neděle
5. února 2023
svátek slaví Dobromila
© Divadlo RadostDivadlo Radost jubiluje

Autor článku: 
Vlastimil Peška

<p>BRNO: Divadlo Radost se v této divadelní sezóně dožívá významného jubilea. Již celých 65 roků navštěvují tisíce dětských i dospělých diváků skvělé inscenace, které připravují umělci patřící ve svém oboru k evropské, ne-li světové špičce.</p> <p>Chceme společně s Vámi oslavit toto krásné jubileum Festivalem Radosti, který proběhne ve dnech 18. až 23. listopadu 2014. V průběhu festivalového týdne budete mít jedinečnou možnost zhlédnout průřez naší špičkové tvorby.</p> <p>Máme pro Vás lákavou festivalovou nabídku v podobě zvýhodněných cen vstupenek:<br />
Divák, který si zakoupí vstupenky na tři a více představení, bude zvýhodněn slevou 30 % na všechna zakoupená představení. Divák, který si zakoupí vstupenky na dvě představení, bude zvýhodněn slevou 15 %. Akce platí na představení konaná v rámci festivalu a slevy lze uplatnit pouze při zakoupení vstupenek na pokladnách divadla.<br />
Předprodej vstupenek je již zahájen na pokladnách divadla i online ZDE <p>Tvůrčí tým Divadla Radost se léta hrdě hlásí k inscenačnímu principu tzv. lidového divadla. S tím souvisí i naše cenová politika. Naším cílem je, aby bylo naše divadlo přístupno každému.</p> <p>Dámy a pánové, milí mladí přátelé, vězte, že jste a budete v řadách Radosti vítáni vždy s radostí. Přeji Vám, nejenom při propagováném festivalovém týdnu, v řadách našeho divadla jen a jen ty nejkrásněší divadelní zážitky.</p> <p>Vlastimil Peška<br />
ředitel Divadla Radost</p>

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: S novým rokem přichází také Místní kultura s formátem podcastu, který je dnes součástí většiny internetových médií. PODCAST MÍSTNÍ KULTURY přináší dialogy s lidmi, kteří mají, co říci. Autorsky ho bude připravovat zkušená rozhlasová publicistka a dokumentaristka Hana Soukupová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
EDITORIAL
05.02.2023

ČR: Masopust, slavnostní období, které začíná po svátku Tří králů, se mimo jiné vyznačuje obdobím hodování, veselí a bujarými zábavami. Na nich byl dostatek příležitostí pro skupinové hrátky.

Celá ČR
Lidová kultura
Co se děje
03.02.2023

LIBOCHOVANY: Pro milovníky starých pověstí mohu nabídnout výpravu na místo, které již je na mapě označeno, ale značené cesty tam nevedou. Odměnou vám může být nezvyklý výhled a na místě si můžete pustit v případě dostatku dat i audiovizuální zpracování pověstí o tomto místě.

Libochovany leží na tak zvané lysecké trati. To je železniční trať z Lysé nad Labem do Děčína. Když vystoupíte v Libochovanech, kde je i krásný opravený ale nepřístupný zámek, je zapotřebí vyndat mapy v mobilní aplikaci. Severovýchodně od obce se tyčí pás zalesněných vrchů a jeden z nich je označen Čerťák.

Dojdete pod něj již zarostlou úvozovou cestou. Je to vrch plný skalnaté suti. Na něj musíte vystoupit vlastní cestou okolo bývalého lomu s velkým převýšením. Výhled na lomy na Deblíku a na Trabicích ale stojí za to. Také Libochovany i se zámkem máte krásně pod sebou, včetně Labe klidně se třpitícím v mírné zákrutě. Není nad to posadit se na některý z kamenů a pustit si audio- vizuální pověst o Čertově drápu, jak se vrchu dříve říkalo.

Naleznete jej na tomto linku na YouTube:

https://youtu.be/Q2iUBjan4fo

Poté se můžete pokusit najít otisky čertových drápů sami, ale pozor, ať nespadnete na dno bývalého lomu! Zelená značka vás pak pohodlně odvede na Kalvárii, kde se tyčí tři kříže, a poté už sestoupíte do Velkých Žernosek, odkud můžete pokračovat vlakem libovolným směrem.

Celá ČR, Ústecký kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Hudba, Památky
Co se děje
03.02.2023

ČR: V polovině ledna vybrala Česká televize pětici interpretů, kteří se přihlásili do letošního ročníku Eurovision Song Contest. Výběr národního zástupce odstartoval přímý přenos na youtubovém profilu soutěže a v iVysílání ČT. Hlasy pro zpěvačky Maellu, Pam Rabbit, Markétu Irglovou, dívčí skupinu Vesna nebo pro písničkáře RODANA mohou fanoušci posílat do půlnoci 6. února.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.02.2023