úterý
7. července 2020
svátek slaví Bohuslava
Ilustrační snímek
© Magdaléna FedorkováNábřežní jazzová pouť - Hradecké nábřeží vinařů

HRADEC KRÁLOVÉ: Ve víně je pravda, praví latinské přísloví. Spisovatel František Listopada mj. napsal: Kdo hraje jazz, mluví pravdu. Oba výroky stvrzují, že víno a jazz k sobě zkrátka patří. Proto letos poprvé  při nábřežní jazzové pouti si můžete vychutnat vína české i zahraniční produkce a moderní gastronomické pochoutky.

01.08.2020
17:00
Autor článku: 
Karel Syrůček

12. Nábřežní jazzová pouť.

Přijměte prosím pozvání na malou procházku po nábřeží s hudbou, která ovlivnila 20. století a okouzluje nás i v třetím tisíciletí.

Rozjezd obstará domácí BERDYCHŮV GANG .  Hradeckému publiku swingovou sestavu kolem Martina Berdycha asi představovat nemusíme. Jsou tradičními hosty mj. jazz klubu Satchmo. Hrajeme pohodovou muziku a rádi vás vtáhneme do klidné swingové atmosféry. Letos kapela slaví páté narozeniny.

Z hradeckých klubů můžete znát i CROSSROAD. Historie kapely sahá zhruba na začátek tisíciletí. Z původně striktně bluesového repertoáru posunula blíže k rocku, ale od svých bluesových kořenů se zcela neodpoutala. Bluesové pecky (mj. E.Claptona,  G.Moora, , K.W.Shepherda, J.Mayera, Ja dalších) nabídnou í s v akustickém hávu Víťa Marek - kytara, zpěv, Leoš Sedláček - kytara, zpěv, Jirka Adamec - baskytara, Tomáš Hroch - bicí. (www.crossroad-band.cz)

Voxtet  je česká vokální skupina, která zpívá a cappella (bez doprovodu hudebních nástrojů) hudbu různých žánrů. “Našim srdcím je ovšem nejbližší jazz a swing, který jsme na svých více než třech stovkách koncertů přinesli posluchačům v Čechách ale i dalších deseti evropských zemích”. Na scéně působí přes 20 let. V současné době ve Voxtetu zpívají Veronika Szutkowská (S), Martin Mikeš (B), Petr Baueršíma (B), Martina Chloupková (A), Radek Růžička (T) (www.voxtet.cz)

martin brunner band přiveze loni vydané velice povedené album  “Levels of Life”. Jestliže předchozí projekt  přinesl propojení soudobého jazzu a vážné hudby, tentokrát vzdává hold  klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem. Kapelu tvoří muzikanti, kteří patří ke skvělým osobnostem naší hudební scény: Tomáš Fuchs (spolupracuje s Janou Kirschner), Rasťo Uhrík (Vertigo, Lanugo), Roman Vícha (Muff, Ewa Farna). Repertoár kapely tvoří skladby Martina Brunnera, ale každý z muzikantů se podílí na jejich výsledné podobě i celkovém zvuku. Nové album s názvem “Levels of Life” vyšlo v roce 2019 na renomovaném labelu Animal Music. I když hudba stále patří do kategorie jazz, přiznává svoji úctu ke klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem, aniž by ztrácela cokoli ze své autentičnosti a progresivnosti.

Martin Brunner, klávesy,Tomáš Fuchs, kytara, Rasťo Uhrík, baskytara, Roman Vícha, bicí,   (martinbrunner.cz/)

V roce 2017 se polští HOT TAMALES TRIO dostala až do celoevropského finále soutěže Blues Challenge v Dánsku a díky úspěchu v soutěži Blues Aperitiv si zahrála také na velkém podzim festivalu Blues Alive v Šumperku. Ve své tvorbě osobitým způsobem kombinuje prvky amerického folku, blues, jazzu a částečně také world music Trio tvoří zpěvačka Eliza Sicińska, kytarista Grzegorz Kosowski a hráč na foukací harmoniku Łukasz Pietrzak.

 

Program:

Pódium - Dětská železnice – park

17:00 Berdych Gang

19:00 VOXTET

21:00 HOT TAMALES (PL)

 

Pódium - Náplavka – zahrádka

18:00 Crossroad

20:00 MARTIN BRUNNER BAND

 

12. Nábřežní jazzová pouť.

Termín konání : sobota 1. srpna 2020 od 17 hodin

Místo konání : Smetanovo nábřeží – restaurace Náplavka, park na náměstí 5. května (Dětská železnice)

Informace popř. změny nahttp://www.jazznabrezi.estranky.cz/

Akce se koná s podporou města Hradec Králové.

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

ČR: Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN: V souvislosti se zlepšením epidemiologické situace na Slezsku se česká vláda rozhodla v pondělí 29. června oodvolat kontroly na česko-polských hraničních přechodech na území Slezského vojvodství. Rozhodnutí o otevření hranic nabylo účinnosti o půlnoci z 29. na 30. června. Spontánním a symbolickým způsobem chtěli na tuto situaci zareagovat zástupci Euroregionu Těšínské Slezsko a spolku Člověk na hranici. Společně navrhli občanům účast na akci s názvem "Zhasneme hranici". 

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
06.07.2020

ČR: Každý pátek v jiném kraji a v jiném městě: Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i samotný region. Součástí každé zastávky bude také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Divákům u televizních obrazovek nabídne ČT živé vstupy z navštívených míst, od Studia 6 až po večerní Události.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.07.2020