středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
Struny Teens
© Zdroj: archiv pořadateleEn.dru, Jaro Cossiga či Eliška Podzimková na Strunách TEENS

PRAHA: Přední umělci nejen hudební scény se potkají v sobotu 19. října v holešovické La Fabrice, aby pootevřeli dveře a dovolili nahlédnout do svého uměleckého světa. Zdi bývalé továrny ožijí hudbou všech možných žánrů od jazzu, přes pop a beatbox až ke klasice a zkrátka nepřijdou ani příznivci vizuálního umění. Festival Struny Teens, jak už název napovídá, zve všechny „náctileté“, kteří chtějí proniknout do umělecké branže, na inspirativní setkání i praktické workshopy.

19.10.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Pod taktovkou trojnásobného mistra světa v beatboxu Jara Cossigy nabízí festival hudební workshop, kde bude hlavní téma domácí nahrávání muziky. O své zkušenosti se podělí výtvarnice Eliška Podzimková, která má za sebou spolupráci s Jamiem Oliverem nebo s Vogue magazínem. Na vše, co jste chtěli o muzikantském životě vědět, se můžete zeptat během tzv. Meet-Mixu. En.dru v roli moderátora společně s vámi vyzpovídá skladatele a kytaristu Igora Ochepovského, zpěvačku s výjimečným hlasem Kristínu Mihaľovou, beatboxera klávesistu Jena Hovorku a jednoho z nejžádanějších saxofonistů Michala Žáčka. Protože se bude mluvit hlavně o muzice, tak hudba v programu nebude chybět jak během debaty, tak v závěru programu, kdy se na poprvé a možná naposledy sejdou na jednom pódiu všichni zúčastnění.

Více informací naleznete na www.strunyteens.cz, na www.facebook.com/strunyteens/ nebo https://www.instagram.com/strunyteens/. Vstupenky na celý festival jsou v prodeji za 200 Kč pro studenty a 300 Kč pro dospělé na www.goout.net. K dispozici jsou vstupenky i pouze na závěrečný koncert za 200 Kč.

Program v La Fabrice odstartuje v 16 hodin, kdy souběžně poběží dva workshopy. Do světa beatboxu teenagery vtáhne Jaro Cossiga, který je považován za českého průkopníka tohoto výjimečného hudebního stylu. Trojnásobný mistr ČR a více mistra světa v teamovém beatboxu s jeho BeatBurgerBandem předskakoval například Joe Cockerovi, 50. Centovi či Snoop Doggovi ve vyprodané O2 aréně. Jaro má zkušenosti se scénickou hudbou díky spolupráci s divadlem Archa a v poslední době vystupuje v projektech s vokálním kvintetem KrisKros mimo jiné ve spolupráci se symfonickými orchestry. Ve svém worksohpu na Strunách TEENS nabídne své rady a tipy pro všechny, kteří doma nahrávají/střihají/mixují a poté samozřejmě sdílí muziku.

Druhý workshop s názvem Jak se tak dívám odhalí pestrá zákoutí světa výrazné mladé česká animátorka, ilustrátorka, fotografka a umělkyně Elišky Podzimkové. Eliščin autorský projekt NYanimate zaujal a její ilustrace se dostaly na titulní stranu newyorského magazínu  Metro.  Pro prezentaci své práce si ji vybral světově známý kuchař Jamie Oliver či americký Vogue magazín. Dále Eliška připravovala např. Rubriku Dokreslené Česko pro internetový portál iDnes, spolupracovala s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus nebo pracuje na projektu Plešouni, který přibližuje dětem na onkologii průběh jejich léčby. V La Fabrice se na workshopu podělí o svůj pohled na tvorbu a o to co ji v současné době baví nejvíce.

Od 18 hodin převezme otěže programu patron festivalu En.dru - hudební improvizátor a věčný hledač smyček i všech možných přesmyček, vokální virtuóz, majitel mnoha cen a letošní šampion na Mistrovství světa v Loopingu. V MEET-MIXU uvede čtyři hosty, kteří vynikají v různých hudebních žánrech, a dostane se jim až pod muzikantskou kůži. Jedno mají ale společné - jsou mladí, talentovaní, dřou, milují improvizaci a navíc jsou v ní skvělí. Bude se nejen hrát a zpívat, ale i debatovat. Svou hudební cestu představí skladatel, kytarista, hudební producent, jehož jméno se stále více skloňuje nejen na tuzemské hudební scéně Igor Ochepovsky. Jak může kariéru zpěváka ovlivnit účast v hudební soutěži? O tom se rozpovídá slovenská zpěvačka s výjimečným hlasem, projevem i charismatem Kristína Mihaľova. O své zkušenosti se podělí dále Jen Hovorka, MC, beat boxer, klávesista a producent pohybující se s neuvěřitelnou lehkostí mezi hip hopem, jazzem a experimentální elektronikou. Do svého světa dovolí nahlédnout i jeden z nejžádanějších saxofonistů, pravidelně spolupracuje B-side bandem Vojty Dyka, slovenským jazzovým bardem Peterem Lipou či Richardem Müllerem Michal Žáček.

Celý program a jedinečné odpoledne uzavře společný koncert hostů ALL STAR JAM, který bude hudební explozí – jedinečným koncertem, který vznikne právě pouze pro Struny TEENS.

Program Struny TEENS:

16:00 – 17:30 – workshopy Jaro Cossiga / Eliška Podzimková

18:00 – 19:00 – Meet-mix – pod muzikantskou kůži

19:30 – 21:00 – En.dru – All Star jam – Ochepovsky, Mihaľová, Hovorka, Žáček

za finanční podpory: Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury, městská část Praha 7, Duhovka Group, Centrum Sámovka, Centrální depozitář cenných papírů

partneři Meet-Mixu: Hormen, Emun

partner workshopů: Aerosol Service

mediální partneři: Rádio 1, Klubovna, Musicweb.cz

za podpory: Kytary.cz

za spolupráci děkujeme: La Fabrika

Zdroj: Anna Vašátková a Silvie Marková, SMART Communication s.r.o.
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Omnium z.s. organizuje cyklus vzdělávacích a osvětových seminářů, konferencí, workshopů, výstav, koncertů a dalších aktivit pro širokou i odbornou veřejnost se vztahem k památkové péči pořádaný pod názvem Monumenta VIVA a pracuje na dalších projektech. Jaké akce v oblasti ochrany a obnovy památek připravili pro nadcházející období?

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

ČR: Evropský vzdělávací program v oblasti filmové výchovy CinEd rozšiřuje své stávající online nástroje, aby umožnil mladému publiku objevovat evropské filmy z pohodlí domova. Nová platforma CinEd doma je studentům a žákům k dispozici v dobách, kdy jsou projekce v běžném formátu ve školních třídách méně dostupné či vůbec nedostupné. Stejně jako celý Cined, i nabídka CinEdu doma je vedle vybraných filmů a učebních materiálů přístupná zdarma.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

ČR: V chatové oblasti Nižbor na Berounsku se potkali Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnoho dalších, aby zde natočili nový seriál České televize. Scénáře ke třinácti dílům napsal dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko, režie se ujal Radek Bajgar, tvůrce divácky oblíbených komedií Teroristka a Teorie tygra. Pracovní název právě vznikajícího rodinného seriálu je Chataři.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
02.06.2020