úterý
7. července 2020
svátek slaví Bohuslava
Logo
© Zdroj: https://www.facebook.com/events/656666365083500/Online videopůjčovna Aerovod zažívá prudký nárůst návštěvnosti, novinky přidává každý den

ČR: Zájem o sledování filmů v původní české online videopůjčovně Aerovod v uplynulém týdnu výrazně vzrostl. Oproti zatím nejúspěšnějšímu měsíci v historii fungování videotéky, kterým byl prosinec 2019, zaznamenal Aerovod v březnu čtyřnásobné navýšení tržeb. „Předpokládáme ale, že tržby do konce měsíce ještě porostou a navýšení by mohlo být až šestinásobné,” říká dramaturg Jakub Němeček z distribuční společnosti Aerofilms, která Aerovod provozuje.

Autor článku: 
Kateřina Dvořáková

Nové filmy se nyní na Aerovodu objevují každý den – diváci nově mohou zhlédnout například devíti Českými lvy oceněné Nabarvené ptáče či mafiánský thriller První zrádce. Ve čtvrtek 26. 3. přibyde do katalogu videotéky snímek Afrikou na Pionýru. Dokument cestovatele a dobrodruha Marka Slobodníka, kterého diváci znají z výprav žlutých trabantů Dana Přibáně, sleduje Slobodníka a jeho čtyři přátele při pětiměsíční cestě ze střední Evropy až do Kapského města – na legendárních motorkách Jawa Pionýr.

Jednou z novinek na Aerovodu je mafiánský thriller První zrádce

 

Obliba komedií

Nejsledovanějšími filmy jsou aktuálně hořká komedie Vlastníci, oscarový Parazit, necenzurovaná verze filmu Párty Hárd nebo francouzská romantická komedie Tenkrát podruhé. Sledovanost teď roste všem filmům v našem katalogu – všimli jsme si ale, že v tomto čase lidé zdaleka nejvíc vyhledávají komedie,“ dodává Jakub Němeček. Široký výběr komedií a dalších filmů pro zvednutí nálady jsou k nalezení například v tematické kolekci Feel Good, která se aktuálně těší velké oblibě.

 

Raoul Taburin v Moje kino LIVE

 Aerovod je od počátku svého působení pevně spjat s pražskými kiny Aero, Bio Oko, Světozor, královehradeckým Biem Central a brněnským Univerzitním kinem Scala. Ta před několika dny obnovila svůj provoz online v rámci projektu Moje kino LIVE. Společné sledování filmů je doplněno chatem, ve kterém je možné sdílet své dojmy, úvody dramaturgů, debatami a dalšími přidruženými formáty, které mají kinofilům co nejvíc připomínat jejich přirozené prostředí. Už ve středu 25. března ve 20:30 má Moje kino LIVE na programu premiéru filmu Raoul Taburin. Příběh z prosluněné Provence vypráví o proslulém cyklomechanikovi, který před celým světem tají strašnou pravdu – neumí jezdit na kole. Film podle knihy geniálního ilustrátora a humoristy Jean-Jacquese Sempého se skvělým Benoîtem Poelvoorde v hlavní roli připomíná, že nejdále člověk dojde s láskou a upřímností.

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

ČR: Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN: V souvislosti se zlepšením epidemiologické situace na Slezsku se česká vláda rozhodla v pondělí 29. června oodvolat kontroly na česko-polských hraničních přechodech na území Slezského vojvodství. Rozhodnutí o otevření hranic nabylo účinnosti o půlnoci z 29. na 30. června. Spontánním a symbolickým způsobem chtěli na tuto situaci zareagovat zástupci Euroregionu Těšínské Slezsko a spolku Člověk na hranici. Společně navrhli občanům účast na akci s názvem "Zhasneme hranici". 

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
06.07.2020

ČR: Každý pátek v jiném kraji a v jiném městě: Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i samotný region. Součástí každé zastávky bude také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Divákům u televizních obrazovek nabídne ČT živé vstupy z navštívených míst, od Studia 6 až po večerní Události.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.07.2020