pondělí
20. května 2019
Svátek slaví: Zbyšek
plakát festivalu
© zdroj: www.slavonicefest.czSLAVONICE FEST 2018

SLAVONICE: Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST se koná v renesančních Slavonicích už popáté a ani v letošním roce žádné škatulky nečekejte. Naopak. Diváci se mohou těšit na zajímavé filmy a hudbu napříč žánry i generacemi, jejichž výběr spojuje osoba hlavního dramaturga, zakladatele a organizátora festivalu, producenta a režiséra Ondřeje Trojana. Jeho nový film TOMAN bude mít na festivalu předpremiéru. Zahájení se ale ponese v duchu hippie pocty Miloši Formanovi projekcí legendárního muzikálu Vlasy.

od 01.08.2018 do 05.08.2018
Autor článku: 
TZ/ika

1. srpna zahájí  v renesančních Slavonicích projekcí legendárního muzikálu Vlasy pod širým nebem Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST svůj 5. ročník. “Celý večer chceme pojmout jako poctu nedávno zesnulému režiséru Miloši Formanovi a svobodě, kterou pro nás svým dílem i životem reprezentuje. Zahájení plánujeme jako velký letní hippie mejdan, samozřejmě v dobovém oblečení, “ říká jeho organizátor, režisér Ondřej Trojan. Diváci Slavonice Festu budou prvními, kteří uvidí ve čtvrtek 2. srpna v exkluzivní předpremiéře za účast tvůrců nový Trojanův film TOMAN s Jiřím Macháčkem v roli tajemného šéfa naší poválečné zahraniční rozvědky.  Festival má v programu na 65 filmů z celého světa v pěti soutěžních sekcích, 12 koncertů (Aneta Langerová, Zrní, Tonya Graves, Tři sestry a další), taneční párty, výstavy umění a další doprovodný program.

Více informací o programu a akcích Slavonice Festu najdete v přiložené tiskové zprávě a na www.slavonicefest.cz

Znělka Slavonice Festu https://youtu.be/I7ObRnEdKyg

Zdroj: Barbara Trojanová, Tiskový servis, www.tha.cz, www.slavonicefest.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: V Národní galerii právě vychází nová publikace Michaely Pejčochové Posel z Dálného východu. Vojtěch Chytil a sběratelství moderní čínské tušové malby v meziválečném Československu. Přibližuje dramatický životní příběh akademického malíře a sběratele Vojtěcha Chytila (1896–1936), který se během svých pobytů v Číně stal učitelem západní malby a sběratelem – vizionářem, který dokázal shromáždit vysoce ceněnou sbírku, ale především jako první Evropan rozpoznat kvality moderní čínské malby.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
17.05.2019

ČR: V pátek 17. května uplyne sedmdesát let od plánovaného pokusu o státní převrat, který měl svrhnout totalitní komunistický režim. Prostřednictvím skautské vedoucí Dagmar Skálové – Rakši se do něj v květnu roku 1949 zapojily desítky skautů, Státní bezpečnost je ale v rozsáhlém zátahu pozatýkala. Před léty v komunistických kriminálech je zachránilo hrdinství Dagmar Skálové.

Celá ČR
Děti a mládež, Ostatní, Památky
Co se děje
17.05.2019

BRUMOV: V Dětské galerii Lapidárium ve  Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov zahájena výstava fotografií s názvem Důvod procházky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
17.05.2019

PRAHA: Dne 16. května 2019 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze usktutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018. V jeho rámci byly také vyhlášeny výsledky III. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku 2018.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.05.2019