úterý
7. července 2020
svátek slaví Bohuslava
Loňským vítězem se stal anglický písničkář Justin Lavash
© http://www.interporta.cz/Interporta – rodinné stříbro s dvaapadesátiletou tradicí

ÚSTÍ NAD LABEM: Devatenáctá Interporta, další z hudebních akcí Programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, se hlásí o slovo. A to ve dnech 13. až 15. června v Ústí nad Labem na Severní Terase. Jedná se o 52. ročník festivalu trampských a country-westernových skupin.
 

od 13.06.2019 do 15.06.2019
Autor článku: 
luk

Soupeři v letošní soutěži, která se rok od roku žánrově rozšiřuje, budou českým soutěžícím Francouzi, Poláci, Holanďané a Slováci. Pro letošní ročník Interporty vypsal organizační výbor novou soutěž Junior Song pro české a slovenské mladé autory do třiceti let. Vedle mladých autorů úspěšných v jiných soutěžích se do finále probojovaly také skladby zaslané pořadateli prostřednictvím internetu.

Loňským vítězem se stal anglický písničkář Justin Lavash, který se letos představí divákům v Ústí nad Labem jako host. Kromě něj diváci mezi hosty uvidí také české interprety Ondřeje Havelku a Melody Makers, Spirituál kvintet, Bratry Ebenovy, Rangers, Pavla Dobeše, Malina Brothers, kapelu Děda Mládek Illegal Band, Cadillac Pavla Brümera, Vojtu Kiďáka Tomáška, Petr Kocmana, Karla Kahovce a další.

V soutěži se tuzemskému publiku v minulých ročnících představili zpěváci a muzikanti, jež tu začínali svou kariéru: Rangers - Plavci, Michal Tučný, Fešáci, bratři Nedvědové, Jarek Nohavica, Wabi Daněk, bratři Ebenové, Věra Martinová či Xindl X. 

Předprodej vstupenek www.vstupenkyusti.cz

 

ZDROJ

 

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

ČR: Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN: V souvislosti se zlepšením epidemiologické situace na Slezsku se česká vláda rozhodla v pondělí 29. června oodvolat kontroly na česko-polských hraničních přechodech na území Slezského vojvodství. Rozhodnutí o otevření hranic nabylo účinnosti o půlnoci z 29. na 30. června. Spontánním a symbolickým způsobem chtěli na tuto situaci zareagovat zástupci Euroregionu Těšínské Slezsko a spolku Člověk na hranici. Společně navrhli občanům účast na akci s názvem "Zhasneme hranici". 

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
06.07.2020

ČR: Každý pátek v jiném kraji a v jiném městě: Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i samotný region. Součástí každé zastávky bude také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Divákům u televizních obrazovek nabídne ČT živé vstupy z navštívených míst, od Studia 6 až po večerní Události.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.07.2020