pondělí
18. prosince 2017
Svátek slaví: Miloslav
© Městské muzeum a galerie PoličkaSpeciální prohlídky v rodné světničce B. Martinů

POLIČKA: Rodná světnička slavného hudebního skladatele v Poličce opět láká na speciální prohlídky, které se konají od 8. – 13. srpna. Zájemci se mohou těšit na členy rodiny Martinů v krásných kostýmech a jejich výklad o životě rodiny pověžného. 

od 08.08.2017 do 13.08.2017
Autor článku: 
Alena Zavoralová

A kdo že to byl pověžný? Je pravda, že malý Bohoušek spal v šuplíku nebo že se do šesti let nedostal dolů z věže? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvědí, pokud si nenechají ujít speciální kostýmové prohlídky, které se konají pravidelně a těší se veliké oblibě.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.


Alena Zavoralová 
Městské muzeum a galerie Polička 
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce 
Tylova 114 572 01 Polička 
tel.: +420 461 723 864 
www.cbmpolicka.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: I v roce 2018 bude Švandovo divadlo na Smíchově uvádět divadelní představení, která jsou provázena titulky pro diváky se sluchovým postižením. Každý měsíc je zařazeno do programu jedno takové představení. 

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
18.12.2017

OSTRAVA: Více než dvě desítky aktivních členů a asi devět stovek stálých příznivců na sociálních sítích má již Fajna dílna, první veřejná dílna nebo také řemeslný inkubátor v Ostravě, který vznikl z iniciativy města. Při pátečním setkání s primátorem Tomášem Macurou a náměstkyněmi primátora Ivetou Vozňákovou a Kateřinou Šebestovou v areálu Dolu Hlubina o tom informoval ředitel zařízení Gabriel Duda.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
17.12.2017

JAVORNÍK:  Oživte s námi unikátní místo uprostřed hor!, vyzývají Priessnitz a Nadace Via. Před sto lety se sem sjížděli lidé z daleka. Na bál, do odlehlého údolí, kde stojí krásná Tančírna. Po desetiletích chátrání a nehybnosti se na toto jedinečné místo vrací život. Darujte a společně roztančíme konec světa!

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
Nepřehlédněte
13.12.2017

POLSKO: Ve městě Duszniki-Zdrój se 1. prosince uskutečnilo jednání významných organizací, které mají co do činění s historií papíru. Shodly se na tom, že společně podpoří zápis ruční papírny ve Velkých Losinách na list Světového dědictví UNESCO.

Olomoucký kraj, zahraničí
Ostatní, Památky
Co se děje
11.12.2017