čtvrtek
19. září 2019
Svátek slaví: Zita
© Eugenie HančarováVtípky Karla Kinského – výstava

ROŽĎALOVICE: Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích připravilo výstavu ukazující veselá dílka i perfektně propracované krasby a obrazy Karla Kinského.  Malíř, grafik a regionální historik, od jehož smrti letos uplynulo již padesát let, byl mistrem v drobnomalbě, jeho exlibris získala světové uznání. 

od 10.05.2019 do 15.09.2019
10:00 - 16:00
Autor článku: 
Eugenie Hančarová

Ač turnovský patriot, s knihařskou dílnou v Rožďalovicích, kde je dnes Muzeum klasického knihařství, jej pojily přátelské vztahy. To dokládá řada prací, které tu po něm zůstaly. Další zapůjčili jeho přátelé a Muzeum Českého ráje Turnov.

Pobavte se veselými kolážemi, obrázky a grafikami. Děti zaujmou kresby čertů, dospělé zas vtipné charakteristiky umělcových přátel, provedené obrazem i doprovodným textem.

 

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Plzeň si 17. listopadu 2019 připomene 30. výročí od událostí listopadu 1989 celodenním programem. Lidé se mohou těšit na besedy a rozhovory s pamětníky, výstavy, umělecké instalace na Anglickém nábřeží, vzpomínková setkání či koncert. Součástí programu bude rodinná soutěž, která nejmladší generaci přiblíží události před 30 lety. 

Plzeňský kraj
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2019

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Radní schválili návrh dohody mezi Středočeským krajem a kutnohorským arciděkanstvím o způsobu výkonu věcného břemene užívání zvonice, kde jsou umístěné zvony Michal, Ludvík a Barbora. Zvonice je majetkem kraje a zvony patří Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora.

 

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
Co se děje
18.09.2019

PLZEŇ: Pojem Vizuální smog je používán pro označení přiznané nevkusné reklamy, která podobně jako vzdušný smog dusí město a brání lidem volně dýchat, stejně jako městu se kvalitně rozvíjet. V mnoha městech po celé České republice vznikají iniciativy snažící se s touto situací ve svém okolí bojovat. Jednou z nich je i iniciativa Vizuální smog v Plzni v čele s Václavem Cinádrem, s kterým jsem o problematice nevkusné reklamy hovořila.

Celá ČR, Plzeňský kraj
Cestovní ruch, Legislativa a ekonomika, Ostatní, Památky
Články a komentáře
18.09.2019

ČR: Pokladnice vydala další pamětní medaili zdarma,  tentokrát k 185. výročí české hymny. První dvě medaile zdarma představila Národní Pokladnice v minulém roce. Motivy obou numismatů byly věnovány 100. výročí vzniku Československa.

 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
16.09.2019