úterý
23. října 2018
Svátek slaví: Teodor
Jiří Gruša
© Archiv pořadateleSouborné vydání díla Jiřího Gruši se rozrůstá o německy a česky psané básně

PRAHA: V Rakouském kulturním fóru budou v pondělí 4. června od 18:00 h představeny nové svazky souborného díla Jiřího Gruši. Souborné vydání díla Jiřího Gruši vychází od roku 2014 v německém nakladatelství Wieser a česky v brněnském nakladatelství Barrister & Principal.

04.06.2018
18:00
Autor článku: 
Petr Buček

Po šesti svazcích, které byly věnovány prozaické a esejistické tvorbě Jiřího Gruši, vycházejí dva svazky shrnující jeho poetickou tvorbu. Svazek Básně I zachycuje Grušovu česky psanou básnickou tvorbu, svazek Básně II pak představuje jeho německé básně.

Německé vydání přijede do Prahy představit nakladatel Lojze Wieser, vydavatel Hans-Dieter Zimmermann a překladatel českých básní do němčiny Eduard Schreiber. K českému vydání promluví Mojmír Jeřábek.

Jiří Gruša (1938 – 2011) vystudoval filozofii a historii na UK v Praze. Byl novinář, lyrik, prozaik, esejista, překladatel, intelektuál, disident, velvyslanec (1990–2004), prezident PEN International (2003–2009) a ředitel Diplomatické akademie ve Vídni (2005–2009).

Knižní prezentace se koná v němčině, vstup je volný.

 

Rakouské kulturní fórum v Praze si jako součást Rakouského velvyslanectví v České republice klade za cíl přispět ke zprostředkování věrného a obsáhlého obrazu Rakouska na poli kultury. Vedle prezentace rakouského výtvarného umění, designu, architektury, hudby, literatury, divadla, filmu, nových médií, vědy, vzdělávání, publicistiky a dalších oborů vystupuje Rakouské kulturní fórum jako pojítko mezi rakouskou a českou kulturou, ale i kulturami dalších zemí.

Rakouské kulturní fórum v Praze / Österreichisches Kulturforum Prag
Jungmannovo náměstí 18, 110 00 Praha 1

www.rkfpraha.cz

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

OSTRAVA: Antikvariát a klub Fiducia vydal anglickou verzi oblíbené Mapy ostravských výletů, ve spolupráci s Filozofickou fakultou Ostravské univerzity a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu. Mapa v anglické verzi formou dvaceti pěších tras představuje atraktivní, ale i obecně málo známá, a přitom něčím pozoruhodná či výjimečná místa tohoto svérázného města.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
23.10.2018

ČR: Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), vyhlásila pro rok 2018 v rámci cyklu Muzea a 20. století kampaň na téma „Muzea a vznik ČSR aneb 100 let od ukončení I. světové válkyʺ. Do kampaně je v této chvíli přihlášeno 85 projektů, na jejichž organizaci se podílí celkem 55 muzeí, galerií a dalších subjektů.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
23.10.2018

ČR: Festival nového divadla Malá inventura vypisuje otevřenou výzvu do programové sekce Tažní ptáci, která je určena projektům bez trvalého institucionálního zázemí. Přihlášky se přijmají do 31. 10. 2018, zaslané po 31. 10. 2018 nebudou akceptovány!

Celá ČR, Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly
Co se děje
23.10.2018

ČR: Příležitost pro mladé umělce, nové umělecké skupiny a absolventy uměleckých škol (do 3 let od absolutoria), kteří působí v oblasti nového divadla nabízí Nová síť. Představte své projekty na festivalu Malá inventura v Praze a dále v regionech ČR!

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
23.10.2018