úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: Slavomír
plakát festivalu
© zdroj: www.slavonicefest.czSLAVONICE FEST 2018

SLAVONICE: Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST se koná v renesančních Slavonicích už popáté a ani v letošním roce žádné škatulky nečekejte. Naopak. Diváci se mohou těšit na zajímavé filmy a hudbu napříč žánry i generacemi, jejichž výběr spojuje osoba hlavního dramaturga, zakladatele a organizátora festivalu, producenta a režiséra Ondřeje Trojana. Jeho nový film TOMAN bude mít na festivalu předpremiéru. Zahájení se ale ponese v duchu hippie pocty Miloši Formanovi projekcí legendárního muzikálu Vlasy.

od 01.08.2018 do 05.08.2018
Autor článku: 
TZ/ika

1. srpna zahájí  v renesančních Slavonicích projekcí legendárního muzikálu Vlasy pod širým nebem Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST svůj 5. ročník. “Celý večer chceme pojmout jako poctu nedávno zesnulému režiséru Miloši Formanovi a svobodě, kterou pro nás svým dílem i životem reprezentuje. Zahájení plánujeme jako velký letní hippie mejdan, samozřejmě v dobovém oblečení, “ říká jeho organizátor, režisér Ondřej Trojan. Diváci Slavonice Festu budou prvními, kteří uvidí ve čtvrtek 2. srpna v exkluzivní předpremiéře za účast tvůrců nový Trojanův film TOMAN s Jiřím Macháčkem v roli tajemného šéfa naší poválečné zahraniční rozvědky.  Festival má v programu na 65 filmů z celého světa v pěti soutěžních sekcích, 12 koncertů (Aneta Langerová, Zrní, Tonya Graves, Tři sestry a další), taneční párty, výstavy umění a další doprovodný program.

Více informací o programu a akcích Slavonice Festu najdete v přiložené tiskové zprávě a na www.slavonicefest.cz

Znělka Slavonice Festu https://youtu.be/I7ObRnEdKyg

Zdroj: Barbara Trojanová, Tiskový servis, www.tha.cz, www.slavonicefest.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Popiš památku je název soutěže pro nové i zkušené wikipedisty, která zahájila 15. ledna a potrvá do 15. března 2019. Druhý ročník soutěže zorganival opět spolek Wikimedia Česká republika. Partnerem soutěže se stal portál PROPAMÁTKY.

Celá ČR
Ostatní, Památky
Co se děje
22.01.2019

ZLÍN: Klub přátel divadla ve Zlíně slaví sympatické kulaté výročí. Ustavující schůze se konala 23. ledna 1989, přesně před 30 lety. Od té doby příznivci divadla společně shlédli 106 představení v divadlech v Česku i na Slovensku a setkali se s řadou výjimečných osobností, například se Zdeňkem Podskalským, Jiřím Suchým, Jitkou Molavcovou, Tomášem Töpferem, Eliškou Balzerovou a dalšími.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
22.01.2019

ZLÍN: Více než 60 amatérských kapel bojuje letos v soutěži, kterou vyhlásili organizátoři Zlín Film Festivalu. O tom, které tři z nich vystoupí na 59. ročníku ve festivalové koncertní zóně jako předkapela MANDRAGE, MIRAI nebo INEKAFE, může až do konce dubna rozhodovat veřejnost. 

Celá ČR, Zlínský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
22.01.2019

PRAHA: Vedení pražského magistrátu začne jednat o odkupu bývalého Borůvkova sanatoria v Legerově ulici,  kde zemřel Jan Palach a Josef Toufar. Důvodem je snaha vytvořit z této budovy důstojné místo, které by připomnělo historické milníky Česka v průběhu dvacátého století. 

Hl. m. Praha
Památky
Co se děje
22.01.2019