sobota
26. září 2020
svátek slaví Andrea
Ilustrační snímek
© Magdaléna FedorkováNábřežní jazzová pouť - Hradecké nábřeží vinařů

HRADEC KRÁLOVÉ: Ve víně je pravda, praví latinské přísloví. Spisovatel František Listopada mj. napsal: Kdo hraje jazz, mluví pravdu. Oba výroky stvrzují, že víno a jazz k sobě zkrátka patří. Proto letos poprvé  při nábřežní jazzové pouti si můžete vychutnat vína české i zahraniční produkce a moderní gastronomické pochoutky.

01.08.2020
17:00
Autor článku: 
Karel Syrůček

12. Nábřežní jazzová pouť.

Přijměte prosím pozvání na malou procházku po nábřeží s hudbou, která ovlivnila 20. století a okouzluje nás i v třetím tisíciletí.

Rozjezd obstará domácí BERDYCHŮV GANG .  Hradeckému publiku swingovou sestavu kolem Martina Berdycha asi představovat nemusíme. Jsou tradičními hosty mj. jazz klubu Satchmo. Hrajeme pohodovou muziku a rádi vás vtáhneme do klidné swingové atmosféry. Letos kapela slaví páté narozeniny.

Z hradeckých klubů můžete znát i CROSSROAD. Historie kapely sahá zhruba na začátek tisíciletí. Z původně striktně bluesového repertoáru posunula blíže k rocku, ale od svých bluesových kořenů se zcela neodpoutala. Bluesové pecky (mj. E.Claptona,  G.Moora, , K.W.Shepherda, J.Mayera, Ja dalších) nabídnou í s v akustickém hávu Víťa Marek - kytara, zpěv, Leoš Sedláček - kytara, zpěv, Jirka Adamec - baskytara, Tomáš Hroch - bicí. (www.crossroad-band.cz)

Voxtet  je česká vokální skupina, která zpívá a cappella (bez doprovodu hudebních nástrojů) hudbu různých žánrů. “Našim srdcím je ovšem nejbližší jazz a swing, který jsme na svých více než třech stovkách koncertů přinesli posluchačům v Čechách ale i dalších deseti evropských zemích”. Na scéně působí přes 20 let. V současné době ve Voxtetu zpívají Veronika Szutkowská (S), Martin Mikeš (B), Petr Baueršíma (B), Martina Chloupková (A), Radek Růžička (T) (www.voxtet.cz)

martin brunner band přiveze loni vydané velice povedené album  “Levels of Life”. Jestliže předchozí projekt  přinesl propojení soudobého jazzu a vážné hudby, tentokrát vzdává hold  klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem. Kapelu tvoří muzikanti, kteří patří ke skvělým osobnostem naší hudební scény: Tomáš Fuchs (spolupracuje s Janou Kirschner), Rasťo Uhrík (Vertigo, Lanugo), Roman Vícha (Muff, Ewa Farna). Repertoár kapely tvoří skladby Martina Brunnera, ale každý z muzikantů se podílí na jejich výsledné podobě i celkovém zvuku. Nové album s názvem “Levels of Life” vyšlo v roce 2019 na renomovaném labelu Animal Music. I když hudba stále patří do kategorie jazz, přiznává svoji úctu ke klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem, aniž by ztrácela cokoli ze své autentičnosti a progresivnosti.

Martin Brunner, klávesy,Tomáš Fuchs, kytara, Rasťo Uhrík, baskytara, Roman Vícha, bicí,   (martinbrunner.cz/)

V roce 2017 se polští HOT TAMALES TRIO dostala až do celoevropského finále soutěže Blues Challenge v Dánsku a díky úspěchu v soutěži Blues Aperitiv si zahrála také na velkém podzim festivalu Blues Alive v Šumperku. Ve své tvorbě osobitým způsobem kombinuje prvky amerického folku, blues, jazzu a částečně také world music Trio tvoří zpěvačka Eliza Sicińska, kytarista Grzegorz Kosowski a hráč na foukací harmoniku Łukasz Pietrzak.

 

Program:

Pódium - Dětská železnice – park

17:00 Berdych Gang

19:00 VOXTET

21:00 HOT TAMALES (PL)

 

Pódium - Náplavka – zahrádka

18:00 Crossroad

20:00 MARTIN BRUNNER BAND

 

12. Nábřežní jazzová pouť.

Termín konání : sobota 1. srpna 2020 od 17 hodin

Místo konání : Smetanovo nábřeží – restaurace Náplavka, park na náměstí 5. května (Dětská železnice)

Informace popř. změny nahttp://www.jazznabrezi.estranky.cz/

Akce se koná s podporou města Hradec Králové.

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Královéhradecký kraj
Hudba, Vzdělávání
Co se děje
25.09.2020

ČR: Soňa Červená, legendární operní pěvkyně a herečka, u příležitosti svých 95. narozenin zakládá nadační fond, který se zaměří na podporu talentovaných hudebníků a zpěváků – to vše v oboru klasiky.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
25.09.2020

PRAHA: Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele/ředitelky Národní knihovny ČR. Uchazeči o tuto pozici si mohou podat přihlášku do 13. listopadu 2020. Pohovory s jednotlivými přihlášenými kandidáty před výběrovou komisí se uskuteční pravděpodobně do konce roku a nový generální ředitel/ředitelka by se mohl(a) ujmout funkce nejpozději k 1. 4. 2021.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2020

ČR: Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli vrátit do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
23.09.2020