neděle
24. března 2019
Svátek slaví: Gabriel
Pozvánka k události
© NIPOSTýden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby! Letos už po sedmé.

ČR: Právě byla zahájena REGISTRACE sedmého ročníku projektu Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby s novým názvem ARTýden. PŘIDEJTE SE K NÁM!

od 20.05.2019 do 26.05.2019
Autor článku: 
Karolína Bulínová

KDO? VY! Organizátoři zajímavých kulturních akcí po celé České republice se i letos můžete zapojit do celostátního projektu, jehož cílem je podpořit nejrůznější aktivity v oblasti neprofesionálního umění a uměleckého vzdělávání.

JAK? Přihlaste svou akci na facebookovém profilu projektu nebo na webových stránkách https://www.amaterskatvorba.cz/2019.php?str=prihlaska
Díky Vám ožije ve dnech 20.–26. května 2019 Česká republika představeními, koncerty, výstavami, performancemi, semináři… zpěvem, tancem, slovem i výtvarnem… zkrátka uměním všeho druhu.

Záštitu nad ARTýdnem 2019 opět převzalo Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Česká komise pro UNESCO.

Tváří letošního ročníku se stal populární herec a moderátor Jan Rosák. Slavnostní koncert se již tradičně uskuteční v sále Martinů na HAMU v Praze dne 23. května v dopoledních hodinách.

 

Více na www.amaterskatvorba.cz

PŘIHLASTE SVOU AKCI A BUĎTE VIDĚT! Posílejte fotky či videa z příprav, vše zveřejníme na webových stránkách ARTýdne v sekci Představujeme, která je prostorem pro Vaši prezentaci!

Kontakt: Karolína Bulínová, bulinova@nipos-mk.cz, +420 778 702

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: CBS Nakladatelství vydalo tolik očekávanou knihu Česko z nebe, která svým čtenářům nabízí letecké pohledy na Českou republiku a zároveň zastřešuje edici se stejným názvem – Česko z nebe, která vzniká v jednotlivých regionech. Kniha nabízí unikátní letecké fotografie Česka a pohled na naši vlast z ptačí perspektivy.

Celá ČR
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
22.03.2019

ČR: Trochu neučesané texty z deníčku určené původně jen na facebookovou stránku Egon - z mýho deníčku se přetavily pod křídly malého, ale renomovaného nakladatelství Titanic ve skutečnou Knížku. Vysazenou písmem Baskerville... Ve vynikající grafické úpravě studia CartonClan, s fotografiemi Petry Baďurové a Miroslava Zajíce.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
22.03.2019

NOVÁ BYSTŘICE: Za účasti jihočeské hejtmanky Ivany Stráské a rakouského velvyslance Alexandera Grubmayra byl v Nové Bystřici představen přeshraniční projekt spolupráce v oblasti cestovního ruchu, do něhož jsou zapojeny významné výletní cíle z oblasti rakouského Waldviertelu a jižních Čech. Diskutováno bylo rovněž výročí 30 let od pádu železné opony a téma dalšího rozvoje přeshraniční spolupráce.

Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Menšiny a cizinci
Co se děje
22.03.2019

PARDUBICE: V rámci celostátní kampaně na podporu čtenářství Březen – měsíc čtenářů oceňují knihovny napříč republikou své nejlepší uživatele. V letošním roce se kandidát na Čtenáře roku hledal v řadách mužů nad 18 let. Není proto divu, že se Svaz knihovníků a informačních pracovníků, který tuto soutěž iniciuje, rozhodl tentokrát název udělovaného titulu pozměnit a vyhlašovat tak Mistry četby roku 2019.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
22.03.2019