pondělí
2. srpna 2021
svátek slaví Gustav
Vizuál ke zprávě
© Zdroj: https://www.facebook.com/knihovna.trinecV Knihovně Třinec bude fungovat právní poradna

TŘINEC: Díky spolupráci s advokátní kanceláří HAJDUK & PARTNERS zahájí v třinecké knihovně od 27. července provoz bezplatná právní poradna. Zkušení advokáti poradí, jak se popasovat například s majetkovými nebo pracovně-právními komplikacemi. Poradna začne zatím fungovat každé druhé úterý, ale od září budou advokáti v Knihovně Třinec k dispozici každý týden.

Autor článku: 
Jan Delong

"Tato spolupráce nevznikla náhodou. Knihovna Třinec totiž dlouhodobě právních služeb kanceláře HAJDUK & PARTNERS využívá a jsme nadmíru spokojení s jejich vstřícným a profesionálním přístupem. Nyní vzniká nová služba, která má za cíl pomáhat lidem, kteří se ocitnou v nepříjemné životní situaci, ale právní konzultace si nemohou dovolit, případně mají ostych. Třinecká knihovna právě těmto lidem nabídne bezpečný prostor a odborníky, kteří jim mohou s jejich právními problémy pomoct," říká Martin Čadra, vedoucí služeb pro dospělé v Knihovně Třinec.

Právní poradna začne fungovat v úterý 27. července a během letních prázdnin bude k dispozici každé druhé úterý od 15:00 do 16:00. Aby zájemci mohli služeb poradny využít, musí vyplnit formulář na webových stránkách: www.knihvonatrinec.cz/pravni-poradna. K dispozici pak budou mít 15minutové, bezplatné poradenství.

"Knihovna pro občany Třince poskytuje mnoho užitečných služeb, které jdou nad rámec jejího původního zaměření. Jsme rádi, že se jako advokátní kancelář můžeme podílet na dalším rozšíření těchto služeb, a to právě o právní poradnu, s níž máme díky naší spolupráci s místními charitami bohaté zkušenosti," říká advokát David Sliwka z HAJDUK & PARTNERS. Advokáti budou zájemcům radit v majetkových, pracovních nebo rodinných záležitostech. A protože se jedná o ústní konzultace, nebudou dispozici služby jako sepis dokumentů, oddlužení nebo účetní a daňové poradenství.

https://knihovnatrinec.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Umělecká skupina OLDstars uvádí letos v létě dvě premiéry současných britských dramat o lidech a vztazích ve stále se zrychlujícím a globalizovaném světě. Herci, kteří byli po několik sezon skryti v útrobách hereckých škol, se vrací do místa svých divadelních začátků a ukazují, že generační divadlo je stále silným fenoménem.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Divadlo a tanec
Co se děje
30.07.2021

PLZEŇ: Návštěvníkům města Plzně nově slouží plnohodnotný virtuální průvodce v podobě mobilní aplikace SmartGuide. Přibližuje historii města a provází návštěvníky tím nejlepším z Plzně. Umožňuje jim pohybovat se samostatně bez průvodce a davů a nabízí více než 42 bodů zájmu a 5 naučných tras.

Plzeňský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
29.07.2021

ČR: Ani v antice, ani v moderních dějinách nebyly olympijské hry jen definicí sportu. Bezmála třítýdenní klání sice bývá přehlídkou mimořádné fyzické zdatnosti, ale jeho následný sociokulturní přesah může být také rekordní. Bez výjimky pak olympiáda ovlivní podobu všech měst, kde se koná. Na to jak, poukazuje patnáctidílná série Gebrian: Olympijské stavby. Její tvůrce, architekt Adam Gebrian v ní hodnotí, jak světové metropole přistoupily k pořadatelství jedné z nejsledovanějších globálních událostí, a nakolik dokázaly vynaložené investice do veřejného prostoru dlouhodobě využít, nebo krátkodobě promarnit. Nechybí ani pohled do Tokia. To hostí olympiádu už podruhé a soutěž na návrh Národního stadionu vypisovalo hned dvakrát. Současné realizaci musel ustoupit původně vítězný projekt legendární Zahy Hadid, který vyvolal v jinak uměřeném Japonsku vlnu emocí.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura
Co se děje
28.07.2021

BRNO: Dlouho zanedbávané Mendlovo náměstí v Brně čekají rozsáhlé změny. Ujmou se jich architekti ze studia Chybik+Kristof společně s autorem budoucí rekonstrukce náměstí, architektem Michalem Palaščákem. Podobu Mendlova náměstí promění červeně dlážděný kruh, nové stromy i bezbariérové zastávky. Náměstí bude místem oslav 200 let od narození zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela, práce se proto mají stihnout do konce léta 2022. Spoluautorem koncepce je Kancelář architekta města Brna. Ta v roce 2018 po ukončení urbanisticko-architektonické soutěže navrhla koncept úpravy náměstí, který bude možné realizovat ještě před kompletní rekonstrukcí náměstí.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura
Co se děje
02.08.2021