úterý
19. října 2021
svátek slaví Michaela
Logo ústecké nihovny
© Archiv knihovnyAkční březen v ústecké knihovně

ÚSTÍ NAD LABEM: V prvním jarním měsíci zahrne Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem své návštěvníky nevídaným množstvím nejrůznějších kulturních a vzdělávacích pořadů, březnová nabídka knihovny totiž obsahuje více než 20 akcí pro nejrůznější cílové skupiny.

02.03.2018
18:00
Autor článku: 
Jan Černecký

Měsíc čtenářů knihovna začne přednesovým večerem žáků literárně-dramatického oboru ZUŠ Evy Randové, který se uskuteční v pátek 2. března od 18:00. Na začátku března se návštěvníci dále mohou těšit například na besedu s Ondřejem Prchalem o síle slov nebo na předprojekci filmu „Škádlení Goliáše“, kterou knihovna pořádá v rámci festivalu dokumentárních filmů „Jeden Svět“.

Ve spolupráci s Česko-francouzským klubem knihovna na pondělí 12. března připravuje grafologickou přednášku. Doktor a inženýr Ivan Bertl posluchačům prozradí, co odhalí podpisy o poválečných francouzských prezidentech.

Duchovněji naladění lidé si pak určitě přijdou na své 14. března, kdy ve vědecké části knihovny proběhne, pod vedením zkušené lektorky Ing. Pavlíny Komeštíkové, relaxační meditace. Pro dobrodružnější povahy je pak hned na následující den připravena přednáška o canyoningu, adrenalinovém sportu, který spojuje horolezectví, turistiku a plavání.

Malí i velcí hráči deskových a karetních her se mohou těšit na již 9. herní den. Ten proběhne tradičně ve vědecké části knihovny v ulici Velká Hradební 45 v sobotu 17. března. Na výběr zde bude z více než 200 her, které si návštěvníci navíc po skončení akce budou moci zapůjčit domů. 

Pro nejmenší návštěvníky knihovna na 15. březen připravila autorské čtení a výtvarnou dílnu s dětskou spisovatelkou Ester Starou. Součástí této akce bude i slavnostní vyhlášení nejlepšího nejmladšího čtenáře Severočeské vědecké knihovny.

V programu samozřejmě nechybí ani tradiční cestovatelské besedy, v rámci kterých budou moci návštěvníci knihovny tentokrát navštívit Island, Madeiru nebo tropické ostrovy v Pacifiku.

Zvláštní pozornost si pak zaslouží první ročník Ústeckého knihovnického plesu, který knihovna pořádá ve spolupráci se spolkem Čtenáři Ústecka a nadačním fondem Upřímné srdce. Vstupenky na ples, který se uskuteční 23. března v Národním domě v Ústí nad Labem si lze zakoupit v lidové i vědecké části knihovny.

Mohlo by vás také zajímat...

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Uherské Hradiště se v posledních týdnech stalo revírem dosud neznámého pouličního umělce. Tajemný streetartista tvořící pod rouškou noci a v ulicích města zanechává prostorové instalace a malby na stěnách. Anonymní autor, který v některých svých dílech parafrázuje světoznámého streetartového umělce Banksyho, si vysloužil přezdívku “Slovácký Banksy”. Kde se vzal a proč si vybral ke svému uměleckému projevu právě Uherské Hradiště? A kdo mu ve virtuálním prostoru vdechl život? Po jeho stopách se můžete vydat, pokud si nainstalujete do svých chytrých telefonů aplikaci s názvem „Šifrovačka Slovácký Banksy“. Najdete je na Google play i App Store.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
Co se děje
18.10.2021

PRAHA-ČR: DNE 14.. října 2021 předal ministr kultury Lubomír Zaorálek v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2021“. Knihovnou roku 2021 v kategorii „základní knihovna“ se stala Obecní knihovna ve Statenicích ze Středočeského kraje. Zvláštní ocenění získaly Místní knihovna v Číměři z kraje Vysočina a Veřejná knihovna Slivenec z Hlavního města Prahy.


 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.10.2021

TŘINEC: Zveme na přednášku bystřického kronikáře PhDr. Petra Majera.  Historicko-regionální večery a přednášky jsou zpět a poutavým povídáním nás obohatí pan PhDr. Petr Majer. Tentokrát se bude věnovat životu a dílu Marty Rulfové. Přednáška se koná v úterý 26. října od 17:00 h ve velkém sále knihovny. Vstupné je 80 Kč. Vstupenky jsou k dispozici v Infocentru Třinec nebo on-line na této stránce.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
19.10.2021

ZAHRANIČÍ: Před čtyřmi lety putoval vozíčkář s roztroušenou sklerózou Honza Dušek spolu se svým týmem 640 km Španělskem do Santiaga de Compostely. Nyní se mu tým v čele s organizátorem Petrem Hirschem rozhodl splnit další sen - dopřát expedici na Ukrajinu s názvem ČERNOBYL NA KOLEČKÁCH.

zahraničí
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Handicap
Co se děje
15.10.2021