pondělí
20. srpna 2018
Svátek slaví: Bernard
plakát festivalu
© zdroj: www.slavonicefest.czSLAVONICE FEST 2018

SLAVONICE: Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST se koná v renesančních Slavonicích už popáté a ani v letošním roce žádné škatulky nečekejte. Naopak. Diváci se mohou těšit na zajímavé filmy a hudbu napříč žánry i generacemi, jejichž výběr spojuje osoba hlavního dramaturga, zakladatele a organizátora festivalu, producenta a režiséra Ondřeje Trojana. Jeho nový film TOMAN bude mít na festivalu předpremiéru. Zahájení se ale ponese v duchu hippie pocty Miloši Formanovi projekcí legendárního muzikálu Vlasy.

od 01.08.2018 do 05.08.2018
Autor článku: 
TZ/ika

1. srpna zahájí  v renesančních Slavonicích projekcí legendárního muzikálu Vlasy pod širým nebem Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST svůj 5. ročník. “Celý večer chceme pojmout jako poctu nedávno zesnulému režiséru Miloši Formanovi a svobodě, kterou pro nás svým dílem i životem reprezentuje. Zahájení plánujeme jako velký letní hippie mejdan, samozřejmě v dobovém oblečení, “ říká jeho organizátor, režisér Ondřej Trojan. Diváci Slavonice Festu budou prvními, kteří uvidí ve čtvrtek 2. srpna v exkluzivní předpremiéře za účast tvůrců nový Trojanův film TOMAN s Jiřím Macháčkem v roli tajemného šéfa naší poválečné zahraniční rozvědky.  Festival má v programu na 65 filmů z celého světa v pěti soutěžních sekcích, 12 koncertů (Aneta Langerová, Zrní, Tonya Graves, Tři sestry a další), taneční párty, výstavy umění a další doprovodný program.

Více informací o programu a akcích Slavonice Festu najdete v přiložené tiskové zprávě a na www.slavonicefest.cz

Znělka Slavonice Festu https://youtu.be/I7ObRnEdKyg

Zdroj: Barbara Trojanová, Tiskový servis, www.tha.cz, www.slavonicefest.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Den nepřečtených knih se koná 31. srpna a je dnem jako stvořeným pro čtení. Iniciativa Den nepřečtených knih se pokouší zaměřit naši pozornost na nedočtené knihy, které pouze leží v našich knihovnách. Můžete strávit den s nedočtenou knihou v ruce, ale také se zamyslet nad jejich dalším osudem...

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
17.08.2018

LITOMĚŘICE: 6. ročník „Litoměřických svátků hudby“ s českým programem a českými sólisty oslaví 100 let od vzniku repbliky. ​Zazní hudebních děl a operních árií českých a moravských velikánů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák a Leoš Janáček. 

Ústecký kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
16.08.2018

LIBERECKÝ KRAJ: I letos kraj podpořil v rámci svého dotačního fondu řemeslníky, kteří se věnují původní řemeslné tvorbě. Pro turisty se tak nabízí možnost podívat se do výroby a vyzkoušet si celou řadu tradičních řemesel – zpracování ovčí vlny, výroba papíru, textilní tisk, keramika a další.

Liberecký kraj
Cestovní ruch, Lidová kultura
Co se děje
16.08.2018

ČR: Jablonecká Česká mincovna razí zlatou minci k vydání první Československé známky. Známka, jejíž předlohu navrhl Alfons Mucha, byla vytištěna jenom pár měsíců po vzniku republiky v roce 1918. Další emisí z volného cyklu půlgramových zlatých mincí uložených do replik dobových pohlednic se rozšiřují řady mincí a medailí připomínající významný mezník naší historie – vznik první republiky.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
14.08.2018