středa
21. března 2018
Svátek slaví: Radek
Logo ZLÍN FILM OFFICE
© Logo: archiv pořadateleUčitelé ze Zlínského kraje zjišťovali v Barrandov Studiu, jak propojit výuku řemeslných oborů s filmovou praxí.

ZLÍNSKÝ KRAJ - PRAHA: Filmová kancelář ZLÍN FILM OFFICE připravila ve spolupráci s Barrandov Studiem a národní filmovou kanceláří Czech Film Commission pro učitele i studenty ze středních odborných škol a učilišť Zlínského kraje sérii workshopů. Ty mají ukázat, jak lze propojit vzdělávací systém studentů řemeslných oborů s filmovou praxí. První ze setkání, které bylo určeno pedagogům, proběhlo ve čtvrtek 21. září.

Autor článku: 
jal

Šestnáct pedagogů ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice a Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště navštívilo v uplynulých dnech barrandovské ateliéry. Zde je filmoví odborníci seznámili s fungováním dílen, kostyméren i rekvizitářů. Cílem workshopu bylo představit učitelům možnosti uplatnění jejich absolventů ve filmovém odvětví.

Pokud studentům umožníte, aby například historický účes vytvořili ve spolupráci s profesionální filmovou kadeřnicí, pak je to pro ně velká motivace. Proto upřímně oceňuji snahu organizátorů podobné akce pro nás i naše studenty pořádat,“ uvedla Irena Papežíková, pedagožka ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice.

Pro zlínský region je otázka kvalitních řemeslníků pro filmový průmysl obzvlášť aktuální. „Zlínský kraj totiž před pár dny otevřel dotační program na podporu audiovizuální tvorby o objemu celých deseti milionů korun. Očekáváme tedy, že se poptávka po místních šikovných řemeslnících ještě zvýší,“ říká Jindřich Motýl, předseda Regionálního filmového fondu z. s. a jeden z iniciátorů vzniku dotačního programu.

V příštím kole mají Barrandov Studio navštívit již samotní studenti. Osobní zkušenosti jim může pomoci  při zapojení se do filmových projektů ve Zlínském kraji. „S Barrandov Studiem spolupracuje velké množství filmařů. Znalost tohoto prostředí tedy může být pro místní řemeslníky velkou přidanou hodnotou,“ řekla Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka filmové kanceláře ZLÍN FILM OFFICE.

www.zlin-film.cz

 

Filmová kancelář ZLÍN FILM OFFICE zahájila činnost k 1. prosinci 2016 pod záštitou Regionálního filmového fondu, z. s. Je podporována Zlínským krajem a Státním fondem kinematografie. Úzce spolupracuje se státní filmovou kanceláří Czech Film Commission. Hlavním cílem kanceláře je vrátit Zlínský kraj na mapu filmového průmyslu.

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Pruhovaná trika, kníry jako Salvador Dalí, akrobatky zavěšené v závratných výškách, barevné žonglovací míčky, napětí, strach, smích. Co vám to připomíná? Vítejte ve světě nového cirkusu. S francouzskou elegancí a šarmem proniká od 70. let 20. století do západních zemí Evropy i kontinentů, aby se mohl po roce 1989 uchytit i u nás.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
21.03.2018

ČR, ZAHRANIČÍ: Na oslavu 90. ročníku udílení Oscarů a Filmových cen Britské akademie (BAFTA), rozšířila British Airways stávající nabídku ve svém palubním zábavním systému o zbrusu novou kategorii s kolekcí vítězných filmů. Kategorie nazvaná „Award Worthy“ nabízí snímky, které v letošním ročníku vyhrály 12 Oscarů a 12 cen Britské akademie, a zároveň obdržely z obou ceremonií 87 nominací.

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.03.2018

BOHUMÍN: Zástupci žákovského parlamentu a společensko-vědního kroužku ze ZŠ Beneše v centru Bohumína v pondělí 19. března předali starostovi Bohumína pocitovou mapu. Ta vznikla jako společný projekt žáků 2. stupně zdejší školy. Děti v ní označily lokality, v nichž se cítí dobře, ale i ty, které vnímají jako zanedbané nebo potenciálně nebezpečné.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
21.03.2018

​ČR: V aktuálním čísle národopisného a vlastivědného periodika Slovácka najdete opět řadu zajímavých článků. Upozornit lze např. na snad nejstarší slovanský nápis v hlaholici na našem území vyrytý na kamenném fragmentu – najdete ho v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Památky
Co se děje
21.03.2018