středa
19. prosince 2018
Svátek slaví: Ester
© OmnimediaVánoční čas na Dlabačově začíná

PRAHA: Začátkem prosince se na Dlabačově pomalu začnou otevírat dveře duchu Vánoc. V rámci vánočního koncertního turné zavítá do Prahy přesně o mikulášském večeru mladý umělec Miro Jaroš a pár dnů poté bude dlabačovský kinosál hostit 6. ročník charitativní akce s názvem Vánoční Bazááár. 

od 05.12.2018 do 08.12.2018

Nabízí se tak jedinečná příležitost, jak udělat radost hezkými, často zdánlivě nepotřebnými věcmi někde jinde a zároveň přispět k získání finančních prostředků na podporu zdravotně znevýhodněných dětí z Prahy 6.

Miro Jaroš - Vánoční turné Těšíme se na Ježíška

Miro Jaroš, finalista soutěže Slovensko hľadá Superstar, stihl od roku 2005 vydat již několik hudebních alb, otevřít si vlastní hudební vydavatelství, navázat spolupráci s nadačním fondem na pomoc nemocným dětem, stát se autorem dětských motivačních knížek a v současné době se věnuje právě dětské hudební tvorbě, se kterou cestuje křížem krážem, aby pobavil malé i velké posluchače.

Během koncertu zazní ty nejkrásnější vánoční písničky a děti se mohou těšit také na návštěvu samotného Mikuláše! Zváni jsou všichni, kteří věří na zázraky a kouzlo Vánoc.

Kdy? středa 5.12. od 18:00

Cena: 300 Kč (k zakoupení na stránkách: www.ticketportal.cz)

 

Vánoční Bazááár - 6. ročník

Kino Dlabačov ve spolupráci s Nadačním fondem Šestý smysl zve návštěvníky na 6. ročník tradičního charitativně – kulturního vánočního bazaru, který se v letošním roce nově pořádá právě v prostorách zdejšího kina. Ke koupi budou připraveny nejrůznější předměty, které v rámci dobročinné sbírky poskytli dobrovolníci (od oblečení, hraček, sportovního vybavení, knih, keramiky, bižuterie až po nejrůznější domácí potřeby). Rodiče budou moci svěřit své děti do připraveného dětského koutku a v poklidu se věnovat nakupování. Jak pro děti, tak dospělé bude zároveň připraven bohatý doprovodný program s divadelním představením, kinem, malováním na obličej a večerní zábavou v podobě koncertů.

Vánoční Bazááár je ideální způsob, jak si užít kulturní program a zároveň se podílet se na dobré věci. Výtěžek totiž poputuje vybraným dětem trpícím Downovým syndromem, poruchami autistického spektra či epilepsií, které byly vybrány ve spolupráci se sociálním odborem MČ Prahy 6.

Pusťte na chvíli z hlavy vánoční shon a přijďte si zakoupit něco pro potěšení vaše nebo vašich blízkých, a pomoci tak zajistit hezké Vánoce Matějovi, dvojčatům Filipovi a Štěpánovi, Marušce, Tadeášovi a jejich rodinám.

Dobročinná sbírka předmětů proběhne předchozí víkend před akcí – 1. a 2. 12. vždy od 14:00 do 18:00 v prostorách TJ Sokol Dejvice I. (Bubenečská 4, Praha 6). Využijte předvánoční úklid k tomu, abyste své vyřazené poklady poslali do světa, a přispěli tím radosti rodin v nelehkých životních situacích.

Kdy? pátek 7. 12. od 15:00 do 22:00, sobota 8. 12. od 11:00 do 22:00

Cena: vstupné je dobrovolné

 

Kde?

Kino Dlabačov, které pravidelně zařazuje na svůj program zajímavé festivaly a dokumenty, promítá na nejkvalitnější digitální projektor 4K Sony v DCI standardu na plátně o velikosti 11x4,6 metru. Kino najdete na Praze 6 hned vedle OREA Hotelu Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají
č. 22, 23, 25 a 97/ Bus 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou).

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: První díl komiksu Rychlé šípy vyšel před 80 lety 17. prosince 1938 v časopisu Mladý hlasatel. Autorem příběhů byl spisovatel Jaroslav Foglar, ilustrátorem první série Jan Fischer. Celkem vzniklo 315 dílů komiksu a podíleli se na nich další tři výtvarníci, od roku 1968 již jen Marko Čermák. Jednou z iniciativ, které k tomuto výročí letos organizuje Skautská nadace Jaroslava Foglara pod názvem Rok Rychlých šípů, je oslava na domovské stránce českého Googlu.

 

 

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.12.2018

PRAHA: Záměrem projektu je vytvořit nový podpůrný informační systém Národní eKnihovna, který posune Národní knihovnu ČR do 21. století, a to především efektivním řízením vztahů s uživateli, nabídkou moderních služeb poskytovaných široké odborné i laické veřejnosti, ale i aktuálních technologických platforem a nasazováním nových ICT technologií, především pak mobilních zařízení, čteček čárového kódu nebo RFID čteček, bezkontaktních čipových karet atp.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
18.12.2018

ČR: Bezpočet projektů a iniciativ přispělo a přispívá k tomu, že se Češi a Němci lépe poznávají, navazují vzájemná přátelství a společně zpracovávají otázky minulosti, ale i budoucnosti. V posledních letech se však ukázalo, že hranice často již neprobíhají mezi zeměmi, ale napříč oběma společnostmi 

 

Celá ČR, zahraničí
Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
18.12.2018

JIHOČESKÝ KRAJ: Jihočeský kraj disponuje novým unikátním a nadčasovým systémem digitální evidence muzejních sbírek, který podle IT specialistů nemá v současné době v Česku obdoby. Zaznělo to na zatím posledním pracovním setkání zástupců krajského úřadu, regionálních muzeí a konstruktérů originálního softwaru systému MUSEION.

Jihočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
17.12.2018