pondělí
20. května 2019
Svátek slaví: Zbyšek
© OmnimediaVánoční čas na Dlabačově začíná

PRAHA: Začátkem prosince se na Dlabačově pomalu začnou otevírat dveře duchu Vánoc. V rámci vánočního koncertního turné zavítá do Prahy přesně o mikulášském večeru mladý umělec Miro Jaroš a pár dnů poté bude dlabačovský kinosál hostit 6. ročník charitativní akce s názvem Vánoční Bazááár. 

od 05.12.2018 do 08.12.2018

Nabízí se tak jedinečná příležitost, jak udělat radost hezkými, často zdánlivě nepotřebnými věcmi někde jinde a zároveň přispět k získání finančních prostředků na podporu zdravotně znevýhodněných dětí z Prahy 6.

Miro Jaroš - Vánoční turné Těšíme se na Ježíška

Miro Jaroš, finalista soutěže Slovensko hľadá Superstar, stihl od roku 2005 vydat již několik hudebních alb, otevřít si vlastní hudební vydavatelství, navázat spolupráci s nadačním fondem na pomoc nemocným dětem, stát se autorem dětských motivačních knížek a v současné době se věnuje právě dětské hudební tvorbě, se kterou cestuje křížem krážem, aby pobavil malé i velké posluchače.

Během koncertu zazní ty nejkrásnější vánoční písničky a děti se mohou těšit také na návštěvu samotného Mikuláše! Zváni jsou všichni, kteří věří na zázraky a kouzlo Vánoc.

Kdy? středa 5.12. od 18:00

Cena: 300 Kč (k zakoupení na stránkách: www.ticketportal.cz)

 

Vánoční Bazááár - 6. ročník

Kino Dlabačov ve spolupráci s Nadačním fondem Šestý smysl zve návštěvníky na 6. ročník tradičního charitativně – kulturního vánočního bazaru, který se v letošním roce nově pořádá právě v prostorách zdejšího kina. Ke koupi budou připraveny nejrůznější předměty, které v rámci dobročinné sbírky poskytli dobrovolníci (od oblečení, hraček, sportovního vybavení, knih, keramiky, bižuterie až po nejrůznější domácí potřeby). Rodiče budou moci svěřit své děti do připraveného dětského koutku a v poklidu se věnovat nakupování. Jak pro děti, tak dospělé bude zároveň připraven bohatý doprovodný program s divadelním představením, kinem, malováním na obličej a večerní zábavou v podobě koncertů.

Vánoční Bazááár je ideální způsob, jak si užít kulturní program a zároveň se podílet se na dobré věci. Výtěžek totiž poputuje vybraným dětem trpícím Downovým syndromem, poruchami autistického spektra či epilepsií, které byly vybrány ve spolupráci se sociálním odborem MČ Prahy 6.

Pusťte na chvíli z hlavy vánoční shon a přijďte si zakoupit něco pro potěšení vaše nebo vašich blízkých, a pomoci tak zajistit hezké Vánoce Matějovi, dvojčatům Filipovi a Štěpánovi, Marušce, Tadeášovi a jejich rodinám.

Dobročinná sbírka předmětů proběhne předchozí víkend před akcí – 1. a 2. 12. vždy od 14:00 do 18:00 v prostorách TJ Sokol Dejvice I. (Bubenečská 4, Praha 6). Využijte předvánoční úklid k tomu, abyste své vyřazené poklady poslali do světa, a přispěli tím radosti rodin v nelehkých životních situacích.

Kdy? pátek 7. 12. od 15:00 do 22:00, sobota 8. 12. od 11:00 do 22:00

Cena: vstupné je dobrovolné

 

Kde?

Kino Dlabačov, které pravidelně zařazuje na svůj program zajímavé festivaly a dokumenty, promítá na nejkvalitnější digitální projektor 4K Sony v DCI standardu na plátně o velikosti 11x4,6 metru. Kino najdete na Praze 6 hned vedle OREA Hotelu Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají
č. 22, 23, 25 a 97/ Bus 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou).

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: V pátek 17. května uplyne sedmdesát let od plánovaného pokusu o státní převrat, který měl svrhnout totalitní komunistický režim. Prostřednictvím skautské vedoucí Dagmar Skálové – Rakši se do něj v květnu roku 1949 zapojily desítky skautů, Státní bezpečnost je ale v rozsáhlém zátahu pozatýkala. Před léty v komunistických kriminálech je zachránilo hrdinství Dagmar Skálové.

Celá ČR
Děti a mládež, Ostatní, Památky
Co se děje
17.05.2019

BRUMOV: V Dětské galerii Lapidárium ve  Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov zahájena výstava fotografií s názvem Důvod procházky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
17.05.2019

BRNO: Cestami romských muzikantů a jejich písní. Tudy chce, dle svého podtitulu, provést návštěvníky nová dlouhodobá výstava v Muzeu romské kultury. „Brno je kolébka romské muziky a různých žánrů, a to výstava dokumentuje. Jsou tam muzikanti i skupiny, minulá generace i nová, nastupující,“ přibližuje základní obsah externí kurátor Gejza Horváth.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
16.05.2019

PRAHA: Nadační fond kapely Tři sestry již řadu let pomáhá potřebným. Podporuje především ty, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých, či ty, kteří se nečekaně ocitnou v těžké životní situaci vinou úrazu, nehody, nemoci nebo jiné osobní tragédie. Na svém tradičním výročním koncertě v pražských Ledárnách, jenž proběhne ve dnech 23. až 25. května 2019, představí Sestry další plány na rozvoj fondu.

Hl. m. Praha
Handicap, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.05.2019