středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
Domov sv. Karla Boromejského v pražské čtvrti Řepy
© zdroj: archiv pořadateleGemrotová, Vojtko, Vítek a Hübner na muzikálovém koncertu ve prospěch Domova sv. Karla Boromejského

PRAHA: Známé muzikálové hvězdy Michaelu Gemrotovou, Mariana Vojtka, Pavla Vítka a Jakuba Hübnera doprovodí na koncertu, který se uskuteční 29. května od 19 hod. v kostele sv. Rodiny v Domově sv. Karla Boromejského v pražské čtvrti Řepy, při své premiéře Collegium Modern Prague Orchestra s dirigenty Michalem Macourkem a Petrem Jiříkovským. Výtěžek z koncertu pořadatelé Collegium Modern Prague Orchestra a spolek CMP věnují Domovu sv. Karla Boromejského proslaveného příkladnou péčí o nemocné seniory.

29.05.2019
19:00
Autor článku: 
TZ/ika

Orchestr vznikl z popudu dvou spolupracovníků, kteří se blíže poznali při přípravě muzikálu Ples upírů- tedy dirigenta Michala Macourka a Michaela Prostějovského, který libreto zmíněného muzikálu přebásnil do češtiny. Vzápětí vstoupil do příprav nového orchestru také dirigent a klavírista Petr Jiříkovský, dlouholetý kamarád a spolužák Michala Macourka. Základní myšlenkou bylo vytvořit těleso se stálými členy, které by bylo schopné hrát hudbu muzikálovou, filmovou, ale i vážnou. Nakonec se podařilo dát dohromady špičkové umělce, kteří se dobře znají již z předcházejících projektů a kteří si rozumí nejen profesně, ale i lidsky. Collegium Modern Prague Orchestra je schopno koncertovat jak samostatně, tak i jako doprovodná složka. A to bez omezení žánrů nebo nástrojových skupin.

Během muzikálového koncertu, který byste si neměli nechat ujít, zazní slavné árie z muzikálů Bídníci, Fantom opery, Kočky, Šumař na střeše, Noc na Karlštejně, Sunset Boulevard, Carmen, Ples upírů a slavné světové evergreeny prověřené časem a miliony posluchačů doslova po celém světě. Za všechny uveďme My Way, New York, New York, Strangers In The Night, Can´ Take My Eyes Off You, Jednoho dne se vrátíš z filmu Tenkrát na Západě nebo titulní melodii z filmů o Vinnetouovi.

Za dramaturgií koncertu stojí vedle dirigentů muzikálový a textař Michael Prostějovský a jeho společnost MUSICAL-MEDIA, s.r.o. Výtěžek z koncertů pořadatelé Collegium Modern Prague a spolek CMP věnují Domovu sv. Karla Boromejského proslaveného příkladnou péčí o své klienty – nemocné seniory.

Zdroj: Judr. Jan Adam, PR

Mohlo by vás také zajímat...