středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
© PozvánkaOslavte „30 let svobody“ s Karlovarským krajem

KARLOVARSKÝ KRAJ: V listopadu to bude přesně 30 let od chvíle, kdy studenti vyšli z pražského Albertova demonstrovat na Národní třídu. Brutální zákrok proti nim tehdy odstartoval vlnu odporu, jež vyústila v sametovou revoluci a následný pád komunistického režimu. Pojďte společně s námi oslavit „30 let svobody“.

Autor článku: 
luk

„Pro obyvatele našeho regionu jsme připravili na letošní podzim opravdu pestrou nabídku kulturních akcí od koncertů populární a folkové hudby až po alternativní zábavu ve formě oblíbené Slam poetry, která stojí na pomezí divadla a poezie. Všechna vystoupení jsou úzce spjata s obdobím předlistopadového režimu, a proto věříme, že se bude jednat o důstojnou oslavu bojů za svobodu a demokracii. Na akce bude navíc platit zvýhodněné vstupné, takže doufáme, že se budou těšit velkému zájmu návštěvníků,“ uvedla náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.

Karlovarský kraj podpoří konání tří koncertů v režii Vlny music agency Vladimíra Suchana. V sobotu 26. října se uskuteční v KV Areně v Karlových Varech koncert Folk & Country. Kapely tohoto žánru vždy připomínaly americké kořeny svobodné muziky a nejednou se setkávaly s represemi bývalého režimu. Na pátek 15. listopadu je přichystán koncert funkové legendy J.A.R. v Lidovém domě v Karlových Varech. Ta letos slaví 30 let na scéně a v rámci turné odehraje pouze jediný koncert v kraji. Následující den, v sobotu 16. listopadu, pak bude KV Arena hostit rockový koncert mezinárodního německo-britského projektu Floyd Reloaded, který je poctou kultovní kapele Pink Floyd a její písně doplňuje propracovanou laserovou show.

Další významná kulturní akce bude realizována ve spolupráci s městem Cheb a půjde o koncert Symfonická Salome. „Akce se uskuteční v pátek 8. listopadu v Západočeském divadle v Chebu. Těšit se můžete na písně Karla Kryla v úpravách pro symfonický orchestr. V roli účinkujících se představí oblíbený herec a zpěvák Pavel Batěk se souborem Salome a Karlovarským symfonickým orchestrem. Taktovky se ujme dirigentka Miriam Němcová. Na prosinec pak ještě chystáme netradiční formu zábavy v podobě Slam poetry. Na několika místech regionu vystoupí umělci z celé České republiky a do pořadů budou zapojeny i střední školy. Podrobnosti k jednotlivým vystoupením v dostatečném časovém předstihu upřesníme,“ dodala Daniela Seifertová. 

 
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Omnium z.s. organizuje cyklus vzdělávacích a osvětových seminářů, konferencí, workshopů, výstav, koncertů a dalších aktivit pro širokou i odbornou veřejnost se vztahem k památkové péči pořádaný pod názvem Monumenta VIVA a pracuje na dalších projektech. Jaké akce v oblasti ochrany a obnovy památek připravili pro nadcházející období?

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

ČR: Evropský vzdělávací program v oblasti filmové výchovy CinEd rozšiřuje své stávající online nástroje, aby umožnil mladému publiku objevovat evropské filmy z pohodlí domova. Nová platforma CinEd doma je studentům a žákům k dispozici v dobách, kdy jsou projekce v běžném formátu ve školních třídách méně dostupné či vůbec nedostupné. Stejně jako celý Cined, i nabídka CinEdu doma je vedle vybraných filmů a učebních materiálů přístupná zdarma.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

ČR: V chatové oblasti Nižbor na Berounsku se potkali Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnoho dalších, aby zde natočili nový seriál České televize. Scénáře ke třinácti dílům napsal dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko, režie se ujal Radek Bajgar, tvůrce divácky oblíbených komedií Teroristka a Teorie tygra. Pracovní název právě vznikajícího rodinného seriálu je Chataři.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
02.06.2020