sobota
26. září 2020
svátek slaví Andrea
Dětský sbor Jitro z Hradce Králové
© Archiv pořadatelePoslední srpnový koncert festivalu Za poklady Broumovska přiveze do Broumova dětský sbor Jitro

BROUMOV: Na dvojici posledních mimořádně divácky úspěšných koncertů festivalu Za poklady Broumovska souborů Prague Cello Quartet v Božanově a Pražského žesťového souboru a varhaníka Aleše Bárty v Broumově naváže poslední srpnový koncert v podání královéhradeckého dětského sboru Jitro. Pod vedením sbormistra Jiřího Skopala vystoupí v sobotu 29. srpna od 18 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově.


 

28.08.2020
18:00
Autor článku: 
Kateřina Ostradecká

Královéhradecký dětský sbor Jitro              

Královéhradecký dětský sbor Jitro pravidelně koncertuje v USA (13 turné, 217 koncertů), Japonsku (6 turné), Číně (2 turné) i ve většině zemí Evropy (2400 koncertů). V průběhu let zvítězil soubor na 27 uznávaných mezinárodních soutěžích a natočil několik desítek CD. Zahraniční i naše odborná kritika hodnotí Jitro jako jeden z nejlepších dětských sborů světa a označuje ho za klenot české kultury. Organizátoři festivalu se rozhodli závěrečným koncertem představit špičkové těleso i na Broumovsku - koncert se z původního místa konání v Ruprechticích přesouvá do klášterního kostela sv. Vojtěcha v Broumově.

 

Program: 

Jacobus Gallus: Pueri concinite

Jan  Campanus  Vodňanský: Favete linquis singuli

Arvid Platpers: Ave Maria

Johannes Brahms: Regina coeli

Franz Biebl: Ave Maria

Jan Jirásek: Te Deum Laudamus

Petr Řezníček : Salve Regina

Henk Badings: Kyrie eleison

Petr Eben: Liturgické zpěvy

Antonín Dvořák/ arr. Jan Míšek: Když mne stará matka

Antonín Dvořák/ arr. Evžen Zámečník: Largo

Otmar Mácha: Hoj, hura, hoj

Otakar Jeremiáš: Směs národních písní

Riccardo Cocciante/  arr. Jan Jirásek: Le temps des cathedráles

 

Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům. Posluchači mohou podpořit festival také na webu https://www.darujme.cz/projekt/1203098. Aktuální informace naleznou zájemci na webu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu.

 

Kostel sv. Petra a Pavla, Broumov                        Kostel sv. Máří Magdalény, Božanov

Nad 15. ročníkem festivalu převzali osobní záštitu ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek, kardinál Dominik Duka OP a víceletou záštitu převzal Královéhradecký kraj.

 

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Královéhradecký kraj
Hudba, Vzdělávání
Co se děje
25.09.2020

ČR: Soňa Červená, legendární operní pěvkyně a herečka, u příležitosti svých 95. narozenin zakládá nadační fond, který se zaměří na podporu talentovaných hudebníků a zpěváků – to vše v oboru klasiky.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
25.09.2020

PRAHA: Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele/ředitelky Národní knihovny ČR. Uchazeči o tuto pozici si mohou podat přihlášku do 13. listopadu 2020. Pohovory s jednotlivými přihlášenými kandidáty před výběrovou komisí se uskuteční pravděpodobně do konce roku a nový generální ředitel/ředitelka by se mohl(a) ujmout funkce nejpozději k 1. 4. 2021.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2020

ČR: Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli vrátit do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
23.09.2020