středa
17. října 2018
Svátek slaví: Hedvika
Společný koncert tři kapel
© pořadatelSpolečný koncert tří kapel

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Společný koncert tří kapel pořádá místní fa Jochovo s jednatelem Josefem Choutkou ve Světlé nad Sázavou v Městské restauraci na Náměstí v pátek dne 12.10. od 16.00 h.

12.10.2018
16:00
Autor článku: 
Karel Novotný

K poslechu i tanci zde zahrají oblíbené malé dechové hudby - Pardubická 6, Malá muzika Nauše Pepíka a humpolecká Nová Lesanka. Pořadatelé chtějí doplnit kulturní dění ve městě také touto akcí pro generaci, která miluje naše krásné, české, lidové písničky a rádá si při nich zatancuje i zazpívá.

Mohlo by vás také zajímat...

VĚŽNICE: Cenu naděje pro živý venkov, kterou SMS ČR uděluje v rámci celostátní soutěže Vesnice roku, získala v roce 2018 obec Věžnice z Kraje Vysočina. Vítězná obec od SMS ČR obdrží finanční odměnu ve výši 100 000 Kč.

Celá ČR, Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018

ČR: Ze samotného obsahu se opět nedá ani zdaleka zmínit všechno. Za tajemstvím lesa Hlubočku na Uherskohradišťsku zavede čtenáře zkušený autor literatury faktu Jiří Jilík. Na jiném místě si připomenete fenomén vystěhovalectví do Ameriky v době první republiky. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Senioři, Památky
Co se děje
04.10.2018

​TELČ: Slavnostní událost na mezinárodní úrovni se odehrála v pátek 21. září 2018 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Proběhl zde podpis memoranda o spolupráci šesti významných vzdělávacích a výzkumných institucí (Masarykovy univerzity, Dunajské univerzity v Kremži,  Českého vysokého učení technického v Praze, Slovenské technické univerzity v Bratislavě,  Národního památkového ústavu a Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR).

Celá ČR, Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
27.09.2018

TELČ: Již třetím rokem je telčské pracoviště Národního památkového ústavu zapojeno do řešení projektu Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši. V rámci jeho plnění se ve dnech 24. – 26. září 2018 v Lannerově domě v Telči uskuteční mezinárodní konference Řád a město, řád a jeho mecenáši, která bude tlumočená a veřejnosti volně přístupná po předchozí rezervaci.

 

Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Pozvánky na akce, Co se děje
18.09.2018