čtvrtek
22. srpna 2019
Svátek slaví: Bohuslav
© logo univerzityUdálosti a akce Slezské univerzity v Opavě pro aktuální týden

OPAVA: V úterý 5. února, od 18 hodin, Katolická fara Hronov, přednáška vedoucího oboru Kulturní dramaturgie Hasana Zahiroviće na téma Madony Karla Čapka.

od 05.02.2019 do 22.02.2019
Autor článku: 
luk

 

Ve čtvrtek 7. února, od 17 hodin, Masarykova třída 37, místnost 211, Komentovaná prohlídka výstavy Retrobajty, počítače našich rodičů. Pro přihlášení je nutné kontaktovat nás na e-mailu: hana.cerninova@fpf.slu.cz. Kapacita místností výstavy je omezená pro 15-20 lidí.

Ve čtvrtek 7. února, od 18 hodin, Gastrocentrum univerzitního areálu, Hradecká 17, Opava, Vína všech barev - přednáška spojená s degustací. Zájemci se mohou přihlásit na emailu. info@gastrocentrum.slu.cz nebo na tel. 608 720 910. Pořádá Ústav lázeňství, gastronomie a turismu.


Připravujeme:

Ve středu 13. února, od 19 hodin, Klub Art Obecního domu, Opava, První letošní Hovory s... studenta Jakuba Plaskury.

V pátek 22. února, od 19 hodin, Kulturní dům Družba, Karviná, Reprezentační ples fakulty.

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Co se vám vybaví, když se řekne „okrašlovací spolek“? Nejprve se možná usmějeme nad přežitým romantickým patosem historického názvu, ale hlavní myšlenka okrašlování, tedy důraz na čistotu a upravené prostředí sídel a jejich vylepšení zelení či zvelebování a ochrana domoviny, je aktuální i dnes. Neboť aktivní zájem o to, jak udělat místa, kde žijeme, hezčí a příjemnější zůstává, pokud máme k těmto místům vztah a uvědomujeme si jejich krásu.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Články a komentáře
21.08.2019

PRAHA: Nejslavnější český komiks pro děti Čtyřlístek podobně jako trojská botanická zahrada letos slaví 50 let od svého vzniku. Legendární čtveřice Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa se společně se svým autorem Jaroslavem Němečkem 14. srpna stala už 97. aktérem projektu Kořeny osobností.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
19.08.2019

ČR: Film Fany a pes vstoupí nejen do našich a evropských kin v listopadu u příležitosti 30. výročí pádu komunismu ve východní Evropě. U nás konkrétně 9. listopadu v den pádu Berlínské zdi. Hlavním postavám propůjčili hlasy Aňa Geislerová, Marek Daniel, Richard Genzer, Eliška Jirotková a další.

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Menšiny a cizinci, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
21.08.2019

PRAHA: Narodila se v Praze, ale většinu svého dětství prožila v pohraničí, kam se její rodiče přestěhovali v padesátých letech v rámci poválečného dosidlování. Oba pracovali v rozhlase, kde se profesně nakonec usadila i ona. V tehdy komunistickém Československu snad ani netušila, že se jí někdy podaří uplatnit v oboru, který chtěla vždy studovat – dramaturgii. Osud Aleny Zemančíkové je úzce spjat s amatérským divadlem, ale také s osudem mým, protože je dlouholetou blízkou přítelkyní naší rodiny. Další díl seriálu Před Sametem a po Sametu je tudíž více osobní.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
14.08.2019