pondělí
17. června 2019
Svátek slaví: Adolf
Ilustrační fotografie
© Archiv pořadateleWolkrův Prostějov

PROSTĚJOV: Od 11. do 15. června se v Prostějově koná celostátní přehlídka nejinspirativnějších sólových vystoupení a inscenací v oblasti uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrův Prostějov. Letošní 62. ročník přehlídky nabídne účastníkům a publiku tematicky i žánrově pestrý program. Vystoupí téměř 90 sólových recitátorů a budeme mít možnost zhlédnout 9 inscenací divadla poezie vycházejících z literárních děl českých i zahraničních autorů.

od 11.06.2019 do 15.06.2019
Autor článku: 
Josef Dušek

„Přehlídka sólových recitátorů, recitačních souborů a inscenací divadel poezie je příležitostí k setkání interpretů literárních textů, ke konfrontaci tvůrčích výsledků a postupů, ke vzájemné inspiraci a výměně názorů a zkušeností,“ přiblížila smysl přehlídky Ivana Lubinová z pořadatelské organizace NIPOS. Zahájení Wolkrova Prostějova proběhne v úterý 11. 6. v 16,30 v DUZE Kulturním klubu u Hradeb, kde bude z rukou zástupců města předán účastníkům Wolkrova Prostějova klíč od městských bran. Na formální zahájení navážou hned tři festivalová představení. V dalších dnech jsou pak dopoledne věnována sólovým recitacím, odpoledne seminářům a představením. Na závěrečném večeru v sobotu 15. 6. vystoupí ocenění sóloví recitátoři a budou předány ceny. Neformální večerní program přinese i letos zajímavé hudební lahůdky – hned v úterý uslyšíme kladenské Zrní, ve středu Jananas a v pátek to bude Dubnička & Lahoda. Podrobné informace o programu najdete na facebooku Wolkrův Prostějov.

I letos jsou pro všechny zájemce od 15 let otevřeny vzdělávací semináře – Fyzické básnictví (lektor Petr Váša), Psaní jako nutnost a hra (lektorka Ivana Myšková), Sametová revoluce  -  od tématu k divadlu poezie (lektoři Ema Zámečníková a Josef Zámečník).

Z pověření a za finanční podpory Ministerstva kultury přehlídku pořádá NIPOS, útvar ARTAMA, ve spolupráci se Statutárním městem Prostějov, Magistrátem města Prostějova – odborem školství, kultury a sportu, oddělením DUHA – kulturním klubem u hradeb,  Městskou knihovnou Prostějov, Divadlem Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově a ZUŠ V. Ambrose Prostějov, pod záštitou ministra kultury Antonína Staňka, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátora města Prostějov Františka Jury.

Přehlídka probíhá za finanční podpory města Prostějova a Olomouckého kraje.

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Festivalová škola (9. - 12. říjen 2019) je určena studentům, umělcům a zástupcům organizací působící v oblasti kultury. Cílem festivalové školy je nabídnout účastníkům setkání s renomovanými odborníky z různých oblastí umělecké produkce (fundraising, právo, sebeprezentace, marketing, osobní rozvoj, koučink, zpětná vazba projektů účastníků, ad.).

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
17.06.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Tvůrci celovečerního filmu V síti se rozhodli zařadit kino Bio Central v Hradci Králové mezi čtyři vybraná místa, kde uspořádají exkluzivní předpremiéru. Diváci tak budou mít unikátní možnost vidět film, který už teď otřásá českou společností, jako první. Zakoupením vstupenek na portálu Hithit.cz lze také podpořit preventivní kampaň, kterou autoři filmu ve spolupráci s experty připravují.

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Zpráva týdne
17.06.2019

ČR: Evropská festivalová asociace uděluje festivalům jednak značku kvality EFFE a dále z těchto EFFE festivalů vybírá s pomocí mezinárodní poroty výjimečné inspirativní festivaly, které získávají ocenění EFFE Award. Asociace vyhlásila 24 laureátů na evropskou festivalovou cenu EFFE Award, mezi nimiž jsou i dva české festivaly, Pražské jaro a Khamoro.

Celá ČR, zahraničí
Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2019

ČR: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) jako hlavní koordinátor projektu Noci divadel 2019 otevírá registraci pro nadcházející ročník. Šestý ročník Noci divadel s podtitulem DIVADLO A SVOBODA připadá na 16. listopad 2019.

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
17.06.2019