pondělí
18. února 2019
Svátek slaví: Gizela
© logo univerzityUdálosti a akce Slezské univerzity v Opavě pro aktuální týden

OPAVA: V úterý 5. února, od 18 hodin, Katolická fara Hronov, přednáška vedoucího oboru Kulturní dramaturgie Hasana Zahiroviće na téma Madony Karla Čapka.

od 05.02.2019 do 22.02.2019
Autor článku: 
luk

 

Ve čtvrtek 7. února, od 17 hodin, Masarykova třída 37, místnost 211, Komentovaná prohlídka výstavy Retrobajty, počítače našich rodičů. Pro přihlášení je nutné kontaktovat nás na e-mailu: hana.cerninova@fpf.slu.cz. Kapacita místností výstavy je omezená pro 15-20 lidí.

Ve čtvrtek 7. února, od 18 hodin, Gastrocentrum univerzitního areálu, Hradecká 17, Opava, Vína všech barev - přednáška spojená s degustací. Zájemci se mohou přihlásit na emailu. info@gastrocentrum.slu.cz nebo na tel. 608 720 910. Pořádá Ústav lázeňství, gastronomie a turismu.


Připravujeme:

Ve středu 13. února, od 19 hodin, Klub Art Obecního domu, Opava, První letošní Hovory s... studenta Jakuba Plaskury.

V pátek 22. února, od 19 hodin, Kulturní dům Družba, Karviná, Reprezentační ples fakulty.

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Autor v domě vychází z dramaturgie pražského A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
18.02.2019

ČR: Stipendijní program MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, za kterým stojí Nadační fond Magdaleny Kožené, otevírá přihlášky do dalšího ročníku. Unikátní projekt mentoringu uměleckého vzdělávání opět nabízí intenzivní pracovní setkání s předními osobnostmi české umělecké scény během školního roku 2019/2020 v několika oborech.

Celá ČR
Granty, Vzdělávání
Co se děje
18.02.2019

BEROUN: Muzeum Českého krasu v Berouně stejně jako v minulém roce připravilo přednáškový cyklus "Setkávání v muzeu". Jedná se o celkem 5 přednášek s rozmanitou tematikou od historie přes politologii a architekturu až po biologii (kroniky, lidové stavitelství, evoluce, velká hospodářská krize, Listopad 1989), které se s finanční podporou města Berouna konají vždy ve čtvrtky od 18 h v Jenštejnském domě na Husově náměstí.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Kroniky, Vzdělávání
Pozvánky na akce
18.02.2019

OSTRAVA: Co mohou očekávat účastníci festivalu: nové kompozice psané pro festival, účast mladé generace i světoznámých skladatelů dneška, návraty k začátkům avantgardy a mimořádným skladbám posledních let, elektronická hudba i zvukové happeningy v nastudování špičkových sólistů a dirigentů, komorního orchestru Ostravská banda, symfonického orchestru ONO / Ostrava New Orchestra, smíšeného sboru Canticum Ostrava a zahraničních ansámblů z Kanady a Rakouska. 

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
14.02.2019