pátek
25. června 2021
svátek slaví Ivan
Miletínské divadelní jaro 2021 - program
© Archiv pořadateleZačíná oblíbený venkovský festival. Zveme na Miletínské divadelní jaro

MILETÍN: O víkendu 12. a 13. června vypukne Miletínské divadelní jaro. Východočeská přehlídka venkovských divadelních souborů vstupuje do svého 19. ročníku. Na jevišti Sousedského domu se vystřídají čtyři soubory ze čtyř krajů Česka.

od 12.06.2021 do 13.06.2021
Autor článku: 
Kateřina Fikejzová Prouzová

Jarní divadelní vlna vrcholí. Po krajských postupových přehlídkách v Červeném Kostelci a Hradci Králové míříme za amatérským divadlem do Miletína. Soutěžní přehlídka Miletínské divadelní jaro je přátelským bojem o postup na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Výkony ochotníků bude hodnotit čtyřčlenná odborná porota ve složení:

Alexandr Gregar: režisér, herec a pedagog

Jaromír Vosecký: scénograf a pedagog

Jan Sklenář: herec, režisér a zpěvák

Josef Jan Kopecký: režisér, herec a pedagog

 

Publikum čekají převážně zábavné kusy. Divadelní spolek HRRR z Nemošic nabídne komedii o tom, že dokonalá vražda neexistuje. Divadelní soubor J. K. Tyl z Meziměstí namíchá koktejl smíchu z kombinace krize středního věku, manželského stereotypu, zloděje a netradičních sexuálních praktik. Autorskou černou sci-fi komedii ze sanatoria, kde se ladí duše přiveze do Miletína Divadlo Šňůra, Konice. Festival zahájí v sobotu dopoledne herecký koncert Jiřího Hlávky, který vzdá hold legendární osobnosti českého divadla Eduardu Vojanovi.

Z Miletínského divadelního jara se bude také streamovat. Pořad o amatérském divadle nazvaný Antré nabídne rozhovory s účastníky přehlídky a lektorským sborem.

Přehlídku pořádá Centrum uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové, Volné sdružení východočeských divadelníků, Divadelní soubor Erben a město Miletín za finančního přispění Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR.

 

Program

SOBOTA

10:00

Divadelní spolek Vojan, Libice nad Cidlinou

Jiří Hlávka: Jenom herec aneb Střípky ze života Eduarda Vojana

režie: Jiří Hlávka

 

13:00

Divadlo Šňůra, Konice

Roman Krejčíř: Páni vesmíru, aneb koupím duši

režie: Roman Krejčíř

 

17:00

stream Antré

S divadelníky o divadle. Živé vysílání z Miletínského divadelního jara 2021 najdete na kanále YouTube Volného sdružení východočeských divadelníků. Moderují Kateřina Fikejzová Prouzová a Josef Jan Kopecký.

 

19:30

Divadelní soubor J. K. Tyl, Meziměstí

Antonín Procházka: S tvojí dcerou ne

režie: Irena Kozáková

 

NEDĚLE

10:00

HRRR divadelní spolek, Nemošice

Roman Vencl, Michaela Doleželová: Ani za milion!

režie: Renáta Šťastná

 

13:30 vyhlášení výsledků přehlídky

Mohlo by vás také zajímat...

KUKS: Od 26. června do 21. srpna 2021 se uskuteční 12. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks, který nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se bude konat v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem. V podání Plzeňské filharmonie zazní symfonie W. A. Mozarta a J. V. Voříška.

Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
25.06.2021

BERNARTICE NAD ODROU: Ve středu 23. června 2021 byla v turistické oblasti Poodří v Moravskoslezském kraji oficiálně otevřena unikátní designová cyklostezka vedoucí z Hůrky do Vražného přes Jeseník nad Odrou. Tato 4,8 kilometru dlouhá trasa je nejen vítanou spojkou mezi obcemi, ale kromě pohodlné a bezpečné jízdy nabízí cyklistům ještě něco navíc. Její povrch je totiž „potištěn“ kresleným slovníkem moravskoslezského nářečí, jehož autorem je designér Radek Leskovjan, majitel značky ikonických triček s potiskem UAX!.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
25.06.2021

ČR: Český rozhlas loni zaujala kniha Egon: Děsná psina Petry Baďurové, kterou vydalo koncem roku 2019 pražské nakladatelství Titanic a během první vlny epidemie koronaviru z ní na ČRo Dvojka předčítal jednadvacet vybraných kapitol Igor Bareš. Role psího seniora Egona, který vypráví svérázným psím jazykem historky o své nesnesitelné paničce a shovívavém páníčkovi, se ujal bravurně. Rozhlasová četba měla u posluchačů velký úspěch a mnoho ohlasů, a Radioservis ji tedy nyní v červnu vydal jako audioknihu. Můžete si ji pořídit na CDmp3 nebo je ke stažení ve formátu mp3 v e-shopu www.radioteka.cz.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
24.06.2021

PRAHA: Český umělec a výtvarník David Černý představil novou sochu s názvem Sekretářka. Silueta ženy sedící na vysoké židli s točícíma nohama se nově vyjímá před budovou společnosti Ahrend, která se zabývá kancelářským nábytkem.

Hl. m. Praha
Výtvarné umění
Co se děje
24.06.2021