čtvrtek
7. července 2022
svátek slaví Bohuslava
Plakát filmu
© Zdroj: AerofilmsDo českých kin vstoupil film PLNÁ 6

ČR: Historicky první dokument z prostředí nejnebezpečnějšího motoristického sportu vstoupil 26. května do kin. Filmový portrét závodníka Kamila Holána, který proslul účastí na těch nejnáročnějších závodech světa, se natáčel více než šest let. Režisérský debut kameramana Adama Sejka vypráví příběh muže z obyčejných poměrů, který podlehl vášni rychlosti a podřídil jí celý svůj život.

Autor článku: 
Adam Hříbal/ika

Trailer: www.youtube.com/watch?v=wYKAhmBynVk

 

Název Plná 6 odkazuje na moment, kdy motocykl dosáhne svého limitu a jede na šestý stupeň maximální rychlostí. Tak se dá zjednodušeně popsat i celá kariéra závodníka Kamila Holána. Dokument přibližuje počátky Kamilovy vášně k motocyklům, jeho cestu k závodění i úspěchy na legendárních okruzích po celém světě. "Když jsme před šesti lety začínali s natáčením, vůbec jsme netušili, na jak dlouhou cestu se vydáváme. Ale díky ní jsme se dostali na legendární okruh Tourist Trophy na ostrově Man nebo na nejextrémnější závod Pikes Peak v Americe. V našem příběhu je spousta motorek, mých úspěchů, ale také pádů, které bohužel k závodům patří," říká o natáčení hlavní postava a závodník Kamil Holán.

Pro Adama Sejka, který se jako kameraman podílel na filmech V SÍTI, Provazochodkyně nad Prahou nebo 13 MINUT, jde o režisérský debut. "Co se týče dokumentu Plná 6, chtěl jsem zůstat pouze za kamerou. Mé nadšení a mrak nápadů se však rozrostl do takových rozměrů, že už nebylo možné všechno někomu předat, a především najít režiséra, který by sdílel stejné nadšení pro věc. Nejjednodušší tedy bylo vydat se vlastní cestou a i film režírovat," vysvětluje Sejk.

Film od producenta Václava Flegla a společnosti Sounderground bude poprvé v předpremiéře k vidění na závodě 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích. V kinech po celé ČR se objeví pod distributorem Aerofilms už 26. května 2022.

 

PLNÁ 6

  • celovečerní dokumentární film, ČR 2021 80 min • režie: A. Sejk premiéra: 26.5. 2022 •

 

Scénář a režie: Adam Sejk

Kamera: Adam Sejk

Střih: Jakub Voves

Zvuk: Václav Flegl

Hudba: Marek Doubrava

Producent: Václav Flegl - Sounderground

Koproducenti: Adam Sejk - Take It Easy

Saša Dlouhý - FreeSam

Výkonná produkce: Jakub Svěrák - Fixer Service Prague

Dramaturgie: Ivo Bystřičan

www.plna6.com/

 

Synopse:

Kamil Holán je jedním z nejlepších českých motocyklových závodníků na přírodních okruzích. Přestože jeho možnosti a zázemí ani zdaleka nedosahují úrovně světových továrních jezdců, na nejtěžších roadracingových tratích jako je Isle of Man, je schopen se jim vyrovnat. Dokumentární portrét vypráví příběh muže z obyčejných poměrů, který podlehl vášni rychlosti a podřídil jí svůj život i tělo. Plná šest znamená moment, kdy motocykl dosáhne svého limitu a jede na šestý stupeň maximální rychlostí. Znamená vítězství nasednout na motorku a rozpálit to naplno? Pohled do každodennosti extrémního závodníka odkrývá sílu nečekaných podmínek úspěchu. Dokážeme pochopit, co vrcholový sportovec získává nasazováním života a co vyžaduje a přináší překonávání limitů?

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Z otevřené výzvy k účasti na 18. bienále architektury v Benátkách 2023, kterou v květnu vyhlásila Národní galerie Praha, vzešel vítězný návrh s pracovním názvem The Laboratory of No-More Precarious Future (Laboratoř již ne-více-prekarizované budoucnosti). Vybrala ho porota složená ze špičkových odborníků. Projekt poukazuje na palčivé problémy architektonické profese v současnosti, kterým jsou mladí architekti a architektky vystavováni, např. toxické pracovní prostředí přesčasů a „nocovek“, chybějící sociální zajištění tzv. švarcsystému nebo neplacených stáží.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
05.07.2022

BROUMOV: V sobotu 9. 7. 2022 v 16:00 bude v Galerii Dům v broumovském klášteře zahájena výstava Kryštofa Kaplana „Hladkáň“. Termín výstavy: 10. 07. – 28. 8. 2022 od 10:00 do 17:00. V pracích Kryštofa Kaplana se často setkáváme s významovou metaforou elementární fyzikální zákonitosti, postupně se v jeho sochařských objektech objevila i fyzikálně-chemická procesualita. V nejnovějších dílech na současné výstavě, jak ostatně naznačuje její název, hrají důležitou úlohu symboly spojené s lidskou postavou. Jejich organická forma je výsledkem charakteristické plasticity vypovídající o živé expresivní síle.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Co se děje
06.07.2022

ČR-UKRAJINA: Ministr kultury Martin Baxa přijal pozvání svého ukrajinského resortního kolegy, ministra kultury a informační politiky Oleksandra Tkačenka a dne 29. června navštívil ukrajinský Lvov. V tomto největšího města západní Ukrajiny, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO, se sešlo celkem deset ministrů kultury zemí střední a východní Evropy a Pobaltských států, aby řešili dopady probíhající ruské válečné agrese na ukrajinské kulturní památky a aby diskutovali o tom, jaké se nabízí mechanismy pro pomoc Ukrajině vyhrát na kulturní frontě.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.06.2022

PŘÍBOR: Město Příbor a Rodný dům Sigmunda Freuda vyhlašují mezinárodní výtvarnou soutěž ART FREUD 2022. Její čestnou patronkou je Jane McAdam Freud, pravnučka Sigmunda Freuda. Své práce můžete posílat do 31. července 2022.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.07.2022