve věku od jednoho do tří let? Nebojte se vyrazit do divadla i s nimi. Přímo pro ty nejmenší připravilo Divadlo Spejbla a Hurvínka jedinečné představení Žeryčku, HOP!, které můžete zhlédnout každou středu od 10.30.

Nudit se nebudou ani odrostlejší ratolesti včetně těch, které se s loutkami teprve seznamují. Pro ně jsou určena víkendová dopolední a odpolední představení. Kromě osvědčených titulů se mohou těšit i na letošní novinku nazvanou Hurvínek
a nezvaný host
. V tomto představení se malí diváci dozvědí, jak se jejich oblíbení hrdinové vypořádají s neobvyklou návštěvou ptáka člunozobce.

 

DIVADLO S+H VYHLAŠUJE VELKOU PRÁZDNINOVOU SOUTĚŽ O HODNOTNÉ CENY

Pro všechny hravé duše a fanoušky oblíbených loutek je určena velká letní fotosoutěž.

U příležitosti historicky první letní scény připravilo divadlo pro své příznivce fotosoutěž o sedm hodnotných cen. Zájemci se mohou zapojit tak, že svou originální fotografii se Spejblem či Hurvínkem nebo oběma nasdílejí na sociální síti Facebook s označením @soutezSH. Z označených příspěvků pak vybereme nejpovedenějších sedm fotografií," dodává Denisa Kirschnerová. Během svých prázdninových cest se se Spejblem nebo Hurvínkem, či dokonce s oběma, můžete vyfotografovat na několika místech v České republice. Pokud je ale během svých výprav náhodou nepotkáte, můžete zvolit Hurvínka a Spejbla v podobě plyšáků, loutek, ale také knihu nebo CD o nich, které si buď zakoupíte, nebo je už máte doma. Je jen na vás, jak fotografii pojmete. Své soutěžní příspěvky můžete sdílet až do 31. srpna, kdy bude soutěž ukončena a vybráni vítězové.

 

Soutěží se o tyto hodnotné ceny:

1. místo – rodinná vstupenka (4 vstupenky), mluvící plyšový Hurvínek, CD se Spejblem

Hurvínkem, vystřihovánky Hurvínka a Máničky

2. místo – rodinná vstupenka, malý plyšový Hurvínek, CD se Spejblem a Hurvínkem, vystřihovánka Hurvínek, papírová skládačka divadelního autobusu

3. místo – rodinná vstupenka, malý plyšový Žeryk, CD se Spejblem a Hurvínkem, vystřihovánka Mánička, papírová skládačka divadelního autobusu

4. místo – rodinná vstupenka, vystřihovánka Hurvínek, papírová skládačka divadelního autobusu

5. až 7. místo – rodinná vstupenka, papírová skládačka divadelního autobusu

 

KDE SE O PRÁZDNINÁCH MŮŽETE POTKAT A VYFOTIT SE SPEJBLEM A HURVÍNKEM?

Spejbla a Hurvínka můžete potkat v Praze v Dejvicích, kde je přímo u jejich divadla umístěna lavička s oběma oblíbenými postavami. Stejnou najdete také v Plzni na náměstí Republiky a jejich sousoší Spejbla a Hurvínka zde objevíte ještě v Křižíkových sadech a také v místním Muzeu loutek. Pokud o prázdninách zavítáte do Mladějovic, můžete se se sochou Hurvínka vyfotit u bývalé školy. U školy je socha Hurvínka také v obci Zlatá Olešnice. V Chrudimi se za ním vypravte do zdejšího Muzea loutkářských kultur a v Chrástu u Plzně se nachází veselý pomník s Hurvínkem. Užijte si krásné léto se Spejblem a Hurvínkem!

Všichni herci Divadla Spejbla a Hurvínka se těší na své fanoušky na letní scéně Hotelu International!

 

 

Kompletní program letní scény:

ČERVENEC 2021

 

21. 7. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1–3 roky)

21. 7. st 20:00 – S+H – „Ve dvou se to lépe…“

24. 7. so 10:30 a 14:00 – Hurvínek mezi osly

25. 7. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínek mezi osly

28. 7. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1–3 roky)

31. 7. so 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání

 

SRPEN 2021

01. 8. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání

04. 8. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1–3 roky)

04. 8. st 20:00 – S+H„Ve dvou se to lépe…“

07. 8. so 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání

08. 8. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání

11. 8. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1–3 roky)

13. 8. pá 20:00 – Spejbl versus Drákula

14. 8. so 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání

15. 5. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání

18. 8. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1–3 roky)

21. 8. so 10:30 a 14:00 – Hurvínek a nezvaný host

22. 8. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínek a nezvaný host

25. 8. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1-3 roky)

25. 8. st 20:00 – Spejbl a město hříchu

29. 8. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínek a nezvaný host

 

ZÁŘÍ 2021

01. 9. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1–3 roky)

01. 9. pá 20:00 – Dějiny kontra Spejbl

04. 9. so 10:30 a 14:00 – Hurvínek a nezvaný host

05. 9. ne 14:00 – Hurvínek a nezvaný host

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ-ZAHRANIČÍ: Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech.  První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do Srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2021

PRAHA: S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 69 let zemřel mecenáš a milovník kultury, majitel, podporovatel a zachránce Pražského komorního baletu, JUDr. Ivan Dunovský.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
20.09.2021

ČR: Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.09.2021

ČR-PRAHA: Pětaosmdesátý ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha otevře ve středu 22. září svým koncertem houslista Václav Hudeček. Mezi hosty slavnostního večera na Nové scéně Národního divadla budou Hudečkovi mladší kolegové Jan Mráček a Josef Špaček, mezzosopranistka Štěpánka Pučálková a hornista a dirigent Radek Baborák. V průběhu festivalu uvidí návštěvníci v premiéře dokumenty Štace Miloně Čepelky, My tancujem swing, Můj život s Bohuslavem Martinů a taneční film Nehoda.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
20.09.2021