pátek
23. března 2018
Svátek slaví: Ivona
© BannerSpolečnost Jindřicha Chalupeckého představila nový web

ČR: Společnost Jindřicha Chalupeckého spustila v minulých dnech nové internetové stránky. Hlavním cílem webu www.sjch.cz je reflektovat transformaci a rozšiřující se činnost společnosti, která je vyhlašovatelem Ceny Jindřicha Chalupeckého, nejprestižnějšího českého ocenění pro výtvarné umělce do 35 let

Kromě toho společnost organizace paralelní projekty a programy, které mají za cíl představovat porevoluční a současné české umění odborné i široké veřejnosti po celé České republice i v zahraničí.
Informace o všech projektech SJCH, včetně Ceny Jindřicha Chalupeckého, nyní najdete na https://www.sjch.cz/projekty/

Nový web také nabízí přehlednou databázi umělců, kteří Cenou Jindřicha Chalupeckého v uplynulých 28 letech prošli. Najdete ji na odkaze https://www.sjch.cz/databaze-umelcu/

Na adrese https://www.sjch.cz/program/ poté najdete aktuální informace o probíhajících a připravovaných výstavách, přednáškách a dalších akcích, které Společnost Jindřicha Chalupeckého organizuje. 

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ: Zvolna začíná jaro a Městská knihovna Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové se aktivně zapojuje mezi tzv. grenotéky. Grenotéky neboli semínkovny jsou veřejné banky, které slouží k výměně a sdílení osiva mezi zahrádkáři.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
23.03.2018

OSTRAVA: Od března až do konce listopadu 2018 mohou zájemci o účast na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse přihlašovat do programu své inscenace. Nadcházející ročník proběhne od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. Bienále pořádá již od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
23.03.2018

PÍSEK: Město Písek se sponzorsky podílelo na vzniku dokumentárního cyklu České houslové legendy, který na ČT art představí světově proslulou tzv. českou houslovou školu a připomene její význam v dějinách hudby. Cyklus známého houslisty Pavla Šporcla mapuje historii hry na housle v českých zemích, celosvětový úspěch našich houslistů a jejich učitelů i vliv české školy na vývoj houslové hry ve světě.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.03.2018

ČR: Česká republika má nejhustší síť veřejných knihoven na světě, kterou ročně navštíví téměř 24 milionů čtenářů a návštěvníků. Jaká bude jejich budoucnost ve věku špičkových informačních technologií? Odpovědi na tyto otázky budou hledat účastníci kulatých stolů po celé České republice.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Nepřehlédněte
22.03.2018