čtvrtek
14. listopadu 2019
Svátek slaví: SávaStudio Najbrt - tři vykřičníky

od 19.06.2009 do 19.07.2009

Galerie výtvarného umění v Ostravě Vás zve na výstavu Studio Najbrt - tři vykřičníky.

 

Studio Najbrt patří k nejvýznamnějším grafickým a designovým studiím u nás. Zaměstnává celou řadu výjimečných osobností, jejichž práce se dotýká téměř všech oblastí běžného života. Do centra zájmu studia se dostává film, divadlo, literatura, periodika, firemní styl a výstavy.

Aleš Najbrt je nejen špičkovým designérem a uměleckým šéfem studia, ale i hercem, zpěvákem, nosičem rakví a také milovníkem vína. Člen skupiny Tros Sketos je mimo jiné autorem všech tiskovin k právě probíhající pražské výstavě Andy Warhol Motion Pictures. Aleš Najbrt, který již vystavoval na mnoha prestižních zahraničních přehlídkách, získal mnoho ocenění za svou práci. Z posledních můžeme jmenovat např. Cenu České filmové a televizní akademie za nejlepší filmový plakát k filmu Karamazovi.

Aleš Najbrt je spolu s Borisem Melušem autorem nového ostravského loga se třemi vykřičníky: “Tři vykřičníky za názvem Ostrava. To je energie, sebevědomí a humor. To je charakter města, těžký průmysl a nové příležitosti v proměňujícím se městě.

Každý si může za tento abstraktní logotyp dosadit své vlastní pocity, nálady a zkušenosti.

Vykřičníky je možné používat i samostatně jako symbol a zároveň před ně dosazovat různá slova nebo sdělení.“                                

Dům umění, Jurečkova 9, 702 00 Ostrava

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Česká televize připravila pro letošní Vánoce čtyři nové pohádky. Prvního ledna odvysílá premiéru Marie Terezie a po Novém roce odstartuje nový formát, ve kterém se představí dvanáct amatérských pekařů a cukrářů Peče celá země.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
12.11.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Vladimír Just je šťastně dvojjediný - aktivní divadelník z předlistopadových i listopadových dnů roku 1989 a současně divadelní historik. Toto spojení mu umožňuje proniknout i tam, kam se běžný historik nedostane, a vlastně ho to ani nenapadne. Je např. autorem publikace Divadlo v totalitním systému. Příběh českého divadla 1945-89 nejen v datech a souvislostech (Academia, Praha 2010), za kterou získal cenu Kniha roku AV ČR. A jeho esej Teatralita politického procesu s podtitulem Proces s Miladou Horákovou jako divadelní inscenace patří k nejmrazivějším svědectvím o brutalitě československého komunistického režimu. Bude o ní řeč i v následujícím rozhovoru, k němuž jsme se sešli během letošního divadelního festivalu v Hradci Králové, kde jako teatrolog nemůže chybět. Vzhledem k tomu, že jsme se během let stali dobrými přáteli, zůstanu, když dovolíte, u tykání.  

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
13.11.2019

DRÁŽĎANY: Náměstek hejtmana Stanislav Folwarcny slavnostně zahájil  Dny české a německé kultury, které se až do 10. listopadu 2019 konají v Drážďanech a v Pirně. Regionálními partnery letošního ročníku je Moravskoslezský kraj a město Ostrava

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Soutěže a festivaly
Co se děje
08.11.2019

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ: V rámci akce SametOVA!!! připravilo Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě na 15. 11. 2019 pro školy Moravskoslezského kraje bohatý vzdělávací a zážitkový program, jimž si také žáci ZŠ a SŠ připomenou specifika pádu komunistického režimu v regionu a podobu 30 let svobody. Projektového dne se zúčastní téměř 2000 žáků z 20 škol MSK.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
08.11.2019