sobota
26. září 2020
svátek slaví Andrea
Pozvánka
© cs.wikipedia.orgTři cesty sourozenců Čapkových

15.09.2020
Autor článku: 
Olga Szymanská

FRÝDEK- MÍSTEK: Aktivní senioři (ASEČ) ve Frýdku-Místku ve spolupráci s Městskou knihovnou ve Frýdku-Místku srdečně zvou na večer TŘI CESTY SOUROZENCŮ ČAPKOVÝCH - Význam HELENY, 75. výročí JOSEFA, 130. výročí KARLA. Po stopách sourozenců Čapkových: místech a městech jejich narození, dětství, studií i návratů, které inspirovaly jejich životy a tvorbu. Které utvářely jejich osudy, postoje a nezlomný charakter, jimiž se zapsali do české historie i do povědomí veřejnosti. Uvádí Olga Szymanská.

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Královéhradecký kraj
Hudba, Vzdělávání
Co se děje
25.09.2020

ČR: Soňa Červená, legendární operní pěvkyně a herečka, u příležitosti svých 95. narozenin zakládá nadační fond, který se zaměří na podporu talentovaných hudebníků a zpěváků – to vše v oboru klasiky.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
25.09.2020

PRAHA: Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele/ředitelky Národní knihovny ČR. Uchazeči o tuto pozici si mohou podat přihlášku do 13. listopadu 2020. Pohovory s jednotlivými přihlášenými kandidáty před výběrovou komisí se uskuteční pravděpodobně do konce roku a nový generální ředitel/ředitelka by se mohl(a) ujmout funkce nejpozději k 1. 4. 2021.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2020

ČR: Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli vrátit do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
23.09.2020