pondělí
20. května 2019
Svátek slaví: Zbyšek
Pozvánka k události
© NIPOSTýden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby! Letos už po sedmé.

ČR: Právě byla zahájena REGISTRACE sedmého ročníku projektu Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby s novým názvem ARTýden. PŘIDEJTE SE K NÁM!

od 20.05.2019 do 26.05.2019
Autor článku: 
Karolína Bulínová

KDO? VY! Organizátoři zajímavých kulturních akcí po celé České republice se i letos můžete zapojit do celostátního projektu, jehož cílem je podpořit nejrůznější aktivity v oblasti neprofesionálního umění a uměleckého vzdělávání.

JAK? Přihlaste svou akci na facebookovém profilu projektu nebo na webových stránkách https://www.amaterskatvorba.cz/2019.php?str=prihlaska
Díky Vám ožije ve dnech 20.–26. května 2019 Česká republika představeními, koncerty, výstavami, performancemi, semináři… zpěvem, tancem, slovem i výtvarnem… zkrátka uměním všeho druhu.

Záštitu nad ARTýdnem 2019 opět převzalo Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Česká komise pro UNESCO.

Tváří letošního ročníku se stal populární herec a moderátor Jan Rosák. Slavnostní koncert se již tradičně uskuteční v sále Martinů na HAMU v Praze dne 23. května v dopoledních hodinách.

 

Více na www.amaterskatvorba.cz

PŘIHLASTE SVOU AKCI A BUĎTE VIDĚT! Posílejte fotky či videa z příprav, vše zveřejníme na webových stránkách ARTýdne v sekci Představujeme, která je prostorem pro Vaši prezentaci!

Kontakt: Karolína Bulínová, bulinova@nipos-mk.cz, +420 778 702

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: V Národní galerii právě vychází nová publikace Michaely Pejčochové Posel z Dálného východu. Vojtěch Chytil a sběratelství moderní čínské tušové malby v meziválečném Československu. Přibližuje dramatický životní příběh akademického malíře a sběratele Vojtěcha Chytila (1896–1936), který se během svých pobytů v Číně stal učitelem západní malby a sběratelem – vizionářem, který dokázal shromáždit vysoce ceněnou sbírku, ale především jako první Evropan rozpoznat kvality moderní čínské malby.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
17.05.2019

ČR: V pátek 17. května uplyne sedmdesát let od plánovaného pokusu o státní převrat, který měl svrhnout totalitní komunistický režim. Prostřednictvím skautské vedoucí Dagmar Skálové – Rakši se do něj v květnu roku 1949 zapojily desítky skautů, Státní bezpečnost je ale v rozsáhlém zátahu pozatýkala. Před léty v komunistických kriminálech je zachránilo hrdinství Dagmar Skálové.

Celá ČR
Děti a mládež, Ostatní, Památky
Co se děje
17.05.2019

BRUMOV: V Dětské galerii Lapidárium ve  Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov zahájena výstava fotografií s názvem Důvod procházky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
17.05.2019

PRAHA: Dne 16. května 2019 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze usktutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018. V jeho rámci byly také vyhlášeny výsledky III. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku 2018.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.05.2019