středa
5. srpna 2020
svátek slaví Kristián
V krejčovských dílnách DJKT
© FB DJKTV Dílnách Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni šijí také roušky

PLZEŇ: Také plzeňské Divadlo Josefa Kajetána Tyla pomáhá v boji s nedostatkem roušek a v krejčovských divadelních dílnách šijí zaměstnanci divadla od úterý tolik potřebné roušky.

Autor článku: 
klapka

Na svém facebookovém profilu DJKT uvedlo: „V tuto chvíli máme k dispozici vhodný materiál na tři tisíce roušek, a tak se členové dámské i pánské krejčovské dílny pustili do práce. A my jim za to moc děkujeme! Roušky poputují na Magistrát města Plzně, který také rozhodne o jejich distribuci.“

Podle slov primátora města Plzně Martina Baxy se samo divadlo DJKT rozhodlo pomoci a nabídlo, že od úterý bude každý den šít šestnáct švadlen roušky v plzeňských dílnách. Město také objednalo 14 tisíc roušek u výrobního družstva invalidů Styl Plzeň. Tím pádem by každý den mělo město získat tisíc roušek, které budou určené pro nejvíce ohrožené skupiny. Poputují především do Městského ústavu sociálních služeb. „Marně bušíme na krajská vrata a vládní dveře. Nakonec jsme se rozhodli už na nic nečekat a hledáme způsoby, jakými si pomoci sami… Chceme se aktivně postavit proti krizi.“ uvedl Baxa při včerejším živém vysílání z plzeňského magistrátu.

Nedostatek roušek po celé zemi řeší po svém i další kulturní zařízení, která se sama rozhodla konat a pomoci tak svými vlastními silami. Roušky šijí v divadelních dílnách Městského divadla Zlín, Divadlo pod Palmovkou, Moravské divadlo Olomouc, Husa na provázku, liberecké divadlo F. X. Šaldy, Národní divadlo moravskoslezké. Do iniciativy šití roušek se přidali také zaměstnanci Národního divadla a Státní opery.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Výběrová komise doporučila ministru kultury L. Zaorálkovi po 2. kole konkurzu na generální ředitelku/ředitele Národní galerie v Praze (dále NGP) tři kandidáty na tuto pozici v tomto pořadí: 1. Marek Pokorný, 2. Alicja Knast, 3. Jiří Fajt.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
04.08.2020

ČR: Josef Kubáník, herec a autor bestselleru Poslední deník Květy Fialové, vydává další knížku. Svůj román nazval jednoduše Herec a čtenáře v něm zve do lákavého světa divadla a filmu. Čtivý, napínavě vystavěný příběh s neobvyklým rozuzlením vychází v Nakladatelství ZEĎ 8. září.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
05.08.2020

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020

ČR: Nejlepší jazzovou skladbou roku 2020 autora do 35 let se stala píseň Czereśnie trumpetistky, skladatelky a dirigentky Štěpánky Balcarové. Kromě ocenění si odnesla i šek v hodnotě 40 000 Kč, který daroval Ochranný svaz autorský v rámci grantového programu Partnerství OSA.

Celá ČR
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.08.2020