čtvrtek
19. září 2019
Svátek slaví: Zita
© Foto: David ŠrubařVe Frenštátě se otevřel Loutkový svět fantazie

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Po letních prázdninách je v prostorách Výstavní síně Albína Poláška ve frenštátském Domě kultury opět živo. Nová expozice zve velké i malé návštěvníky do kouzelného "Loutkového světa fantazie". Výstava loutek a dekorací, která zachycuje tvorbu výtvarníka a loutkáře Davida Velčovského a jeho fantaskního světa loutek, zahájila slavnostní vernisáží v neděli 8. září 2019.

od 08.09.2019 do 01.11.2019
Autor článku: 
luk
 
Výstava v této podobě a rozsahu má ve Frenštátě pod Radhoštěm svou premiéru.  Bude přístupná každý všední den od 9 do 17 hodin až do pátku 1. 11. 2019. V tomto období proběhne také tematická přednáška Davida Velčovského, která bude spojena s tvořivou dílnou z oboru loutkového divadla zaměřenou na historii loutek v Čechách. Přednáška je určena především starším dětem a dospělým, protože už na vernisáži se hlavně maminky svěřily, že by se rády dozvěděly mnohem více, třeba o tom, jak doma vyrobit dětem jednoduchou loutku.
Termín besedy bude zveřejněn na webu a facebookovém profilu Městského kulturního střediska ve Frenštátě pod Radhoštěm.
 
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky vyhlašuje od 30. září do 6. října 2019 už třetí ročník workshopu diskutování a psaní o divadle, který bude probíhat na Nové scéně Národního divadla.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Vzdělávání
Co se děje
16.09.2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Od 11. 9. 2019  je vyhlášena výzva k podávání návrhů na ocenění talentů v oblasti kultury v roce 2019. Mladé talenty město podporuje pravidelně už od roku 2001. Ocenění v drtivé většině hrají na hudební nástroje, zejména na klavír, housle, violoncello, kytaru, flétnu, klarinet a fagot, ale v minulosti byla takto podpořena recitující i mažoretka.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019

OSTRAVA: Sedmnáctý listopad 1989 změnil podobu naší země, otevřely se hranice, skončila cenzura. Proměnila se také Ostrava. Tento významný milník moderní historie si, stejně jako v minulých letech, připomene i město Ostrava. Skončilo cenzurování umělců a jen na nich záleželo, jak, kde a s čím se prosadili. Dokázali lidé a samotné město Ostrava využít nové možnosti?

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
10.09.2019

ČR: Velvyslanectví Norska a Ministerstvo financí České republiky vyhlašují filmovou soutěž o poznávací cestu do Norska. Soutěž má kromě jiného upozornit širokou veřejnost na uskutečněné aktivity financované Fondy EHP a Norska v České republice.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
09.09.2019