neděle
19. května 2019
Svátek slaví: Ivo
© Eugenie HančarováVtípky Karla Kinského – výstava

ROŽĎALOVICE: Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích připravilo výstavu ukazující veselá dílka i perfektně propracované krasby a obrazy Karla Kinského.  Malíř, grafik a regionální historik, od jehož smrti letos uplynulo již padesát let, byl mistrem v drobnomalbě, jeho exlibris získala světové uznání. 

od 10.05.2019 do 15.09.2019
10:00 - 16:00
Autor článku: 
Eugenie Hančarová

Ač turnovský patriot, s knihařskou dílnou v Rožďalovicích, kde je dnes Muzeum klasického knihařství, jej pojily přátelské vztahy. To dokládá řada prací, které tu po něm zůstaly. Další zapůjčili jeho přátelé a Muzeum Českého ráje Turnov.

Pobavte se veselými kolážemi, obrázky a grafikami. Děti zaujmou kresby čertů, dospělé zas vtipné charakteristiky umělcových přátel, provedené obrazem i doprovodným textem.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: V pátek 17. května uplyne sedmdesát let od plánovaného pokusu o státní převrat, který měl svrhnout totalitní komunistický režim. Prostřednictvím skautské vedoucí Dagmar Skálové – Rakši se do něj v květnu roku 1949 zapojily desítky skautů, Státní bezpečnost je ale v rozsáhlém zátahu pozatýkala. Před léty v komunistických kriminálech je zachránilo hrdinství Dagmar Skálové.

Celá ČR
Děti a mládež, Ostatní, Památky
Co se děje
17.05.2019

BRUMOV: V Dětské galerii Lapidárium ve  Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov zahájena výstava fotografií s názvem Důvod procházky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
17.05.2019

BRNO: Cestami romských muzikantů a jejich písní. Tudy chce, dle svého podtitulu, provést návštěvníky nová dlouhodobá výstava v Muzeu romské kultury. „Brno je kolébka romské muziky a různých žánrů, a to výstava dokumentuje. Jsou tam muzikanti i skupiny, minulá generace i nová, nastupující,“ přibližuje základní obsah externí kurátor Gejza Horváth.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
16.05.2019

KRÁLÍKY:  Město má velmi rozsáhlou městskou památkovou zónu, na kterou téměř navazuje Poutní areál Hora Matky Boží s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Ten byl teprve před nedávnem prohlášen ministerstvem kultury národní kulturní památkou. Ročně ho navštíví na 70 tisíc lidí a další se zde účastní pravidelných bohoslužeb. 

Pardubický kraj
Cestovní ruch, Památky
Pozvánka na výlet
16.05.2019