neděle
22. července 2018
Svátek slaví: Magdeléna
Logo ZLÍN FILM OFFICE
© Logo: archiv pořadateleUčitelé ze Zlínského kraje zjišťovali v Barrandov Studiu, jak propojit výuku řemeslných oborů s filmovou praxí.

ZLÍNSKÝ KRAJ - PRAHA: Filmová kancelář ZLÍN FILM OFFICE připravila ve spolupráci s Barrandov Studiem a národní filmovou kanceláří Czech Film Commission pro učitele i studenty ze středních odborných škol a učilišť Zlínského kraje sérii workshopů. Ty mají ukázat, jak lze propojit vzdělávací systém studentů řemeslných oborů s filmovou praxí. První ze setkání, které bylo určeno pedagogům, proběhlo ve čtvrtek 21. září.

Autor článku: 
jal

Šestnáct pedagogů ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice a Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště navštívilo v uplynulých dnech barrandovské ateliéry. Zde je filmoví odborníci seznámili s fungováním dílen, kostyméren i rekvizitářů. Cílem workshopu bylo představit učitelům možnosti uplatnění jejich absolventů ve filmovém odvětví.

Pokud studentům umožníte, aby například historický účes vytvořili ve spolupráci s profesionální filmovou kadeřnicí, pak je to pro ně velká motivace. Proto upřímně oceňuji snahu organizátorů podobné akce pro nás i naše studenty pořádat,“ uvedla Irena Papežíková, pedagožka ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice.

Pro zlínský region je otázka kvalitních řemeslníků pro filmový průmysl obzvlášť aktuální. „Zlínský kraj totiž před pár dny otevřel dotační program na podporu audiovizuální tvorby o objemu celých deseti milionů korun. Očekáváme tedy, že se poptávka po místních šikovných řemeslnících ještě zvýší,“ říká Jindřich Motýl, předseda Regionálního filmového fondu z. s. a jeden z iniciátorů vzniku dotačního programu.

V příštím kole mají Barrandov Studio navštívit již samotní studenti. Osobní zkušenosti jim může pomoci  při zapojení se do filmových projektů ve Zlínském kraji. „S Barrandov Studiem spolupracuje velké množství filmařů. Znalost tohoto prostředí tedy může být pro místní řemeslníky velkou přidanou hodnotou,“ řekla Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka filmové kanceláře ZLÍN FILM OFFICE.

www.zlin-film.cz

 

Filmová kancelář ZLÍN FILM OFFICE zahájila činnost k 1. prosinci 2016 pod záštitou Regionálního filmového fondu, z. s. Je podporována Zlínským krajem a Státním fondem kinematografie. Úzce spolupracuje se státní filmovou kanceláří Czech Film Commission. Hlavním cílem kanceláře je vrátit Zlínský kraj na mapu filmového průmyslu.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Geisslers Hofcomoedianten v netradičních interiérech i pod širým nebem. Přichází léto a to patří tradičně kočovnému divadelnímu životu.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
20.07.2018

MALENOVICE: Hrad v Malenovicích se stane hlavní kulisou jednoho ze třinácti dílů rodinného seriálu kriminálka 5.C. Z důvodů natáčení bude památka a její nejbližší okolí ve dnech 23.–28. 7. 2018 pro veřejnost uzavřena. Štáb děkuje všem obyvatelům Malenovic i návštěvníkům hradu za pochopení.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2018

​BRNO: Měsíc autorského čtení  je na pořadu po celý červenec v pěti středoevropských městech. V Brně konkrétně v Divadle Husa na provázku. S letošním zahraničním hostem, s tureckými autory, se mohou Brňané průběžně seznamovat i prostřednictvím panelů umístěných na Malinovského náměstí.

Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2018

PLZEŇ: Osm desítek účastníků z celé České republiky i ze Slovenska přijelo do Plzně na pětidenní Taneční camp seniorů Plzeň 2018. Ten pořádá Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM. Pro tanečníky připravilo dvě desítky workshopů různorodých tanečních stylů, které vedou profesionální lektoři.

Plzeňský kraj
Senioři, Vzdělávání
Co se děje
19.07.2018