pondělí
25. června 2018
Svátek slaví: Ivan
© BannerSpolečnost Jindřicha Chalupeckého představila nový web

ČR: Společnost Jindřicha Chalupeckého spustila v minulých dnech nové internetové stránky. Hlavním cílem webu www.sjch.cz je reflektovat transformaci a rozšiřující se činnost společnosti, která je vyhlašovatelem Ceny Jindřicha Chalupeckého, nejprestižnějšího českého ocenění pro výtvarné umělce do 35 let

Kromě toho společnost organizace paralelní projekty a programy, které mají za cíl představovat porevoluční a současné české umění odborné i široké veřejnosti po celé České republice i v zahraničí.
Informace o všech projektech SJCH, včetně Ceny Jindřicha Chalupeckého, nyní najdete na https://www.sjch.cz/projekty/

Nový web také nabízí přehlednou databázi umělců, kteří Cenou Jindřicha Chalupeckého v uplynulých 28 letech prošli. Najdete ji na odkaze https://www.sjch.cz/databaze-umelcu/

Na adrese https://www.sjch.cz/program/ poté najdete aktuální informace o probíhajících a připravovaných výstavách, přednáškách a dalších akcích, které Společnost Jindřicha Chalupeckého organizuje. 

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: 19. ročník Letních slavností staré hudby se vydá na objevnou expedici s podtitulem „Mediterraneo“. Od 10. července do 8. srpna se sedmkrát zastaví a rozhlédne po hudebním světě v krajích, kde jsou uloženy kořeny dávných kultur, které spoluvytvářely a ovlivňovaly nejrůznější evropské tradice i historii.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
22.06.2018

PRAHA: Divadlo u.s. MARVIN hledá do nové hry posily pro role dvojčat (děvčat), i jednotlivě. Věk kolem 30 let (cca 25-35), štíhlá postava, mladistvý vzhled (dvojčata budou 18letá). Nutnou podmínkou je opravdový zájem o působení v amatérském divadle.

Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Živé umění
Co se děje
22.06.2018

ČR: Nadační program Perpedes přispívá k užšímu propojení uměleckých a kulturních aktivit s životem různých sociálních vrstev a komunit v místním a regionálním měřítku. Zaměřuje se na posílení menších individuálních nebo občanských iniciativ, pohybujících se nebo vstupujících do mezioborové spolupráce v rámci současného umění a reflektujících společenské či environmentální souvislosti.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
21.06.2018

BOHUMÍN: Psal se rok 2000 a skupina přátel s literárními zájmy se nepravidelně scházela po kavárnách, aby ostatním prezentovala své autorské literární pokusy. Postupem času vzniklo nejprve občanské sdružení, nyní Bohumínský spolek Maryška. Hlavním hybatelem, inspirátorem a duší spolku je po celá léta Kamila Smigová. Postupem let se přidávaly další ženy a ojediněle i muži, aktivní seniorky (pozdější zakladatelky "krojovanek") i studující mládež, která hledala prostor pro své literární nebo výtvarné vyjádření.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Ostatní, Živé umění
Články a komentáře
21.06.2018