úterý
7. července 2020
svátek slaví Bohuslava
Opravdoví Hrdinové
© PROTEXOpravdoví Hrdinové - nový projekt šíří optimismus a podporu zdravotníkům

PRAHA: Nově vzniklý webový projekt Opravdoví Hrdinové s jasným poselstvím má nově sloužit především jako podpora a poděkování lidem, kteří denně nasazují své životy nejen v první linii, a pomáhají nám tak všem přečkat tyto nelehké časy.

Autor článku: 
PROTEX!klapka

„Je neuvěřitelné, jak ke své práci mnozí přistupují s odhodláním a pokorou, tráví nespočet času v nasazení a po pracovní době ještě pokračují ve své dobročinnosti a obětavosti např. šitím roušek, nákupem pro sousedy či pomocí svým blízkým," zmiňuje web.

Součástí projektu je také inspirativní orchestrální skladba The Real Heroes, kterou složil český hudební skladatel Daniel Bordovský, známý především v zahraničí pod svou uměleckou přezdívkou Borrtex. Snahou je vyjádřit vděčnost a naději všem, kteří tvrdě pracují na překonání této novodobé krize, ať už jde o zdravotnický personál, příslušníky hasičských sborů, policisty, nebo například pokladní v obchodech, lékárníky na přepážkách či řidiče autobusů, tramvají, vlaků apod. Práva na užití skladby plánuje tvůrce nabídnout zdarma veškerým televizním stanicím včetně provozovatelů webového zpravodajství.

„Myslím, že i přes veškeré své negativní dopady, přináší tato doba něco dobrého. Lidé doma šijí roušky, více mezi sebou komunikují, spolupracují, pomáhají si navzájem a obecně mi přijdou vůči sobě i více ohleduplní. Velmi mě toto aktivní zapojení těší a rád bych také přispěl kouskem svého umění. Věřím, že má skladba dodá lidem naději a že je ještě více sjednotí. Cílem je ukázat našim opravdovým hrdinům společnou podporu, a že za nimi plně stojíme," doplňuje skladatel.

Pro účely většího šíření optimismu a vzájemné pomoci se autoři rozhodli vytvořit webové stránky, které podpořila také Fakultní nemocnice Ostrava a umožnila fotografce Natálii Hajnové zachytit momenty, ve kterých je nasazena zdravotní složka a městská policie přímo na odběrovém místě v areálu nemocnice v Ostravě.

„Určitě je teď nejdůležitější, abychom při sobě stáli, podporovali se a pomáhali si. Musíme věci přenechat na odbornících a důvěřovat jim. Mám radost, že jsem měla příležitost nafotit aktuální dění a dát lidem možnost vcítit se do situace našich hrdinů. Jsem pyšná na všechny, kteří jsou pro nás v současné situaci nenahraditelní," svěřila se spoluautorka projektu a fotografka Natálie.

„Rádi bychom využili tuto příležitost a požádali všechny, kteří máte tu možnost, o sdílení optimismu a pozitivního přístupu. Pokud můžete, vyjádřete svou podporu a vděk všem, kteří jsou tam venku a dělají svou práci, lidem, kteří to potřebují a zaslouží si to. Je to nejjednodušší způsob pomoci, kterým může přispět každý z nás. Určitě je tím nejen potěšíte, ale zaručeně také dodáte více energie k tomu, aby mohli pokračovat. Jsme v tom všichni společně. Buďme silní a mějme naději."

K šíření příspěvků na sociálních sítích má sloužit označení #OpravdoviHrdinove. Web je v plném rozsahu dostupný na adrese: https://www.opravdovihrdinove.eu/

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

ČR: Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN: V souvislosti se zlepšením epidemiologické situace na Slezsku se česká vláda rozhodla v pondělí 29. června oodvolat kontroly na česko-polských hraničních přechodech na území Slezského vojvodství. Rozhodnutí o otevření hranic nabylo účinnosti o půlnoci z 29. na 30. června. Spontánním a symbolickým způsobem chtěli na tuto situaci zareagovat zástupci Euroregionu Těšínské Slezsko a spolku Člověk na hranici. Společně navrhli občanům účast na akci s názvem "Zhasneme hranici". 

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
06.07.2020

ČR: Každý pátek v jiném kraji a v jiném městě: Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i samotný region. Součástí každé zastávky bude také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Divákům u televizních obrazovek nabídne ČT živé vstupy z navštívených míst, od Studia 6 až po večerní Události.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.07.2020