pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
© OmnimediaVánoční čas na Dlabačově začíná

PRAHA: Začátkem prosince se na Dlabačově pomalu začnou otevírat dveře duchu Vánoc. V rámci vánočního koncertního turné zavítá do Prahy přesně o mikulášském večeru mladý umělec Miro Jaroš a pár dnů poté bude dlabačovský kinosál hostit 6. ročník charitativní akce s názvem Vánoční Bazááár. 

od 05.12.2018 do 08.12.2018

Nabízí se tak jedinečná příležitost, jak udělat radost hezkými, často zdánlivě nepotřebnými věcmi někde jinde a zároveň přispět k získání finančních prostředků na podporu zdravotně znevýhodněných dětí z Prahy 6.

Miro Jaroš - Vánoční turné Těšíme se na Ježíška

Miro Jaroš, finalista soutěže Slovensko hľadá Superstar, stihl od roku 2005 vydat již několik hudebních alb, otevřít si vlastní hudební vydavatelství, navázat spolupráci s nadačním fondem na pomoc nemocným dětem, stát se autorem dětských motivačních knížek a v současné době se věnuje právě dětské hudební tvorbě, se kterou cestuje křížem krážem, aby pobavil malé i velké posluchače.

Během koncertu zazní ty nejkrásnější vánoční písničky a děti se mohou těšit také na návštěvu samotného Mikuláše! Zváni jsou všichni, kteří věří na zázraky a kouzlo Vánoc.

Kdy? středa 5.12. od 18:00

Cena: 300 Kč (k zakoupení na stránkách: www.ticketportal.cz)

 

Vánoční Bazááár - 6. ročník

Kino Dlabačov ve spolupráci s Nadačním fondem Šestý smysl zve návštěvníky na 6. ročník tradičního charitativně – kulturního vánočního bazaru, který se v letošním roce nově pořádá právě v prostorách zdejšího kina. Ke koupi budou připraveny nejrůznější předměty, které v rámci dobročinné sbírky poskytli dobrovolníci (od oblečení, hraček, sportovního vybavení, knih, keramiky, bižuterie až po nejrůznější domácí potřeby). Rodiče budou moci svěřit své děti do připraveného dětského koutku a v poklidu se věnovat nakupování. Jak pro děti, tak dospělé bude zároveň připraven bohatý doprovodný program s divadelním představením, kinem, malováním na obličej a večerní zábavou v podobě koncertů.

Vánoční Bazááár je ideální způsob, jak si užít kulturní program a zároveň se podílet se na dobré věci. Výtěžek totiž poputuje vybraným dětem trpícím Downovým syndromem, poruchami autistického spektra či epilepsií, které byly vybrány ve spolupráci se sociálním odborem MČ Prahy 6.

Pusťte na chvíli z hlavy vánoční shon a přijďte si zakoupit něco pro potěšení vaše nebo vašich blízkých, a pomoci tak zajistit hezké Vánoce Matějovi, dvojčatům Filipovi a Štěpánovi, Marušce, Tadeášovi a jejich rodinám.

Dobročinná sbírka předmětů proběhne předchozí víkend před akcí – 1. a 2. 12. vždy od 14:00 do 18:00 v prostorách TJ Sokol Dejvice I. (Bubenečská 4, Praha 6). Využijte předvánoční úklid k tomu, abyste své vyřazené poklady poslali do světa, a přispěli tím radosti rodin v nelehkých životních situacích.

Kdy? pátek 7. 12. od 15:00 do 22:00, sobota 8. 12. od 11:00 do 22:00

Cena: vstupné je dobrovolné

 

Kde?

Kino Dlabačov, které pravidelně zařazuje na svůj program zajímavé festivaly a dokumenty, promítá na nejkvalitnější digitální projektor 4K Sony v DCI standardu na plátně o velikosti 11x4,6 metru. Kino najdete na Praze 6 hned vedle OREA Hotelu Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají
č. 22, 23, 25 a 97/ Bus 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou).

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019

BROUMOV: I v letošním roce pokračuje projekt Příběhy našich sousedů, který přibližuje vzpomínky pamětníků po celé České republice. Ve spolupráci s Maiwaldovou akademií Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov se už podruhé zapojili žáci a studenti z Broumovska, kteří tyto vzpomínky zaznamenávají.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Vzdělávání
Co se děje
20.02.2019

ČR: Mysha Gautam je česká podnikatelka a spisovatelka. Během své mateřské dovolené vybudovala firmu s milionovým obratem. V roce 2010 odjela jako dobrovolnice do Nepálu učit v místní škole angličtinu. Po půl roce, kdy ji nepálské děti přirostly k srdci, se rozhodla podporovat je dlouhodobě. V začátcích získávala peníze od svých přátel, avšak tento způsob podpory byl neudržitelný, proto založila neziskovku a zároveň eshop s nepálskou módou. Přes mnohé nesnáze, všechny její snahy nakonec vyústily ve vybudování úspěšné firmy a dětského domova. To vše během mateřské dovolené se svými třemi dětmi. V roce 2018 vydala knihu Mé nepálské lásky, která se ještě v předprodeji stala bestsellerem. Velmi poutavou formou v ní popisuje budování neziskovky i obchodu. Nyní vydává další dvě knihy. Jednu jako pokračováním nepálských lásek, druhou plnou fotografií z Nepálu. 

Celá ČR
Cestovní ruch, Děti a mládež, Knihy, literatura, média
Články a komentáře
20.02.2019

ČR: Česká národní banka letos oslaví 100. výročí zavedení československé měny, její peněžní jednotky československé koruny a uvedení jejích platidel do peněžního oběhu. K této výjimečné příležitosti připravila ČNB soubor akcí a aktivit, které připomenou nejen vznik naší měny, ale také činnosti centrální banky a její roli. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní
Co se děje
19.02.2019