úterý
23. října 2018
Svátek slaví: Teodor
plakát festivalu
© zdroj: www.slavonicefest.czSLAVONICE FEST 2018

SLAVONICE: Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST se koná v renesančních Slavonicích už popáté a ani v letošním roce žádné škatulky nečekejte. Naopak. Diváci se mohou těšit na zajímavé filmy a hudbu napříč žánry i generacemi, jejichž výběr spojuje osoba hlavního dramaturga, zakladatele a organizátora festivalu, producenta a režiséra Ondřeje Trojana. Jeho nový film TOMAN bude mít na festivalu předpremiéru. Zahájení se ale ponese v duchu hippie pocty Miloši Formanovi projekcí legendárního muzikálu Vlasy.

od 01.08.2018 do 05.08.2018
Autor článku: 
TZ/ika

1. srpna zahájí  v renesančních Slavonicích projekcí legendárního muzikálu Vlasy pod širým nebem Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST svůj 5. ročník. “Celý večer chceme pojmout jako poctu nedávno zesnulému režiséru Miloši Formanovi a svobodě, kterou pro nás svým dílem i životem reprezentuje. Zahájení plánujeme jako velký letní hippie mejdan, samozřejmě v dobovém oblečení, “ říká jeho organizátor, režisér Ondřej Trojan. Diváci Slavonice Festu budou prvními, kteří uvidí ve čtvrtek 2. srpna v exkluzivní předpremiéře za účast tvůrců nový Trojanův film TOMAN s Jiřím Macháčkem v roli tajemného šéfa naší poválečné zahraniční rozvědky.  Festival má v programu na 65 filmů z celého světa v pěti soutěžních sekcích, 12 koncertů (Aneta Langerová, Zrní, Tonya Graves, Tři sestry a další), taneční párty, výstavy umění a další doprovodný program.

Více informací o programu a akcích Slavonice Festu najdete v přiložené tiskové zprávě a na www.slavonicefest.cz

Znělka Slavonice Festu https://youtu.be/I7ObRnEdKyg

Zdroj: Barbara Trojanová, Tiskový servis, www.tha.cz, www.slavonicefest.cz

Mohlo by vás také zajímat...

OSTRAVA: Antikvariát a klub Fiducia vydal anglickou verzi oblíbené Mapy ostravských výletů, ve spolupráci s Filozofickou fakultou Ostravské univerzity a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu. Mapa v anglické verzi formou dvaceti pěších tras představuje atraktivní, ale i obecně málo známá, a přitom něčím pozoruhodná či výjimečná místa tohoto svérázného města.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
23.10.2018

ČR: Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), vyhlásila pro rok 2018 v rámci cyklu Muzea a 20. století kampaň na téma „Muzea a vznik ČSR aneb 100 let od ukončení I. světové válkyʺ. Do kampaně je v této chvíli přihlášeno 85 projektů, na jejichž organizaci se podílí celkem 55 muzeí, galerií a dalších subjektů.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
23.10.2018

ČR: Festival nového divadla Malá inventura vypisuje otevřenou výzvu do programové sekce Tažní ptáci, která je určena projektům bez trvalého institucionálního zázemí. Přihlášky se přijmají do 31. 10. 2018, zaslané po 31. 10. 2018 nebudou akceptovány!

Celá ČR, Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly
Co se děje
23.10.2018

ČR: Příležitost pro mladé umělce, nové umělecké skupiny a absolventy uměleckých škol (do 3 let od absolutoria), kteří působí v oblasti nového divadla nabízí Nová síť. Představte své projekty na festivalu Malá inventura v Praze a dále v regionech ČR!

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
23.10.2018