pátek
19. července 2019
Svátek slaví: Čeněk
© Eugenie HančarováVtípky Karla Kinského – výstava

ROŽĎALOVICE: Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích připravilo výstavu ukazující veselá dílka i perfektně propracované krasby a obrazy Karla Kinského.  Malíř, grafik a regionální historik, od jehož smrti letos uplynulo již padesát let, byl mistrem v drobnomalbě, jeho exlibris získala světové uznání. 

od 10.05.2019 do 15.09.2019
10:00 - 16:00
Autor článku: 
Eugenie Hančarová

Ač turnovský patriot, s knihařskou dílnou v Rožďalovicích, kde je dnes Muzeum klasického knihařství, jej pojily přátelské vztahy. To dokládá řada prací, které tu po něm zůstaly. Další zapůjčili jeho přátelé a Muzeum Českého ráje Turnov.

Pobavte se veselými kolážemi, obrázky a grafikami. Děti zaujmou kresby čertů, dospělé zas vtipné charakteristiky umělcových přátel, provedené obrazem i doprovodným textem.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Institut pro památky a kulturu, provozovatel redakce PROPAMÁTKY, se v červnu 2019 stal oficiálním členem Europa Nostra. Evropská síť sdružuje více než 250 neziskových organizací a dlouhodobě upozorňuje na hodnoty a význam kulturního dědictví.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
18.07.2019

BERLÍN: V rámci loňského Evropského roku kulturního dědictví iniciovalo několik mezinárodních organizací tzv. Berlínskou výzvu. Jejím cílem je zachování hmotného i nehmotného kulturního dědictví dalším generacím.

Celá ČR, zahraničí
Ostatní, Památky
Co se děje
18.07.2019

ČR: Projekt Památky žijí představuje tento rok méně známé historické objekty na obou stranách hranice. Spolupracují na něm subjekty z jižních Čech, Vysočiny a Rakouska. Vedle představení méně známých míst s památkovými hodnotami, jde o spolupráci při konání kulturních akcí na vybraných objektech. 

Jihočeský kraj, Kraj Vysočina, zahraničí
Cestovní ruch, Památky
Co se děje
18.07.2019

PRAHA: Letní dny vybízejí k aktivnímu odpočinku. Přečtěte si s dětmi knihu, prohlédněte si obrazy v galerii, nebo objevte nová místa, která ještě neznáte. K návštěvě vás zve řada kulturních institucí a památek.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2019