středa
21. února 2018
Svátek slaví: Lenka

Výběr novinek ze serveru Místní kultura za poslední týden 31.01.2018

Datum rozeslání: 21.02.2018

Vydáno: 21.02.2018
Rubrika: Články a komentáře

ČR: Patrně se shodneme na tom, že u nás v umělecké branži nenajdeme známější a populárnější uskupení složené převážně z lidí s handicapem, než je kapela The Tap Tap. Orchestr studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu vede úspěšně už téměř dvacet let kapelník, dirigent, vychovatel a manažer Šimon Ornest, syn Daniely Kolářové a Jiřího Ornesta. Naše otázky směřovaly nejen ke kapele, která si už vydobyla své místo v českém showbyznysu a je nadšeně přijímána i v zahraničí, ale obecněji k problematice uměleckého i jiného vzdělávání lidí s postižením a k projektu Studeo.

Vydáno: 21.02.2018
Rubrika: Co se děje

PRAHA-ČR: Před sedmdesáti lety během jednoho týdne se rozhodlo o více jak čtyřicetileté budoucnosti Československa. Česká televize se tomuto výročí věnuje v tematických dokumentech, vlastní dramatice, koncertech i velkofilmech.

Vydáno: 21.02.2018
Rubrika: Co se děje

PRAHA: Vydavatelství Radioservis představuje unikátní výběrové album z archivních nahrávek Českého rozhlasu přední klavírní interpretky Valentiny Kameníkové.

Vydáno: 20.02.2018
Rubrika: Co se děje

ČR: Nadační fond Magdaleny Kožené otevírá roční stipendijní program mentoringu uměleckého vzdělávání MenART pro nadané žáky ZUŠ a jejich učitele. Do role mentorů vstupuje devět předních osobností umělecké scény: dirigent Tomáš Netopil, operní pěvkyně Kateřina Kněžíková, klavírista Ivo Kahánek, skladatelka a klavíristka Beata Hlavenková, zpěvačka Lenka Nová, violoncellistka Terezie Kovalová a výtvarní umělci Maxim Velčovský, Petr Nikl a Milan Cais. Roční program je pro žáky i pedagogy zdarma.

Vydáno: 20.02.2018
Rubrika: Co se děje

PRAHA: Konference Obnova památek se v roce 2018 zaměří na opravy režného a neomítnutého zdiva. Osmnáctý ročník tradiční konference s doprovodnou výstavou a exkurzemi se bude konat v Praze ve dnech 20. a 21. března. Pořadatelem je vzdělávací společnost STUDIO AXIS - Centrum vzdělávání ve stavebnictví, která konferenci připravuje pod záštitou a ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, Fakultou architektury ČVUT v Praze a Českým národním komitétem ICOMOS.

Vydáno: 20.02.2018
Rubrika: Co se děje

ČR: Soutěž Nejkrásnější české knihy roku 2017 již zná své nominované. Mezinárodní odborná komise, která zasedala v Malé vile Památníku národního písemnictví od 8. února do 13. února 2018, rozhodla o nominovaných v 6 kategoriích. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v dubnu

Vydáno: 20.02.2018
Rubrika: Co se děje

PRAHA: V neděli 25. 2. 2018 udělí ministr kultury Ilja Šmíd čestné tituly Dáma, Rytíř a Mecenáš české kultury. Slavnostní večer proběhne v Divadle na Vinohradech od 19 hodin v rámci festivalu proti totalitě Mene Tekel.

Vydáno: 20.02.2018
Rubrika: Co se děje

LIBEREC: Člověk v tísni o.p.s., pobočka Liberec, vyhlašuje otevřenou výzvu pro začínající i zkušené literární tvůrce a slamery. Pošlete do 9. 3. 2018 báseň, povídku, anebo koncept vaší slam poetry performance reagující na téma letošního ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. 

Vydáno: 18.02.2018
Rubrika: Co se děje

KRALUPY NAD VLTAVOU, ČR: Město Kralupy nad Vltavou vyhlašuje k uctění památky básníka Jaroslava Seiferta autorskou literární soutěž v rámci 23. ročníku festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy. Literární soutěž je určena všem občanům ČR bez omezení věku. Vyhlášení výsledků proběhne v rámci festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy (září 2018).

Vydáno: 16.02.2018
Rubrika: Co se děje

PŘÍBRAM: Knihovna Jana Drdy vyhlásila 22. ročník literární soutěže pro mládež s názvem Příbram Hanuše Jelínka. Zájemci mohou psát poezii (maximálně tři básně) a prózu (do šesti stran) a účastníci budou rozděleni do tří věkových kategorií. První od 12 do 15 let, druhá od 16 do 19 a třetí od 20 do 23 let. Uzávěrka soutěže je stanovena na 30. dubna 2018.

Tento věstník dostáváte, protože jste se přihlásili k jeho odběru na stránkách časopisu Místní kultura. Pokud si přejete odběr zrušit, využijte odkaz uvedený níže. V tomto emailu naleznete pouze výběr článků, nikoliv jejich kompletní výčet.