sobota
26. září 2020
svátek slaví Andrea
LOGO
© Ministerstvo kulturyVýběrová komise doporučila ministru kultury 3 kandidáty na pozici GŘ NGP

PRAHA: Výběrová komise doporučila ministru kultury L. Zaorálkovi po 2. kole konkurzu na generální ředitelku/ředitele Národní galerie v Praze (dále NGP) tři kandidáty na tuto pozici v tomto pořadí: 1. Marek Pokorný, 2. Alicja Knast, 3. Jiří Fajt.

Autor článku: 
Petra Hrušová

Všichni tři kandidáti budou osloveni, aby v průběhu srpna prošli ještě tzv. assessment centrem (manažersko-psychologický test). Mezitím v příštích týdnech budou materiály tří finalistů, které představovali před výběrovou komisí, odeslány několika osloveným zahraničním expertům z vídeňské Albertiny, pařížského Centre Pompidou či Metropolitního muzea v New Yorku, kteří ministrovi pošlou rovněž svá doporučení. Na základě všech těchto podkladů pak ministr rozhodne o nové/novém generální ředitelce/řediteli NGP. Vítěz výběrového řízení by se pak mohl ujmout funkce již na podzim tohoto roku.

První kolo výběrového řízení na GŘ NGP, které probíhalo v minulých týdnech, spočívalo ve formální kontrole přihlášek uchazečů a všech jejich náležitostí. Včera pak zasedla výběrová komise, před kterou se prezentovalo 10 uchazečů o pozici GŘ. Těchto devět jednotlivců a jeden kolektiv komise obodovala a doporučila ministrovi 3 kandidáty. Nejlepší hodnocení si od výběrové komise vysloužil Marek Pokorný, následovala Alicja Knast a jako třetí pak Jiří Fajt.

 

Výběrová komise:

Prof. JUDr. Jiří Přibáň, DrSc.

Prof. Dr. hab. Piotr Oszczanowski

Dr. phil. Dušan Buran

Prof. Dr. Marion Ackermann

Prof. PhDr. Marie Klimešová, Ph.D.

Mgr. Jan Randáček

Prof. PhDr. Lubomír Slavíček

Mgr. Irena Chovančíková

Ing. arch. Josef Pleskot

PhDr. Milena Slavická

PhDr. Jiří Machalický

Mgr. Dana Schlaichertová

Ing. Vlastislav Ouroda, Ph.D.

JUDr. Petra Smolíková

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Královéhradecký kraj
Hudba, Vzdělávání
Co se děje
25.09.2020

ČR: Soňa Červená, legendární operní pěvkyně a herečka, u příležitosti svých 95. narozenin zakládá nadační fond, který se zaměří na podporu talentovaných hudebníků a zpěváků – to vše v oboru klasiky.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
25.09.2020

PRAHA: Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele/ředitelky Národní knihovny ČR. Uchazeči o tuto pozici si mohou podat přihlášku do 13. listopadu 2020. Pohovory s jednotlivými přihlášenými kandidáty před výběrovou komisí se uskuteční pravděpodobně do konce roku a nový generální ředitel/ředitelka by se mohl(a) ujmout funkce nejpozději k 1. 4. 2021.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2020

ČR: Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli vrátit do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
23.09.2020