úterý
18. prosince 2018
Svátek slaví: Miloslav
Společný koncert tři kapel
© pořadatelSpolečný koncert tří kapel

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Společný koncert tří kapel pořádá místní fa Jochovo s jednatelem Josefem Choutkou ve Světlé nad Sázavou v Městské restauraci na Náměstí v pátek dne 12.10. od 16.00 h.

12.10.2018
16:00
Autor článku: 
Karel Novotný

K poslechu i tanci zde zahrají oblíbené malé dechové hudby - Pardubická 6, Malá muzika Nauše Pepíka a humpolecká Nová Lesanka. Pořadatelé chtějí doplnit kulturní dění ve městě také touto akcí pro generaci, která miluje naše krásné, české, lidové písničky a rádá si při nich zatancuje i zazpívá.

Mohlo by vás také zajímat...

ÚSTECKÝ KRAJ: U příležitosti tradičních oslav svátků vánočních bylo v zubrnickém skanzenu předáno ocenění za zachování a rozvoj lidových tradic Ústeckého kraje. "Zlatý džbánek" převzala Sonja Vydrová za udržování lidové tradice v kraji – výroba dřevěných krušnohorských hraček. Druhým oceněným se stal kolektiv členů Asociace malířek a malířů kraslic České republiky z Libotenic.

Ústecký kraj
Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.12.2018

PLZEŇSKÝ KRAJ: Ocenění novým mistrům tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje a certifikáty krajským nositelům nemateriálního kulturního dědictví předal ve čtvrtek 13. prosince 2018 v rámci Dne lidové kultury Plzeňského kraje hejtman Josef Bernard.

Plzeňský kraj
Lidová kultura
Co se děje
17.12.2018

ČR: Ocenění nesoucí název jména Karla Velikého, slavného středověkého panovníka, který spojil velkou část Evropy a podporoval vzdělanost, udílí každoročně Evropský parlament a Nadace Mezinárodní ceny Karla Velikého v Cáchách mladým lidem od šestnácti do třiceti let. Vítězné projekty podporují porozumění mezi mladými lidmi v Evropě a nabízí praktické příklady jejich soužití v rámci evropského společenství.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Pozvánky na akce, Co se děje
14.12.2018

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj podá žádost na ministerstvo kultury o zapsání vamberecké krajky na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Dohodli se na tom hejtman Jiří Štěpán a starosta Vamberka Jan Rejzl.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
14.12.2018