pátek
20. října 2017
Svátek slaví: Vendelín
Logo ZLÍN FILM OFFICE
© Logo: archiv pořadateleUčitelé ze Zlínského kraje zjišťovali v Barrandov Studiu, jak propojit výuku řemeslných oborů s filmovou praxí.

ZLÍNSKÝ KRAJ - PRAHA: Filmová kancelář ZLÍN FILM OFFICE připravila ve spolupráci s Barrandov Studiem a národní filmovou kanceláří Czech Film Commission pro učitele i studenty ze středních odborných škol a učilišť Zlínského kraje sérii workshopů. Ty mají ukázat, jak lze propojit vzdělávací systém studentů řemeslných oborů s filmovou praxí. První ze setkání, které bylo určeno pedagogům, proběhlo ve čtvrtek 21. září.

Autor článku: 
jal

Šestnáct pedagogů ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice a Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště navštívilo v uplynulých dnech barrandovské ateliéry. Zde je filmoví odborníci seznámili s fungováním dílen, kostyméren i rekvizitářů. Cílem workshopu bylo představit učitelům možnosti uplatnění jejich absolventů ve filmovém odvětví.

Pokud studentům umožníte, aby například historický účes vytvořili ve spolupráci s profesionální filmovou kadeřnicí, pak je to pro ně velká motivace. Proto upřímně oceňuji snahu organizátorů podobné akce pro nás i naše studenty pořádat,“ uvedla Irena Papežíková, pedagožka ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice.

Pro zlínský region je otázka kvalitních řemeslníků pro filmový průmysl obzvlášť aktuální. „Zlínský kraj totiž před pár dny otevřel dotační program na podporu audiovizuální tvorby o objemu celých deseti milionů korun. Očekáváme tedy, že se poptávka po místních šikovných řemeslnících ještě zvýší,“ říká Jindřich Motýl, předseda Regionálního filmového fondu z. s. a jeden z iniciátorů vzniku dotačního programu.

V příštím kole mají Barrandov Studio navštívit již samotní studenti. Osobní zkušenosti jim může pomoci  při zapojení se do filmových projektů ve Zlínském kraji. „S Barrandov Studiem spolupracuje velké množství filmařů. Znalost tohoto prostředí tedy může být pro místní řemeslníky velkou přidanou hodnotou,“ řekla Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka filmové kanceláře ZLÍN FILM OFFICE.

www.zlin-film.cz

 

Filmová kancelář ZLÍN FILM OFFICE zahájila činnost k 1. prosinci 2016 pod záštitou Regionálního filmového fondu, z. s. Je podporována Zlínským krajem a Státním fondem kinematografie. Úzce spolupracuje se státní filmovou kanceláří Czech Film Commission. Hlavním cílem kanceláře je vrátit Zlínský kraj na mapu filmového průmyslu.

Mohlo by vás také zajímat...

KRAJ OLOMOUCKÝ: Arcibiskupský palác v Olomouci byl ve čtvrtek 12. října dějištěm historického okamžiku. Vůbec poprvé zde Olomoucký kraj uděloval ceny cestovního ruchu. O jejich držitelích rozhodla veřejnost v internetové anketě, hlasující si mohli vybírat z pětadvaceti nominací v pěti kategoriích. Absolutním vítězem s největším počtem hlasů a zároveň jedničkou v oblasti turistických cílů se stal Lesní bar v Horní Lipové.

Olomoucký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.10.2017

KROMĚŘÍŽ, PRAHA: V Praze se stále scházejí přátelé Kroměříže. Jsou mezi nimi rodáci, lidé, kteří v Kroměříži léta bydleli, i jejich partneři a partnerky. „Momentálně máme asi 80 členů. Naprostá většina z nich jsou ale důchodci. Uvítali bychom proto, kdyby mezi nás zavítali i mladí lidé, kteří třeba v Praze studují či studovali a už tu stejně jako my zůstali,“ řekl předseda spolku Josef Kvapilík.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Senioři, Ostatní
Co se děje
20.10.2017

PRAHA: Slavnostní vyhlášení nejlépe řízených neziskových organizací, které prošly sítem pátého ročníku prestižního nezávislého ocenění NEZISKOVKA ROKU, se blíží. Seznam patnácti semifinalistů je již znám. Zbývá z nich však ještě vybrat „tu vaši neziskovku“! Hlasovat ve speciální kategorii CENA VEŘEJNOSTI může každý.

 

 
Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
20.10.2017

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Během letní sezony připravil Královéhradecký kraj s využitím nejmodernější techniky balík nových propagačních materiálů, ve kterých ukazuje největší atraktivity regionu. Pro krajské občany, turisty i pro všechny ostatní jsou nyní připraveny letecké záběry, fotografie či brožury ve 12 jazykových mutacích.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
20.10.2017