pondělí
17. června 2019
Svátek slaví: Adolf
© BannerV hlavní roli je památka!

ČR: Monument/um spojuje daný MONUMENT, MOMENT a audiovizuální UM do jednoho celku a vytváří tak pro diváka neopakovatelný site specific zážitek. Čtyři benefiční hudebně-obrazová představení se odehrají v krásných, oduševnělých, ale také zchátralých objektech – kostel, lázně, hrad a továrna –  v českých Sudetech. 

od 27.07.2019 do 24.08.2019
Autor článku: 
luk

Dramaturgie večera

Zapomeňte na klasický benefiční koncert či festivaly se stále stejnými line-upy. Monument/um je komponovaný večer, který se skládá z:

1) úvodní krátké přednášky vedenou odborníkem,
2) dokumentu o památce, které natáčí partner ČT ArtZóna přímo pro projekt Monument/um,
3) samotné performance, kdy Lenka svým hlasem a hudebními krajinami zcela zaplní prostor a VJ ručně vytvořenými animacemi v kombinaci s digitálními efekty vše míchá v reálném čase do organické videokoláže.

 

Proč Sudety?

  • Téma vykořeněnosti se prolíná životem a tvorbou Lenky, kdy dohledávání vlastních kořenů a rodinné historie je spletité vzhledem k toku světových událostí. Shodou okolností se i myšlenka na sérii představení na záchranu památek zrodila v Sudetech - v Duchcově, po jejím benefičním koncertě na záchranu Reinerovy fresky v roce 2015. Více info ZDE →
  • Sudety odráží to, co chceme: oživit nejen památky, ale i dočasně zmrtvělá místa.
 

Záměr a formy pomoci

  • Ukázat veřejnosti, že starat se o památky a najít jim nový smysl je důležité.
  • Audiovizuálním uměním zprostředkovat lidem nový pohled na památku a seznámit je s jejím životním příběhem.
  • Upozornit na neutěšený stav vybraných památek a pomoci k jejich oživení.
  • Založit transparentní účty k jednotlivým památkám.
  • Výnos ze vstupného dát iniciativám dané památky na konkrétní účely.

 

Zdroj, další informace a termíny představení ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Tvůrci celovečerního filmu V síti se rozhodli zařadit kino Bio Central v Hradci Králové mezi čtyři vybraná místa, kde uspořádají exkluzivní předpremiéru. Diváci tak budou mít unikátní možnost vidět film, který už teď otřásá českou společností, jako první. Zakoupením vstupenek na portálu Hithit.cz lze také podpořit preventivní kampaň, kterou autoři filmu ve spolupráci s experty připravují.

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Zpráva týdne
17.06.2019

ČR: Evropská festivalová asociace uděluje festivalům jednak značku kvality EFFE a dále z těchto EFFE festivalů vybírá s pomocí mezinárodní poroty výjimečné inspirativní festivaly, které získávají ocenění EFFE Award. Asociace vyhlásila 24 laureátů na evropskou festivalovou cenu EFFE Award, mezi nimiž jsou i dva české festivaly, Pražské jaro a Khamoro.

Celá ČR, zahraničí
Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2019

ČR: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) jako hlavní koordinátor projektu Noci divadel 2019 otevírá registraci pro nadcházející ročník. Šestý ročník Noci divadel s podtitulem DIVADLO A SVOBODA připadá na 16. listopad 2019.

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
17.06.2019

PRAHA: Přístav 18600 je letní prostor pro kulturu a aktivní trávení volného času, který vznikl z iniciativy několika přátel na místě bývalého brownfieldu. Nachází se přímo na břehu Vltavy na Rohanském ostrově. 

Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
17.06.2019