pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
Pracovna Žofie Chotkové
© Archiv Státního zámku KonopištěZámek Konopiště nově zpřístupnil soukromé pokoje Žofie Chotkové

BENEŠOV: Zámek Konopiště začal od 11. dubna nabízet netradiční večerní prohlídky nově zpřístupněnými pokoji v západním křídle. Nesou název "Žofie Chotková, milovaná žena následníka trůnu". Nejbližší prohlídky se uskuteční 9. a 23. května od 19 h. Předchozí rezervace je nutná, kapacita je omezená.

Autor článku: 
Karel Souček

„Včetně chodeb a tajného schodiště vede prohlídka osmnácti prostorami, které jsou v prvním patře západního křídla. V době arcivévody v nich sídlila jeho žena Žofie, a proto jsme je při příležitosti 150. výročí jejího narození návštěvníkům zpřístupnili,“ vysvětlila kastelánka zámku Jana Sedláčková.

 Žádná rekonstrukce místností nebyla nutná, pracovníci zámku pouze uspořádali nábytek a koberce a prostory doplnili osobními předměty vévodkyně Žofie. „Vybavení odpovídá období, kdy zde rodina arcivévody žila a koresponduje s vybavením ostatních částí zámku. Nejvíce se podobá třetímu okruhu, tedy soukromému bytu,“ dodala kastelánka.

O první prohlídku, která se konala 11. dubna, byl velký zájem a již nyní je hodně rezervací i na další termíny. „Zájem nás velice těší. Prohlídka trvá přibližně hodinu a půl a kapacita je 16 osob,“ uzavřela Jana Sedláčková.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: S teplými dny se na cyklistické stezky vrací první nadšenci tohoto sportu. Cyklistů, milovníků jízdy na kolech a výletů spojených nejen s poznáváním krajiny, ale také s fyzickou aktivitou stále roste. Cyklisté vyrážejí do různých koutů naší krásné země, aby navštívili a poznali zajímavá místa. Velkým zpestřením bude určitě mapa, která ukáže nejen značenou trasu, ale i další možnosti výletů a zajímavostí v okolí.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.02.2019

PRAHA: Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019

VŠESTARY: Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech je unikátní komplexně fungující archeopark, který svým návštěvníkům nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů. Archeopark je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pravěk „na vlastní kůži“.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Pozvánka na výlet
21.02.2019

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.02.2019