sobota
26. září 2020
svátek slaví Andrea
Collegium Marianum
© Zdroj: https://www.facebook.com/collmarianumLetní festival v Kašperských Horách uzavře tuto sobotu Collegium Marianum se sólistkou Janou Semerádovou

KAŠPERSKÉ HORY: K svému závěru se blíží tradiční letní cyklus chrámových koncertů v Kašperských Horách. Tento malý hudební festival přivádí do šumavského města pod hradem Kašperkem naše nejlepší interprety historické, zejména barokní hudby. Letošní ročník byl zajímavý také tím, že se v něm poprvé před veřejností rozezněly nově restaurované vzácné barokní varhany z roku 1733 ve starobylém gotickém kostele sv. Mikuláše, kterým život vrátila varhanářská dílna Marka Vorlíčka z Domažlic.

29.08.2020
20:00
Autor článku: 
Vladimír Horpeniak/ika

Letos jsme mohli v rámci Hudebního léta v Kašperských Horách slyšet například soubor Trio barokní hudby vedené Tomášem Thonem, komorní orchestr pražských symfoniků MLP se sólisty Václavem Hudečkem a Eduardem Šístkem, dále varhaníky Vladimíra Roubala, Markétu Schley Reindlovou, Jaroslava Tůmu a Michala Novenka. Své umění hry na hoboj a flétny představila Marta Neumannová, árie barokních mistrů jme slyšeli v provedení plzeňské operní pěvkyně Andrey Brožákové Frídové. Letošní ročník Hudebního léta v Kašperských Horách byl zajímavý také tím, že se v něm poprvé před veřejností rozezněly nově restaurované vzácné barokní varhany z roku 1733 ve starobylém gotickém kostele sv. Mikuláše, kterým život vrátila varhanářská dílna Marka Vorlíčka z Domažlic.

Kašperskohorský letní hudební festival uzavře tuto sobotu od 20,00 hodin ve zmíněném kostele sv. Mikuláše dlouho očekávané vystoupení renomovaného pražského souboru Collegium Marianum s uměleckou vedoucí, vynikající flétnistkou Janou Semerádovou. Můžeme se těšit na program s názvem „BOEMO VIRTUOSO – Slavná kapela hraběte Morzina a hudební život v barokní Praze“. Vedle sólistky Jany Semerádové v něm uslyšíme houslisty Lenku Torgersen a Elen Machovou, na violu bude hrát Andreas Torgersen, na violoncello Hana Fleková, v dalším obsazení:  Matyáš Berdych – kontrabas, Jan Krejča – teorba a Sebastian Knebel – cembalo. Pravidelní návštěvníci kašperskohorských koncertů už vědí, že letní koncerty se konají v působivém chrámovém interiéru při osvětlení svíčkami. Předprodej vstupenek na tento „hlavní koncert sezóny 2020“ bude na místě, 30 minut před začátkem.

Plakát přiložen.

Vladimír Horpeniak

Šumavský kulturní spolek Kašperské Hory

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Královéhradecký kraj
Hudba, Vzdělávání
Co se děje
25.09.2020

ČR: Soňa Červená, legendární operní pěvkyně a herečka, u příležitosti svých 95. narozenin zakládá nadační fond, který se zaměří na podporu talentovaných hudebníků a zpěváků – to vše v oboru klasiky.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
25.09.2020

PRAHA: Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele/ředitelky Národní knihovny ČR. Uchazeči o tuto pozici si mohou podat přihlášku do 13. listopadu 2020. Pohovory s jednotlivými přihlášenými kandidáty před výběrovou komisí se uskuteční pravděpodobně do konce roku a nový generální ředitel/ředitelka by se mohl(a) ujmout funkce nejpozději k 1. 4. 2021.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2020

ČR: Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli vrátit do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
23.09.2020