čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
© Logo muzea



Vítězná trofej na mezinárodním festivalu muzejní audiovize FAIMP 2018!

UHERSKÝ BROD: Projekt Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě Řemeslo jak vyšité získal v pátek 11. května 2018 jedno z vítězných ocenění na festivalu FAIMP 2.0. v silné mezinárodní konkurenci.

Autor článku: 
luk

Předání cen proběhne ve čtvrtek 31. května 2018 v německém muzeu v přírodě LVR Freilichtmuseum Kommern při slavnostním vyhlášení výsledků.

Projekt Řemeslo jak vyšité byl oceněn v kategorii speciálních internetových programů s etnologickou tematikou. Kromě umístění na síti je zároveň součástí stejnojmenné publikace (na DVD) a výstavy (Muzeum J. A. K., 2017). Projekt je volně dostupný a má sloužit jako studijní příručka pro každého, kdo by se chtěl věnovat řemeslu vyšívání. Animační formou zobrazuje pracovní postupy více než 70 stehů z oblasti Uherského Brodu. Stehy lze filtrovat podle konkrétní lokality a typu. Počítá se s rozšířením stránek a přidáním nových řemesel. „Na základě zkoumání jednotlivých stehů a celků výšivek vznikl podklad pro vytvoření souboru základních a nejčastěji používaných stehů ze všech osmi krojových okrsků Uherskobrodska,“ uvádí konzervátorka a kurátorka podsbírky etnografie Veronika Provodovská, autorka obsahové části projektu. Ocenění v Německu osobně převezme autorka formální části projektu, správkyně audiovizuálních programů muzea, Mgr. Marie Kadlčíková.

Projekt muzea z České republiky se tak zařadil mezi vítězná muzea z Francie, Itálie, Maďarska, Nizozemska, Ruska, Španělska, Číny a Mexika. Soutěže se zúčasnily instituce jako např. The Palace Museum Beijing, The Capital Museum Beijing, Shangai History Museum, Le Palais des Papes à Avignon, Istituto Italiano di Preistoria e Protostoria, Fries Museum, Rijksmuseum Boerhaave, Philips Museum, Van Gogh Museum, Moskevský Kreml, Museo Reina Sofía nebo Museo Memoria y Tolerancia. 

Pořadatelem festivalu je mezinárodní výbor AVICOM organizace ICOM (Mezinárodní rady muzeí). V loňském roce 2017 se festival FAIMP 2.0 konal poprvé také v České republice.

Odkaz na vítězný projekt:
http://remesla.mjakub.cz

 

Kontakt:
Mgr. Aleš Kapsa
pracovník vztahů k veřejnosti
Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě
T: 773 070 935

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Kateřiny Hubertové za Geisslers Hofcomoedianten.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba
Články a komentáře
24.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024