středa
22. září 2021
svátek slaví Darina
Jaromír Jágr a Kateřina Neumannová se zástupci a partnery UNYPu
© Zdroj: archiv University of New York in PragueUniversity of New York in Prague uzavírá partnerství s Českým olympijským týmem a Jaromírem Jágrem

PRAHA: University in New York in Prague, přední soukromá, anglicky mluvící vysoká škola v České republice, s hrdostí oznamuje tři nové hlavní partnery. Tato partnerství – s Českým olympijským týmem, Rytíři Kladno a s českou Ekonomickou olympiádou mají pokračovat v dlouhodobém úsilí rozvoje sportovních a akademických spoluprací. UNYP následuje poselství, které říká, že budoucí lídři potřebují zdravou mysl ve zdravém těle. UNYP chce mladým sportovcům ukázat, že v profesionálních sportech existuje mnoho kariérních příležitostí nad rámec aktivní sportovní kariéry.

Autor článku: 
Jiří Staroštík/ika

"Klíčem k úspěchu je rozvíjet zdravé tělo stejně jako zdravou mysl. Od roku 1998 poskytujeme našim studentům kromě kvalitního akademického vzdělání také bezplatné členství v posilovně, volný vstup do bazénu a vlastní sportovní týmy UNYP Blazers. Proto by dnešní oznámení nemělo být žádným překvapením.“ Říká generální ředitel UNYP Sotiris Foutsis.

V loňském roce UNYP zahájil program Byznys administrativy se zaměřením na sportovní management, jako vyvrcholení úspěšného čtyřletého partnerství se Spartou Florbal. I mimo svět florbalu zaznamenala univerzita velký zájem mezi sportovci, kteří chtějí studovat sportovní programy zaměřené více na byznys, než klasické tělovýchovné sportovní programy. I kvůli tomuto faktu se UNYP rozhodl, že udělá tento rok krok dopředu s těmito novými partnery:

Český olympijský výbor

UNYP se stane oficiálním dodavatelem vzdělávání pro český olympijský tým pro období od Ledna 2022 do konce roku 2026. UNYP bude operovat jako hlavní partner projektu Duální kariéra, který pomáhá současným a bývalým profesionálním sportovcům se připravit na život po aktivní kariéře. UNYP je velmi pyšný, že byl vybrán Českým olympijským výborem, aby rozvíjel budoucí sportovní lídry, stejně jako budoucí ambasadory České republiky ve světě.

Rytíři Kladno

Společně s Jaromírem Jágrem a jeho týmem Rytíři Kladno sdílí UNYP důležitou vizi. Chceme společně podporovat mládež a znevýhodněné v České republice. S touto myšlenkou jsme rozvíjeli toto partnerství. UNYP je poctěn, že může podporovat Rytíře Kladno v rozvoji jejich týmu a stadionu. Doufáme, že naše spolupráce vytvoří novou generaci elitních českých hokejistů, kteří budou excelovat v hokejovém hřišti i mimo něj.

Ekonomická olympiáda

Spolupráce UNYPu a Ekonomické olympiády slibuje zvýšení ekonomické gramotnosti české mládeže. UNYP věří, že ekonomická a finanční gramotnost je klíčová pro celkový úspěch České republiky v jejím dlouhodobém růstu jako ekonomický lídr v Evropě. Vyučování ekonomických hodnot a dovedností od útlého věku vyprodukuje mladé muže a ženy, kteří jsou schopni efektivně hospodařit s penězi v jejich dospělém životě.

Tisková konference byla zakončena slavnostním zveřejněním nástěnné malby od Davida Strauzze. David Strauzz je progresivní a respektovaný umělec, který se specializuje na pouliční umění. David je pravidelně zván, aby pracoval na různých místech v České republice. Tato malba byla specificky vytvořena pro UNYP aby vyzdvihla osobnosti, kteří si zaslouží větší uznání pro jejich osobní obětování pro českou svobodu. Davidova práce na UNYPu reprezentuje hlubší význam svobody projevu a vzdělávání.

www.unyp.cz

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ-ZAHRANIČÍ: Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech.  První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do Srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2021

PRAHA: S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 69 let zemřel mecenáš a milovník kultury, majitel, podporovatel a zachránce Pražského komorního baletu, JUDr. Ivan Dunovský.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
20.09.2021

ČR: Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.09.2021

ČR-PRAHA: Pětaosmdesátý ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha otevře ve středu 22. září svým koncertem houslista Václav Hudeček. Mezi hosty slavnostního večera na Nové scéně Národního divadla budou Hudečkovi mladší kolegové Jan Mráček a Josef Špaček, mezzosopranistka Štěpánka Pučálková a hornista a dirigent Radek Baborák. V průběhu festivalu uvidí návštěvníci v premiéře dokumenty Štace Miloně Čepelky, My tancujem swing, Můj život s Bohuslavem Martinů a taneční film Nehoda.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
20.09.2021