úterý
18. ledna 2022
svátek slaví Vladislav
Vizuál k nové audioknize
© Zdroj: https://www.facebook.com/mluveneslovoVlastimil Vondruška: ĎÁBLŮV NÁPOJ

ČR: Vydavatelství Radioservis představuje audioknihu Vlastimila Vondrušky ĎÁBLŮV NÁPOJ. První díl ze zamýšlené série her s mistrem teologie Damiánem a císařským notářem Jakubem nabídne setkání se zločinem a úkladnou vraždou v době panování Karla IV. Společně s hlavními postavami, kterých se v jiskřivém dialogu ujali pánové Viktor Preiss a Tomáš Töpfer, navštívíme středověkou Prahu jako atraktivní prostředí rytířů, kazatelů, lapků a měšťanů i jejich žen a dcer, počestných i hříšných. Historické příběhy Vlastimila Vondrušky patří mezi čtenáři detektivek už léta k těm nejoblíbenějším. Na poli rozhlasové hry má autor svou premiéru.

01.12.2021
16:00
Autor článku: 
Petra Dankovičová

Srdečně Vás zveme na křest audioknihy, ve středu 1. prosince od 16 hodin v Radiocafé Vinohradská 12, Praha 2.

„Rozhlasové hry miluji a velmi rád je poslouchám. Jejich tvorba se však řídí jinými principy, než je tomu u románu. Nakonec jsem se rozhodl, že do té řeky vstoupím, a proto jsem napsal původní detektivní hru. Detektivní příběhy ze středověku mají své kouzlo v tom, že řešení nebývá podle jedné šablony, neboť soudci tehdy hledali spravedlnost především ve svém svědomí a srdci…“ (Vlastimil Vondruška)

Osoby a obsazení:

Jakub – Viktor Preiss

Damián – Tomáš Töpfer

Filip – Filip Kaňkovský

Majdalena – Tereza Dočkalová

Královna – Dana Černá

Purkrabí – Martin Zahálka

Písař – Miroslav Táborský

Johanka – Klára Sedláčková Oltová

Háta – Anna Theimerová

Beneš – Marek Holý

Lékař – Hanuš Bor

Rychtář – Lubor Šplíchal

Farář – Kryštof Nohýnek

Ponocný – Otmar Brancuzský a další

 

Režie: Lukáš Hlavica

 

Premiéru rozhlasové hry odvysílal ČRo Dvojka.

Vydání CD podpořila Skupina AGEL.

www.radioteka.cz

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: Lektorky Maiwaldovy akademie Vzdělávacího a kulturního centra Broumov připravily nový vzdělávací program Příběh knihy, který se inspiruje historií, rukodělným řemeslem mnichů a klášterní knihovnou. Během tvořivého programu budou žáci a studenti poznávat knihařské řemeslo, středověkou vazbu knih a vyrobí si svůj vlastnoručně šitý knižní blok.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
18.01.2022

BERLÍN: Krátkometrážní animovaný snímek režisérky Lucie Sunkové Zuza v zahradách se probojoval do soutěžní sekce Generation Kplus Competition 72. ročníku Berlinale. Tato kategorie věnovaná dětskému publiku každoročně nabízí desítky krátkometrážních titulů včetně těch animovaných. Posledním zástupcem české animace byl v roce 2020 studentský snímek Lístek, který vytvořila ve zlínském ateliéru Animované tvorby UTB Aliona Baranova.

Celá ČR, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.01.2022

ČR-ZAHRANIČÍ: Třídílná minisérie Podezření, kterou pro Českou televizi napsal scenárista Štěpán Hulík, se ve slavnostní zahraniční premiéře představí příští měsíc na dvaasedmdesátém ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Série bude uvedena v prestižní sekci Berlinale Series jako historicky vůbec první seriál nejen z Česka, ale také ze střední a východní Evropy.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.01.2022

PRAHA: Stejně jako v mnoha dalších oborech jsou i v architektuře dneška zcela zásadní otázky udržitelnosti. Jedním z průkopníků takto pojaté architektury budoucnosti je respektovaný švédský ateliér White Arkitekter, jehož práci představí Galerie Jaroslava Fragnera na výstavě s názvem A Heart of Wood. Již tento čtvrtek 13. ledna ji zahájí vernisáž spojená s přednáškou architektů Oskara Norelia a Roberta Schmitze, autorů unikátní dřevěné výškové stavby Sara Kulturhus, dvacetipatrového multifunkčního kulturního centra a nové dominanty pětatřicetitisícového města Skellefteå v severním Švédsku.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura
Co se děje
14.01.2022